Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 11. Bad Leonfeldner Weichselbaumer Stadtkriterium - 27. August 2016 / starter list Deutsch/English -- Thursday 06. August 2020

starter list 11. Bad Leonfeldner Weichselbaumer Stadtkriterium
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Amateure
1VORHOLZER Christoph AmateureSU Bad Leonfelden
2MOLD Alwin MarathonCardRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
3BRANDECKER Hannes AmateureTeam Melasan Sportunion
4HOLZINGER Alexander AmateureTeam Melasan Sportunion
5OSBELT Thomas AmateureTeam Melasan Sportunion
6RECKENDORFER Lukas AmateureTeam Melasan Sportunion
7STEINDLER Julian AmateureTeam Melasan Sportunion
8PICHLER Peter AmateureRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
9FORTHUBER Andreas AmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
11FORTHUBER Franz AmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
12HAGER Ingomar AmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
13MAIER Mario AmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
14PRINZ Michael AmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
15HAGER Dominik U-23ARBÖ Grassinger Lambach
16MOSER Christian AmateureARBÖ Grassinger Lambach
17WILLINGER Markus AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
18OBERNGRUBER Christian AmateureRacing Team Paintball Fritz
19HALBMAYR Hannes AmateureRC ARBÖ SK Voest
20MARINGER Dominik AmateureRC Valentin Ovilava
21ROSSI Rene AmateureRC Valentin Ovilava
33STADLBAUER Josef Master IRC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
34BUTTINGER Andreas Master IRC Grieskirchen
35HOFMANN Friedrich Master ITeam Baier Landshut
36LANG Gottfried Master ITeam Instec
43GRUBER Stefan JuniorenRC ARBÖ Felbermayr Wels
44STÖGER Josef JuniorenRC ARBÖ Felbermayr Wels
45BUTTINGER Christoph JuniorenRC Grieskirchen
46HEHENBERGER Ludwig JuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
47WOLFMAYR Andreas JuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
48BOTH Andreas JuniorenRSV Irschenberg
Hobby Kriterium
64BRANDSTETTER Gottfried HerrenSU Bad Leonfelden
65FRIEDRICH Markus HerrenSU Bad Leonfelden
66HANDLBAUER Jakob HerrenSU Bad Leonfelden
67KEUSCHLER Harald HerrenSU Bad Leonfelden
68PENNEDER Tobias HerrenSU Bad Leonfelden
69ATZLESBERGER Florian HerrenRadsport St.Johann am Wimberg
70BIRNGRUBER Roman HerrenErymed Power Team
71WAKOLM Karl HerrenErymed Power Team
72KASBAUER Josef Herrenneubike.at
74MITTERMAYR Fabian Herren
75PAMMER Rene HerrenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
76PÖTSCHER Harald HerrenRC DANA Pyhrn Priel
77SCHWARZ Gernot HerrenAV Oberneukirchen
78STAMCAR Thomas Herren
79STANGLAUER Robert HerrenTeam EDER Mat Couture
80STARLINGER Josef HerrenRC ARBÖ SK VÖEST
81STEINBACH Martin HerrenSpastelruther Katzen
83HOFER Werner HerrenTeam Tischlerei Hofer
Schupperkriterium
1BRANDSTETTER Philipp HerrenSU Bad Leonfelden
2FRIEDRICH Finley HerrenSU Bad Leonfelden
3BRANDSTÄTTER Dominik HerrenSU Bad Leonfelden
4ATZLESBERGER Gabriel HerrenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
5EHRENMÜLLER David HerrenRadsport SSU-St.Johann am Wimberg
6VIEHBÖCK Paul Herren
U17
26VACEK Karel U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
27STADLBAUER Gregor U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
28SPRINGER Julian U-17RC ARBÖ Felbermayr Wels
29STEININGER Fabian U-17RC ARBÖ Felbermayr Wels
30VIEHBÖCK David U-17RC ARBÖ ANF Auto Eder Walding
31RIEGLER Nikolas U-17ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details