Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 47. Int. Steiner Shopping Erlauftaler Radsporttage Samstag - 28. Juli 2018 / starter list Deutsch/English -- Thursday 21. October 2021

starter list 47. Int. Steiner Shopping Erlauftaler Radsporttage Samstag
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure
39BORGWALD Axel100 365 543 31 GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
40POSCHADEL Ben-Ole100 364 357 09 GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
41GEßNER Jakob100 364 406 58 GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
42PETER Michael100 518 015 19 GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
43RIETZLER Kilian100 528 238 57 GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
44ROTH Nepomuk100 640 214 95 GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
47ROSNER Linus100 490 391 40 GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
48STEIGNER Kilian100 484 542 11 GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
50ZURAWSKI Sven100 594 722 96 GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
51GEHRMANN Max100 364 350 02 GERJuniorenBDR - Germany
52HENKELMANN Milan100 364 407 59 GERJuniorenBDR - Germany
53WILKSCH Hannes100 585 529 21 GERJuniorenBDR - Germany
54BUCK-GRAMCKO Tobias100 365 536 24 GERJuniorenBDR - Germany
55PETER Jannis100 364 430 82 GERJuniorenBDR - Germany
56WAGLER Robin100 365 596 84 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
57SCHARR Johannes100 508 477 84 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
58GROß Franz100 459 166 49 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
59WERNER Franz100 459 199 82 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
60RAUTZENBERG Robin100 362 920 27 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
61LINDNER Tom100 363 234 50 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
62KEUP Pierre-Pascal100 362 819 23 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
63LUTTER Eric100 363 316 35 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
64MAI Tom100 540 945 57 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
65LOHSE Constantin100 499 866 09 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
66MATERN Jeremy100 508 323 27 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
67HEINRICH Nicolas100 362 757 58 GERJuniorenLeipzig/ Sachsen
69RICHTER Elias100 361 747 18 GERJuniorenMarzahner Radsport Club Berlin 94 e.V.
70SCHOMBURG Marten100 484 994 75 GERJuniorenRFV Die Löwen Weimar
71OELKE Tim100 485 810 18 GERJuniorenRSV Blau-Weiß Meiningen
72WILK Luke100 461 732 93 GERJuniorenSSV Gera e.V
73JÄGELER Paul100 364 375 27 GERJuniorenSV Sömmerda
74GROCH Paul100 364 362 14 GERJuniorenSV Sömmerda
76HAIDER Martin100 350 598 24 AUTAmateureARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
77HALBMAYR Hannes100 350 600 26 AUTAmateureARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
78SCHRITTWIESER Thomas100 807 225 72 AUTAmateureARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
79SPÖRER Philipp100 350 677 06 AUTAmateureARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
83HELPAP Bernhard100 350 607 33 AUTAmateureNORA Racing Team NÖ
89DOVZAN Damjan100 119 948 40 SLOAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
91HORVATIN Ivan100 510 205 66 CROAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
92MANOUVRIER Yves100 246 441 45 FRAAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
93KIRCH Mario100 350 599 25 AUTAmateureRadUNION Salzburg
94MOSER Paul100 549 002 63 AUTAmateureVELO Lounge LINZ-SV
95PRATSCHKER Markus100 757 356 61 AUTAmateureRC 4Sports Ovilava Wels
98MATTISCHEK Oliver100 757 485 93 AUTAmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
100ZOBL Mario100 136 449 51 AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
102NEFISCHER Mathias100 781 701 59 AUTAmateureRC Perg
104HOCHHOLD Christoph Tobias100 554 744 82 AUTAmateureTeam Alpha Tischlerei Grömmer
105HEIGELMAYER Jakob100 795 549 36 AUTAmateureTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
106HOFMANN Patrick100 571 908 77 AUTAmateureTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
107MAYR Peter100 350 665 91 AUTAmateureTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
108PAMMER Rene100 571 781 47 AUTAmateureTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
109THUMFART Fabian100 350 469 89 AUTAmateureTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
110BRANDECKER Hannes100 350 844 76 AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
111FRITZ Alexander100 128 924 92 AUTAmateureTeam PRO ENERGETIC ARBÖ
114MARINA Marco100 561 797 54 AUTAmateureTUS Caska Feldbach
115WOLF Matthias100 561 793 50 AUTAmateureTUS Caska Feldbach
117GRUBER Thomas100 091 282 86 AUTAmateureVELO Lounge LINZ-SV
118KOCH Glenn100 350 815 47 AUTAmateureVELO Lounge LINZ-SV
120ROSSI Rene100 151 749 25 AUTAmateureVELO Lounge LINZ-SV
121Pichler Christian AUTMarathonCardTeam PRO ENERGETIC ARBÖ
123OSTERKORN Siegfried100 536 930 19 AUTMasters IRC ARBÖ SK Voest
124BARINGER Günter100 351 065 06 AUTMasters IRoadbiker.at Racing
128HACKER Gregor100 510 203 64 AUTAmateureRC 4Sports Ovilava Wels
Elite/U23
1BAJC Andi100 046 103 12 SLOEliteMy Bike Stevens
2FIDLER Gerd100 097 819 27 AUTU-23My Bike Stevens
3GRUBER Julian100 106 099 62 AUTU-23My Bike Stevens
4KOROŠEC Rok100 073 861 28 SLOEliteMy Bike Stevens
5KUEN Maximilian100 075 106 12 AUTEliteMy Bike Stevens
6KUSZTOR Péter100 032 147 24 HUNEliteMy Bike Stevens
7MASTALLER Stefan100 094 869 84 AUTEliteMy Bike Stevens
8PELIKÁN János Zsombor100 086 896 65 HUNEliteMy Bike Stevens
9UMHALLER Andreas100 093 992 80 AUTEliteMy Bike Stevens
10UMHALLER Thomas100 093 997 85 AUTEliteMy Bike Stevens
11EIBEGGER Markus100 027 271 95 AUTEliteTeam Felbermayr Simplon Wels
13KIERNER Florian100 157 651 10 AUTU-23Team Felbermayr Simplon Wels
15KRIZEK Matthias100 046 351 66 AUTEliteTeam Felbermayr Simplon Wels
17LEHNER Daniel100 086 531 88 AUTEliteTeam Felbermayr Simplon Wels
19MANGERTSEDER Matthias100 157 670 29 GERU-23Team Felbermayr Simplon Wels
21SCHLEMMER Lukas100 086 940 12 AUTEliteTeam Felbermayr Simplon Wels
22ZOIDL Riccardo100 046 407 25 AUTEliteTeam Felbermayr Simplon Wels
24GAUBITZER Michael100 065 641 53 AUTEliteARBÖ headstart ON Fahrrad
25GRASL Patrick100 106 101 64 AUTU-23ARBÖ headstart ON Fahrrad
26HOPFGARTNER Paul100 098 856 94 AUTEliteARBÖ headstart ON Fahrrad
27OCHSENHOFER Peter100 065 326 29 AUTEliteARBÖ headstart ON Fahrrad
28POLANSEK Eric100 090 262 36 AUTEliteARBÖ headstart ON Fahrrad
29RUMPL Clemens100 350 630 56 AUTEliteARBÖ headstart ON Fahrrad
30STOCKMEYER Fabian100 075 664 85 AUTEliteARBÖ headstart ON Fahrrad
31APPELTAUER Samuel100 107 408 13 AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff Wien
33FÜHRER Alexander100 091 280 84 AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff Wien
35HOFFMANN Tristan100 350 234 48 AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff Wien
37KONCZER Michael100 144 656 13 AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wien
39SANKOVIC Alex100 160 091 25 SLOEliteARBÖ Denzel Cliff Wien
41STIDL Timo100 111 518 49 AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff Wien
43WINTER Lukas100 054 352 16 AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wien
45HAMETNER Patrick100 098 802 40 AUTU-23Team Feldbinder Owayo Ktm
46HAMMERSCHMID Marvin100 097 861 69 AUTU-23Team Feldbinder Owayo Ktm
47HAMMERSCHMID Raphael100 097 860 68 AUTU-23Team Feldbinder Owayo Ktm
49RECKENDORFER Lukas100 149 709 22 AUTU-23Team Feldbinder Owayo Ktm
50WALZEL Andreas100 090 758 47 AUTEliteTeam Feldbinder Owayo Ktm
51WOLFMAYR Andreas100 153 014 29 AUTU-23Team Feldbinder Owayo Ktm
52DÜRAGER Alexander100 031 775 40 AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
53HAAS Christian100 089 690 46 AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
54KOLLER Jan100 350 763 92 AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
55KÖRNER Daniel100 110 715 22 AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
56REITER Daniel100 071 681 79 AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
57SCHÖßWENDTER Christoph100 151 325 86 AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
58SPRENGER Michael100 109 948 31 AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
59STOIBER Lukas100 080 117 76 AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
60THANNER Stefan100 563 255 57 AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
61WURM Philipp100 153 034 49 AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
62ILIC Ognjen100 152 137 25 SRBU-23Wohnbefinden Graz ARBÖ
63KÖCK Daniel100 157 301 48 AUTU-23Wohnbefinden Graz ARBÖ
64RITZINGER Felix100 088 200 11 AUTU-23Wohnbefinden Graz ARBÖ
65SAGADIN Luka100 153 339 63 SLOU-23Wohnbefinden Graz ARBÖ
66TAFERNER Stefan100 097 834 42 AUTU-23Wohnbefinden Graz ARBÖ
67WINTER Stefan100 153 033 48 AUTU-23Wohnbefinden Graz ARBÖ
68CIHLÁŘ Adam100 473 456 80 CZEU-23TJ Favorit Brno
69HAMPL Petr100 071 811 15 CZEEliteTJ Favorit Brno
70SEKANINA Adam100 081 294 89 CZEEliteTJ Favorit Brno
71ŠORM Jirí100 480 042 70 CZEU-23TJ Favorit Brno
72ZECHMEISTER Tomáš100 071 828 32 CZEEliteTJ Favorit Brno
73BOUBAL Martin100 028 324 81 CZEEliteCK Pribram Fany Gastro
74GRUBER Pavel100 095 037 58 CZEU-23CK Pribram Fany Gastro
75HEBÍK Martin100 023 186 84 CZEEliteCK Pribram Fany Gastro
76JAKOUBEK Tomáš100 474 436 90 CZEU-23CK Pribram Fany Gastro
77KUBA Karel100 161 450 26 CZEU-23CK Pribram Fany Gastro
78MODLITBA Vojtech100 098 926 67 CZEU-23CK Pribram Fany Gastro
Fun Road Race
101MAYER Lukas AUTHerrenKürnberg Radler
102HEINRICH Andrea GERDamenLaufHundeSport Austria
103WIESINGER Eva AUTDamen
104KARNER Elisabeth AUTDamenNaturfreunde Frankenfels
105KUGLER Martina AUTDamenNaturfreunde Frankenfels
106LUGER Claudia AUTDamenGSUF
107HARRER Michael100 797 472 19 AUTHerrenRSC Krems
108WEBER Kurt AUTHerren32er
109WIESINGER Richard AUTHerrenTeam 32
110ZEHTGRUBER Robert AUTHerrenRC Kreuzer Bad Vöslau
111BERGER-SCHAUER Anton100 350 761 90 AUTHerrenRC DANA Pyhrn Priel
112GEPPEL Michael AUTHerrenXC Club Mühldorf
113FELLNER Hannes AUTHerrenGSUF
114FINK Michael AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
115SITTLER Johann AUTHerrenTGbau.at-BIKETEAM
116STAMCAR Thomas AUTHerren
117VEIT Clemens AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
118WIELAND Dominik AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
119LANGSENLEHNER Horst AUTHerren
120BINDER Josef AUTHerrenTri Union Obergrafendorf
121MÖSER Rupert AUTHerrenRC Steiner Shopping Purgstall
122SCHÖRKHUBER Otto AUTHerrenKürn-Berg-Radler
123KIRSCHNER Alexander AUTHerrenUnion Radrennteam PIelachtal
124URBAN Albert AUTHerrenBuschenschank Legenstein Oberhöflein
Junioren
1VIEHBERGER Lukas100 350 233 47 AUTJuniorenMy Bike Stevens Verein
2LÖSCHL Florian100 350 227 41 AUTJuniorenNÖ RadUnion
3VIEHBÖCK David100 350 350 67 AUTJuniorenRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
4SPRINGER Julian100 350 275 89 AUTJuniorenRC ARBÖ Felbermayr Wels
5STEINAUER Ernst100 350 853 85 AUTJuniorenRC ARBÖ Felbermayr Wels
6RIEGLER Nikolas100 350 491 14 AUTJuniorenRC ARBÖ Felbermayr Wels
7HOLZLEITNER Mario100 351 194 38 AUTJuniorenRC ARBÖ Felbermayr Wels
8RAMMER Christian100 536 797 80 AUTJuniorenRC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
9SILLER Thomas100 350 413 33 AUTJuniorenRC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
10KIRSCHNER Maximilian100 549 017 78 AUTJuniorenRC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
11KOMATZ Enzo100 350 474 94 AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
12MESSNER Martin100 350 849 81 AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
13GRATZER Alexander100 350 558 81 AUTJuniorenFRIESIS-Bikery Junior Racing Team
14BLEYER Paul100 350 386 06 AUTJuniorenFRIESIS-Bikery Junior Racing Team
15KABAS Maximilian100 350 369 86 AUTJuniorenFRIESIS-Bikery Junior Racing Team
16SCHMIDBAUER Maximilian100 350 225 39 AUTJuniorenFRIESIS-Bikery Junior Racing Team
17POLZER David100 558 859 26 AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz ARBÖ
18GÖTZINGER Valentin100 350 624 50 AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz ARBÖ
19REITER Jakob100 489 037 44 AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz ARBÖ
20MAYRHOFER Jakob100 795 554 41 AUTJuniorenTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
21GUSNER Lukas100 795 544 31 AUTJuniorenTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
22STADLBAUER Gregor100 350 487 10 AUTJuniorenTeam DNA Eindruck Sarleinsbach
Trophy Road Race
1RIEDL Sonja AUTDamenNaturfreunde Frankenfels
2HAGER Ferdinand AUTHerrenBike Team Ginner
3FRÜHAUF Sebastian AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
4MAIER Matthias AUTHerren
5LORENZ Michael AUTHerrenUnion XC Club Mühldorf
6MAIER Michael AUTHerren
7SCHAGERL Simon AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
8SEKORA Wolfgang AUTHerrenUNION XC-Club Mühldorf
9SAUPRIEGL Markus AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
10MAYER Matthias AUTHerrenKürn-Berg-Radler
11PFEFFER Max AUTHerrenGSUF
12SEIDL Christian AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
13ENTINGER Lukas AUTHerrenRC Neulengbach
14BARTHOLOMÄUS Walter AUTHerrenSF Würmla Racing Team
15SCHNUGG Reinhard AUTHerrenArbö Landleben Radteam Salzburg
16GROISS Werner AUTHerren
17HANZL Michael AUTHerrenKTM Donau Fritzi Racing
18KERSCHBAUMER Wolfgang AUTHerrenKürn-Berg-Radler
19GANSCH Thomas AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
20HAAG Roland AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
21HASELHOFER Herbert AUTHerrenAUO Biker
22KÖNIG Florian100 033 421 37 AUTHerrenUnion RRT Pielachtal
23KUGLER Josef AUTHerrenNaturfreunde Frankenfels
24LANG Markus AUTHerren
25LANZENHOFER Jakob AUTHerrenRC UNrad
26MARCHAT Michael AUTHerren
27MÜLLAUER Bernhard100 350 676 05 AUTHerrenUnion RRT Pielachtal
28STÜCKLER Markus AUTHerrenUnion RRT Pielachtal
29GLÖSL Harald AUTHerrenRC Purgstall
30SCHREHOF Martin100 350 494 17 AUTHerrenRADUNION Perchtoldsdorf
31ALTVATER Stuart AUTHerrenStuart75
32WERAN Harald AUTHerrenSportunion
33STOCKINGER Gerhard AUTHerrenRC Steiner Shopping Purgstall
34TATZREITER Peter AUTHerrenBike Team Ginner
35BALDAUF Michael AUTHerrenTGbau.at-BIKETEAM
36DEINHOFER Franz AUTHerrenAUO Biker
37MRKVICKA-BRUCKNER Roman AUTHerrenTGbau.at-BIKETEAM
38PEER Thomas AUTHerrenRC Sport Vollmann powered by BMC
39Bernhard Rainer AUTHerrenKTM-Donaufritzi-Racing
40BRANDL Thomas AUTHerrenLietzsport
41GASTECKER Wolfgang AUTHerrenGSUF
42HINTERLEITNER Christian AUTHerrenMTB Ferschnitz
43HIRTENLEHNER Wolfgang AUTHerrenKürn-Berg-Radler
44MAYER Gerald AUTHerrenAUO Biker
45PERNOLD Josef AUTHerrenTGbau.at-BIKETEAM
46PFEFFER Erwin AUTHerrenGSUF
47STIPSITS Michael AUTHerren
48SCHILCHER Herbert AUTHerrenKTM Donau Fritzi Racing
49SCHERR Michael AUTHerrenTeam Pro-Energetic Arbö
50SCHMÖLZ Hannes AUTHerren
51EBNER Georg AUTHerrenLokomotive Leithaberg
52SOLLER Reinhard AUTHerrenXC Club Mühldorf
53WESS Werner AUTHerrenRC Kreuzer Bad Vöslau
54AIGELSREITER Wolfgang AUTHerrenGSUF
55ANZENGRUBER Herbert AUTHerrenARBÖ Radsport Kiesl
56FUCHS Wolfgang AUTHerrenGSUF
57GEIER Felix AUTHerrenKTM Donau Fritzi Racing
58STEINER Leopold AUTHerrenMTB Ferschnitz
59WASNER Leopold100 490 197 40 AUTHerrenARBÖ Radsport Kiesl
60GUGLER Günter100 350 512 35 AUTHerrenRC Amstetten
61BISKUP Jonny AUTHerrenrc arbö garmin merida polizei wien
U13/Mädchen U14
1PREYLER Gabriel100 511 168 59 AUTU-13ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
2WAGNER Lukas Stefan100 350 840 72 AUTU-13ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
3VIEHBERGER Clemens100 350 660 86 AUTU-13My Bike Stevens Verein
4KRAUS Lucas100 753 537 25 AUTU-13ARBÖ Garmin Merida Polizei
5HORAK Sandro AUTU-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
6MURER Jakob100 584 307 60 AUTU-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
7ESTERL Matthias100 827 401 72 AUTU-13Junior Cycling Team Graz ARBÖ
8VERWEIJ Leander100 792 944 50 NEDU-13Junior Cycling Team Graz ARBÖ
9VIEHBÖCK Paul100 489 658 83 AUTU-13RC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
10ZOBL Valentin100 489 234 47 AUTU-13ARBÖ Grassinger Lambach
11WROLICH Manolo100 608 185 76 AUTU-13Sport am Wörthersee
12WROLICH Santiago100 838 236 43 AUTU-13Sport am Wörthersee
13HOFER Valentin100 806 895 33 AUTU-13UNION Raika Maria Schmolln
21BLEYER Laura100 350 791 23 AUTMädch. U-14FRIESIS-Bikery Junior Racing Team
22WALCHER Sophie100 752 446 01 AUTMädch. U-14FRIESIS-Bikery Junior Racing Team
23KETTER Lilly100 806 864 02 AUTMädch. U-14ARBÖ Radsportteam Ried
24FRAIS Ella-Maria100 771 257 91 AUTMädch. U-14ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
25GRIESSER Ramona100 793 642 69 AUTMädch. U-14ÖAMTC Raika BKD Inzing
26GRUBER Zoe Katharina100 533 275 50 AUTMädch. U-14RC ARBÖ Felbermayr Wels
27SCHÖNAUER Lara Marie100 513 981 59 AUTMädch. U-14RC ARBÖ Felbermayr Wels
28GURTNER Marina100 801 759 38 AUTMädch. U-14RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
29HALLWIRTH Julia100 350 292 09 AUTMädch. U-14RC Schnecke ASVÖ Wien
30HALLWIRTH Tamara100 647 241 41 AUTMädch. U-14RC Schnecke ASVÖ Wien
31FRIEDRICH Chiara100 350 538 61 AUTMädch. U-14Team PRO ENERGETIC ARBÖ
U15/Mädchen U17
1LOSCHNIGG Marie100 350 367 84 AUTMädchenARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
2PAUMANN Laura100 350 364 81 AUTMädchenARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
3HOLLAND Cornelia100 488 970 74 AUTMädchenNaturfreunde Wilhelmsburg
4HELLEBART Lena100 350 535 58 AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
5KLICNIK Verena100 350 392 12 AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
6WALCHER Viktoria100 350 855 87 AUTMädchenFRIESIS-Bikery Junior Racing Team
11NEUBACHER Leon100 601 933 32 AUTU-15ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
12PREYLER David100 350 368 85 AUTU-15ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
13EDER Nicolas100 350 776 08 AUTU-15RC Grafenbach NÖ Süd
14PASTEINER Lenz100 513 967 45 AUTU-15WSV-Payerbach
15SARWARI Shayan100 622 762 06 AFGU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
16STOCKER Marco100 641 921 56 AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
17WALCHER Georg100 641 192 06 AUTU-15FRIESIS-Bikery Junior Racing Team
18HAMPTON Cian100 609 824 66 GBRU-15Junior Cycling Team Graz ARBÖ
19KOKAS Raphael100 350 268 82 AUTU-15Radsportclub Donaustadt
20HAMMERSCHMID Mario100 560 398 13 AUTU-15RC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
21PURTSCHELLER Jakob100 825 481 92 AUTU-15RC ARBÖ Felbermayr Wels
22SPRINGER Kilian100 350 270 84 AUTU-15RC ARBÖ Felbermayr Wels
23DOPPELBAUER Moritz100 490 459 11 AUTU-15ARBÖ Grassinger Lambach
24GRAUS Lukas100 641 600 26 AUTU-15RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
25ATZLESBERGER Gabriel-Johannes100 350 792 24 AUTU-15Team DNA Eindruck Sarleinsbach
U17/Juniorinnen
1KREIDL Katharina100 488 980 84 AUTJuniorinnenMTB Racing-Team Tirol
2KOKAS Janine100 350 254 68 AUTJuniorinnenRadsportclub Donaustadt
3FERNBACH Laura100 351 507 60 AUTJuniorinnenRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
4FERNBACH Lisa100 351 508 61 AUTJuniorinnenRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
5HAMETNER Julia100 488 968 72 AUTJuniorinnenRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
6SCHÖTTL Laura100 351 196 40 AUTJuniorinnenRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
7BERGER-SCHAUER Tina100 770 871 93 AUTJuniorinnenRC DANA Pyhrn Priel
8STREICHER Hannah100 350 493 16 AUTJuniorinnenUnion RRT Pielachtal
9HEITZMANN Dorothea100 517 962 63 GERJuniorinnenRSC Turbine Erfurt
15DOBNIK Elias100 350 410 30 AUTU-17ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
16PAUMANN David100 350 365 82 AUTU-17ARBÖ RC Steiner Shopping Purgstall
17HAJEK Alexander100 350 257 71 AUTU-17NÖ RadUnion
18HELF David100 488 969 73 AUTU-17NÖ RadUnion
19HOFBAUER Philipp100 350 283 00 AUTU-17RC Grafenbach NÖ Süd
20HOLLEGGER Thomas100 350 217 31 AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
21LUBE Bernhard100 350 394 14 AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
22RINNOFNER Markus100 350 391 11 AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
23SCHACHNER Alexander100 350 856 88 AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
24PRIHAL Jonas100 752 460 15 AUTU-17FRIESIS-Bikery Junior Racing Team
25HASLER Jonas100 586 940 74 AUTU-17Junior Cycling Team Graz ARBÖ
26KERSCHBAUMER Leo100 350 767 96 AUTU-17Junior Cycling Team Graz ARBÖ
27MARBLER Stefan100 488 992 96 AUTU-17Junior Cycling Team Graz ARBÖ
28PRAMBERGER Patrick100 350 618 44 AUTU-17Junior Cycling Team Graz ARBÖ
29ROSEGGER Paul100 792 942 48 AUTU-17Junior Cycling Team Graz ARBÖ
30TARSKICH Thomas100 645 748 03 AUTU-17Junior Cycling Team Graz ARBÖ
31ZAUCHNER Lucas100 350 504 27 AUTU-17ÖAMTC Radclub Tirol
32GRIEßER Lukas100 558 729 90 AUTU-17ÖAMTC Raika BKD Inzing
33BUSCHEK Paul100 491 422 04 AUTU-17Radsport Stanger Kitzbühel
34WAFLER Tim100 350 223 37 AUTU-17Radsport Stanger Kitzbühel
35WERANI Luca100 351 199 43 AUTU-17RC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
36SCHÖNAUER Thomas100 350 272 86 AUTU-17RC ARBÖ Felbermayr Wels
37HÖRANDTNER Moritz100 772 511 84 AUTU-17ARBÖ Grassinger Lambach
38DE CILLIA Felix100 632 225 60 AUTU-17RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
39GALL Simon100 557 807 41 AUTU-17RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
40GOMIG Rafael100 608 086 74 AUTU-17RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
41KOVAR Stefan100 489 886 20 AUTU-17Wiener Sport-Club
42HOFFMANN Niclas Cedric100 364 402 54 GERU-17Leipzig/ Sachsen
43SCHREIBER Robert100 499 786 26 GERU-17Leipzig/ Sachsen
44SPITZER Oliver100 362 973 80 GERU-17Leipzig/ Sachsen
45WESER Maximilian100 362 960 67 GERU-17Leipzig/ Sachsen
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2021 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details