Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Flachgauer Radsporttage Sonntag Kriterium - 4. April 2010 / starter list Deutsch/English -- Saturday 16. October 2021

starter list Flachgauer Radsporttage Sonntag Kriterium
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure
275GILLMAYR Karl AUTMaster IRC ARBÖ Wels Gourmetfein
276ZOJER Philipp AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
277MAIR Thomas-6 AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
278HINTRINGER Hans-Jürgen AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
279DUNZINGER Robert AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
280STADLER Alexander AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
281GIEBL Martin-10 AUTAmateureRC bikepalast.com Salzburg
282WALLNER Thomas AUTAmateureRC bikepalast.com Salzburg
283BAUER René AUTAmateureRC bikepalast.com Salzburg
284PLATONOV Alex RUSAmateureRC Burkert-Druck Pottendorf Ricoh
285REINPRECHT Georg AUTAmateureRC Burkert-Druck Pottendorf Ricoh
286BRUMMER Manuel AUTAmateureRC CFK Ovilava
287HOLZINGER Jürgen AUTAmateureRC CFK Ovilava
288SCHMIDSBERGER Norbert AUTAmateureRC CFK Ovilava
289HÖGLINGER Stefan AUTAmateureRC CFK Ovilava
290HAUSER Patrick AUTAmateureRC CFK Ovilava
291ÖHLBÖCK Ulrich AUTAmateureRC CFK Ovilava
292EXNER Klaus AUTAmateureRC Grafenbach NÖ Süd
293SIRAKI Helmut AUTMaster IRC Grafenbach NÖ Süd
294LANGEGGER Karl AUTAmateureRC Grafenbach NÖ Süd
295TEIGL Klaus AUTAmateureRC Grafenbach NÖ Süd
296STAMMHAMMER Thomas AUTAmateureRC Maroitalia Racing Team
297HARLANDER Johannes AUTAmateureRC Maroitalia Racing Team
298BÖHM Karl AUTAmateureRC Maroitalia Racing Team
299PINK Peter AUTAmateureARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
300REINPRECHT Michael AUTAmateureARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
301HÜBL Michael AUTAmateureARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
302WESTERMAYER Thomas AUTAmateureARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
303GÖSSLER Clemens AUTAmateureA-HN Radcenter St. Lorenzen/M.
304WASNER Andreas AUTAmateureARBÖ Radsport Kiesl
305KRENN Gerhard AUTAmateureARBÖ Radsport Kiesl
306MAYRHOFER Hannes AUTAmateureARBÖ Radteam Landleben Salzburg
307PERTL Gebhard AUTAmateureARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
308GUBERT Markus AUTAmateureARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
309MADSEN Paw AUTAmateureARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
310SCHAFFER Christian AUTAmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
311WALCH Roland AUTAmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
312MATOUSCHEK Leopold AUTAmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
313GOLLINGER Karl-Heinz AUTAmateureARBÖ RC Kindberg
314HUBER Franz AUTMaster IARBÖ RC Kindberg
315LACHMAYR Sebastian AUTAmateureARBÖ RC Kindberg
316GAUGL Sebastian AUTAmateureARBÖ RC Kindberg
317TAUCHER Johann AUTAmateureARBÖ RC Kindberg
318PÖLTL Friedrich AUTAmateureARBÖ RC Kindberg
319HEL Peter AUTAmateureÖAMTC NOWA RC Schwanenstadt
320RADAUER Bernhard AUTAmateureÖAMTC NOWA RC Schwanenstadt
321BÖCKSTEINER Dominik AUTAmateureÖAMTC NOWA RC Schwanenstadt
322BAUMGARTNER Peter-6 AUTAmateureÖAMTC NOWA RC Schwanenstadt
323HASLINGER Hans Peter AUTAmateureÖAMTC NOWA RC Schwanenstadt
324HÖLZL Christopher AUTAmateureÖAMTC RC Tirol
325BURGER Andreas AUTAmateureÖAMTC RC Tirol
326GÖTSCHHOFER Wolfgang AUTAmateureRacing www.atterbike.at
327ASTL Martin AUTAmateureRAD UNION St. Johann
328ELLINGER Roman AUTAmateureRad UNION Unterland/Tirol
329ELLINGER Hubert AUTAmateureRad UNION Unterland/Tirol
330LENGAUER Marco AUTAmateureRad UNION Unterland/Tirol
331EIBECK Wolfgang-6 AUTAmateureRC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
332HOFMANN Friedrich GERAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
333KASBERGER Christoph GERAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
334POPA Florin-Robert AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
335STARLINGER Christian AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
336SPRINGER Max AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
337SCHMITZBERGER Johann AUTAmateureRC Wals Siezenheim
338GORENSCHEK Alexander AUTAmateureÖAMTC RLM Grafenstein
339SCHNEIDER Josef GERAmateureRSV Rosenheim E.V.
340MAIER Peter GERMaster IRSV Rosenheim E.V.
341PECHHACKER Jürgen AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
342HANDSCHUH Peter AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
343KÖNIG Florian AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
344KRONISTER Alexander AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
345HAYDN Michael AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
346BEER Horst AUTAmateureSteinbach Bike Team
347AUER Christian AUTAmateureTeam Mooserwirt
348JENNY Tobias AUTAmateureTeam Mooserwirt
349HECHENBLAICKNER Markus AUTAmateureTeam Mooserwirt
350TRAXL Andreas AUTAmateureTeam Mooserwirt
351EMMERICH Markus GERAmateureTeam RSV Götting Bruckmühl
352LECHNER Erich-6 AUTAmateureTSV Frankenmarkt
353OCHSENHOFER Peter AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
354FASSL Mario AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
355SCHÖRGHOFER Thomas AUTAmateureUnion RADWERK2010 Eugendorf
356LATIMER James GBRAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
357MUNTEANU Constantin ROMAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
358KREIDL Bernhard AUTAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
359EBERHARTER Florian UCIAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
360KOCH Manfred AUTAmateureUNION Unterguggenberger Wörgl
361KLÖBL Marcus Andreas AUTAmateureVeloteam Landshut
362PEYRL Helmut AUTAmateureARBÖ RC Linz
363MAIRHOFER Thomas AUTAmateureARBÖ RC SK Vöest
364HOI Matthias AUTAmateureARBÖ RLM OMYA Villach
365WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
366WABNEGG Daniel AUTAmateureARV Vychodil Vredestein
367KREBS Peter AUTAmateureARV Vychodil Vredestein
368ROTHSCHEDL Robert AUTAmateureARV Vychodil Vredestein
369PENDL Peter AUTAmateureASKÖ Tri Linz
370PREINERSTORFER Hannes AUTAmateureDrahteselteam Salzkammergut
371KLAUSECKER Simon AUTAmateureDrahteselteam Salzkammergut
372WIESER Georg AUTAmateureDrahteselteam Salzkammergut
373BRITZMANN Christoph AUTAmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
374HEMETSBERGER Christian-6 AUTAmateureNaturfreunde Raiffeisen Mondseeland
375BARINGER Günter-6 AUTAmateureNORA Racing Team
376POSPISIL Jan AUTAmateureNYX 2Radchaoten.com
377BEER Horst AUTAmateure
378RESSLER Markus AUTAmateureHurtig Flink LTC
379FUCHS Johann AUTAmateure
380NÖSIG Emanuel AUTAmateureURC-Ötztal
381MÜLLER-SCHELL Werner GERAmateureRC Concordia 86 München e.V.
382WEIGL Stefan-6 AUTAmateureIntersport Eybl 2 RC
383ORTNER Wolfgang AUTAmateureRC-Tirol
384HIRSCHER Roland AUTAmateureradteam tirol
385STADLBAUER Josef AUTAmateureTeam Simplon Schlägl
386PIMMINGSDORFER Alois AUTAmateureceATec Neukirchen/Vöckla
387ORTNER Andreas GERAmateureTam corratec-Quest
388JUNG Manuel-6 AUTAmateureIntersport Eybl 2RC
Elite
1RISKA Martin SVKEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
2RIEBENBAUER Werner AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
3GRASSMANN Franz AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
4TRAMPUSCH Gerhard AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
5PICHLER Michael AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
6PROBST Rupert AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
7SCHRÖGER Matthias AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
8GRAF Andreas AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
9WIENEROITHER Matthias AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
10AUER Gernot AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
11GOLLMANN Daniel AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
12ILLENBERGER Paul AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
13PREIDLER Georg AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
14JENNEWEIN Sandro AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
15RABITSCH Stephan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
16PAVITSCHITZ Christian AUTEliteARBÖ KTM Gebrüder Weiss
17GAZVODA Gregor SLOEliteARBÖ KTM Gebrüder Weiss
18GRÜNDLINGER Hannes AUTEliteARBÖ KTM Gebrüder Weiss
19KNOPF Michael AUTEliteARBÖ KTM Gebrüder Weiss
20PROBST Stefan AUTEliteARBÖ KTM Gebrüder Weiss
21SCHINAGL Philip AUTU23ARBÖ KTM Gebrüder Weiss
22GRÖMER Phillip AUTU23ARBÖ KTM Gebrüder Weiss
23REITER Daniel AUTU23ARBÖ KTM Gebrüder Weiss
24HASIBEDER Thomas AUTU23ARBÖ KTM Gebrüder Weiss
25TOTSCHNIG Harald AUTEliteTyrol - Team Radland Tirol
26DÜRAUER Norbert AUTEliteTyrol - Team Radland Tirol
27KONRAD Patrick AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
28SCHOIBL Mario AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
29WEISS Martin AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
30HALLER Marco AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
31KIRCHMAIR Stefan AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
32RUETZ Benedikt AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
33OBKIRCHER Marc AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
34KAPELLER Hannes AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
35STARZENGRUBER Harald AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
36GREDLER Roman AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
37COMPLOI Martin AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
38WILDAUER Christian AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
39SCHERNTHANNER Philipp AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
40HILLEBRAND Manuel ITAEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
41PICHLER Peter AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
42VOGL Mathias GERU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
43OBKIRCHER Ricco AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
44MARKT Bernd AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
45PRAXMARER Stefan AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
46SCHÄDLE Mario AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
47TAZREITER Georg AUTEliteDie Niederösterreichische Rad Union
48TUMA Alexander AUTEliteDie Niederösterreichische Rad Union
49LUDWIG David AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
50GRÜN Lawrence AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
51TÄUBEL Christoph AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
52SCHMID Andreas AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
53GELOSKY Lukas AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
54STOIBER Lukas AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
55GRÖFLER Philipp AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
56IMREK Christopher AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
57LANG Paul AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
58TATSCHL Josef AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
59ZECHLING Felix AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
60HAUK Jürgen AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
61REISER Johannes AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
62GUTMANN Thomas AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
63RUCKER Stefan AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
64FRITZ Alexander AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
65THALHAMMER Hans-Jörg AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
66MURER Wolfgang AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
67LEOPOLD Hans-Jörg AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
68SCHWAIGER Michael AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
69DÖRFLER Manuel AUTU23ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
70GÖTZ Markus AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
71PIRKER Christian AUTU23ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
72NINDL Werner AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
73WINTER Lukas AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
74BRAZDIL Jiri CZEU23ARBÖ Denzel Cliff Wilding
75ZAUNER Teimuraz UCIEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
76FISTER Karlo AUTU23ARBÖ Denzel Cliff Wilding
77TENOR Wolfgang AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
78KOGLBAUER Christian AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
79KORBEL Jiri CZEEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
80SCHAFFLER Christoph AUTEliteASKÖ Tri Linz
81HÖDLMOSER Rupert AUTEliteASKÖ Tri Linz
82KASIS Paul AUTEliteASKÖ Tri Linz
83RUZMARINOVIC Rene AUTEliteASKÖ Tri Linz
84WILLDONER Andreas AUTEliteASKÖ Tri Linz
85HENS Markus AUTEliteASKÖ Tri Linz
86KALS Thomas AUTEliteASKÖ Tri Linz
87PATZL Stefan AUTEliteASKÖ Tri Linz
88LIPTAK Matej SVKU23ASKÖ Tri Linz
89FALTHEINER Werner AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
90SCHÖGGL David AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
91SCHÖRKMAYER Patrick AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
92HÖFLER Matthias AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
93GEISLER Wolfgang AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
94HOMOLKA Adam CZEEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
95PRITZ Lukas AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
96WIMMER Markus AUTEliteUnion-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
97POOLE Liam AUSU23Union-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA
98BORBELY György HUNEliteAegon - P-Nívó - Notebookstore
99SIPOS Gabor HUNU23Aegon - P-Nívó - Notebookstore
100SZABO-BICZOK Marton HUNU23Aegon - P-Nívó - Notebookstore
101VEREBELYI Viktor HUNEliteAegon - P-Nívó - Notebookstore
102SIMON Balazs HUNU23Aegon - P-Nívó - Notebookstore
103PALYI Csaba HUNU23Aegon - P-Nívó - Notebookstore
104MOLNAR Istvan HUNU23Aegon - P-Nívó - Notebookstore
105MIXA Marek CZEEliteASC Dukla Praha
106KADLEC Milan CZEEliteASC Dukla Praha
107VENDOLSKY Ondrej CZEU23ASC Dukla Praha
108DOSTAL Jan CZEU23ASC Dukla Praha
109FÜRST Roman CZEU23ASC Dukla Praha
110BARES Jiri CZEU23ASC Dukla Praha
111SIMEK Adam CZEU23ASC Dukla Praha
112KUCHAR Tomas CZEU23ASC Dukla Praha
113STÖHR Jan CZEU23CK Windoor's Pribram
114NOVOTNY Oldrich CZEU23CK Windoor's Pribram
115ZAORAL Marek CZEU23CK Windoor's Pribram
116WOLF Jan CZEU23CK Windoor's Pribram
117KRIZEK Zdenek CZEEliteCK Windoor's Pribram
118KRIVANEK Jiri CZEEliteCK Windoor's Pribram
119STÖHR Pavel CZEU23CK Windoor's Pribram
120EDMÜLLER Benjamin GEREliteRSV Irschenberg / Petrochemical Tabriz KT
121ERLER Tobias GEREliteRSV Irschenberg / Petrochemical Tabriz KT
122SCHMIDMAYR Simon GEREliteRSV Irschenberg / Petrochemical Tabriz KT
123BISSINGER Florian GERU23RSV Irschenberg / Petrochemical Tabriz KT
124STARE Matej SLOEliteSava - KK Kranj
125SVAB Gasper SLOEliteSava - KK Kranj
126KERKEZ Vladimir SLOEliteSava - KK Kranj
127RAKUS Nejc SLOU23Sava - KK Kranj
128SILAR Uros SLOEliteSava - KK Kranj
129BURJEK Nik SLOEliteSava - KK Kranj
130POVSIC Anze SLOEliteSava - KK Kranj
131KAISER Johannes GEREliteTeam Baier Landshut
132TRETTWER Helmut GEREliteTeam Baier Landshut
133SCHMELZ Michael GEREliteTeam Baier Landshut
134FÜRBAß Stefan GEREliteTeam Baier Landshut
135TANTZ Thomas GEREliteTeam Herbalife Focus
136FUSSSTETTER Stefan GEREliteTeam Herbalife Focus
137ENGLMEIER Michael GEREliteTeam Herbalife Focus
138HERBST Wilhelm GEREliteTeam Herbalife Focus
139KAUNZNER Anton GEREliteTeam Herbalife Focus
140FROMM Florian GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
141BUCHANAN Ryan AUSEliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
142BARTKIEWICZ Amdzej POLU23Team Kronawitter Run+Race Passau
143PLUCINSKI Leszek POLU23Team Kronawitter Run+Race Passau
144FRONCZAK Pawel POLU23Team Kronawitter Run+Race Passau
145KISLINGER Simon AUTU23Team Kronawitter Run+Race Passau
146BUCHANAN Timothy GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
147KAPFHAMMER Thomas GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
148NOVAK Simon SLOEliteTeam Motomat Delo Revije / Mix-Team
149OMULEC Andrej SLOEliteTeam Motomat Delo Revije / Mix-Team
150SVAB Miha SLOEliteTeam Motomat Delo Revije / Mix-Team
151SEGINA Primoz SLOEliteTeam Motomat Delo Revije / Mix-Team
152JERSE Rok SLOEliteTeam Motomat Delo Revije / Mix-Team
153RAKUSA Luka SLOEliteTeam Motomat Delo Revije / Mix-Team
154HERRMANN Jan GEREliteRottaler RSV Team Mangertseder
155KLABOUCH Jan CZEU23Rottaler RSV Team Mangertseder
156MIKA Oldirch GEREliteRottaler RSV Team Mangertseder
157NICKELBAUER Josef GERU23Rottaler RSV Team Mangertseder
158NOVOTNY Petr CZEEliteKolokrám - Svyjany
159EHRENBERGER Jakub CZEU23Kolokrám - Svyjany
160SVOBODA Jakub CZEEliteKolokrám - Svyjany
161TÄUBEL Thomas AUTEliteRSC Amplatz
162GAUBITZER Michael AUTEliteRSC Amplatz
163OSLISLO Tobias GEREliteRSV Rosenheim E.V.
164BICHLMANN Daniel GERU23RSV Rosenheim E.V.
165MARSALEK Nikolas CZEU23SKC Prostejov
166SALAJ Tomas CZEU23SKC Prostejov
167TAFFNER Simon GEREliteVeloclub Ratisbona Regensburg
168MAITERTH Elias GEREliteVeloclub Ratisbona Regensburg
169RAMETSTEINER Roman AUTEliteARBÖ RC Linz
170SCHRANGL Alexander AUTEliteARBÖ RC Linz
171GÖSSLER Clemens AUTAmateureA-HN Radcenter St. Lorenzen/M.
172WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
173BARINGER Günter-6 AUTAmateureNORA Racing Team
174CIRKL Petr CZEEliteÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
175LOISL Markus AUTEliteÖ-Power Bike Team Windhaag
176EGERT Daniel AUTEliteRadsp. Stanger Kitzbühel
177MAIR Thomas-6 AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
178EXNER Klaus AUTAmateureRC Grafenbach NÖ Süd
179ZRIMSEK Jure SLOEliteSlowenien
180SCHÖRGHOFER Thomas AUTAmateureUnion RADWERK2010 Eugendorf
181STORK Stefan GEREliteVelo Club Mindelheim
182BURKHARDT Holger GEREliteTeam CKT Champion System
183MÜLLER-SCHELL Werner GEREliteRC Concordia 86 München e.V.
184MAYER David SWEEliteBorlänge CK
185KLANER Christoph AUTEliteASVÖ Wagrain
186JANORSCHKE Grischa GEREliteTeam Nutrixxion
187ORTNER Christian GEREliteRSV Berchtesgadener Land
Junioren
195LINDLBAUER Christoph AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
196UMHALLER Andreas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
197ZÖLß Alexander AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
198GROßSCHARTNER Felix AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
199PIRKLBAUER Simon AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
201FÜRWEGER Michael AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
202PÖSTLBERGER Lukas AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
203LORIS Fabian AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
204MOSER Christian AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
205WACHHOLBINGER Daniel AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
206STAUFER Rudolf AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
207SCHNEIDER Martin AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
208RANACHER Lukas AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
209KUCHER Michael AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
210PERC Alexander AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
211BIEDERMANN Daniel AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
212KATHOL Oliver AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
213SCHRITTWIESER Peter AUTJuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
214GRUBER Patrick AUTJuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
215KUNZ Martin AUTJuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
216SIMON Mario AUTJuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
217GOGL Michael AUTJuniorenARBÖ Radsportteam Ried
218PRASCHL Matthias AUTJuniorenARBÖ Radsportteam Ried
219RAMMERSTORFER Gregor AUTJuniorenARBÖ Radsportteam Ried
220SCHILLING Philipp AUTJuniorenDie Niederösterreichische Rad Union
221PAVLIC Gregor AUTJuniorenDie Niederösterreichische Rad Union
222PAULUS Daniel AUTJuniorenDie Niederösterreichische Rad Union
223RIEBENBAUER Matthias AUTJuniorenDie Niederösterreichische Rad Union
224TÄUBL Christoph AUTJuniorenJunior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
225EISNER Markus AUTJuniorenJunior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
226SACKL Richard AUTJuniorenJunior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
227GRAMSHAMMER Martin AUTJuniorenÖAMTC RC Tirol
228PERKTOLD Lukas AUTJuniorenÖAMTC RC Tirol
229STEGER Lukas AUTJuniorenÖAMTC RC Tirol
230TAFERNER Michael AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
231STANGL Florian AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
232LANG Simon AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
233MICK Christoph AUTJuniorenRLM Wien
234ROBEK Alexander AUTJuniorenRLM Wien
235MATZNER Stefan AUTJuniorenRLM Wien
236PREDATSCH Kevin GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
237SCHIFFNER Robin GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
238DIETRICH Benjamin GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
239FISCHER Felix GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
240SCHRÖDER Florian GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
241ZABEL Rick GERJuniorenRSC Turbine Erfurt
242KRAUTLOHER Simon GERJuniorenRSC Waldkirchen
243REICHARDT Thomas GERJuniorenSSV Gera 1990 e.V.
244RENNER Patrick GERJuniorenSSV Gera 1990 e.V.
245BUTZ Florian GERJuniorenSSV Gera 1990 e.V.
246THIEL Fabian GERJuniorenSSV Gera 1990 e.V.
247KENDLER Benedikt GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
248MEIER Alexander GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
249SCHMIDT Michael GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
250STRAUB Manuel GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
251THALLER Daniel GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
252FRICKE Kajetan GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
253HASLACH Sebastian GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
254WACHTER Patrick GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
255DOLLESCHAL Patrick AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
256PEINHAUPT Marco AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
257PICHLER Alexander AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
258BINDER Thomas AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
259PALOTAI Peter HUNJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
260KUEN Maximilian AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
261PERCHTALER Kevin AUTJuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
262STRELE Laurin AUTJuniorenÖAMTC Recheis Lattella
263SPENSBERGER Felix GERJuniorenQuest RVV Innatal e. V.
264GWIGGNER Raphael AUTJuniorenRad UNION Unterland/Tirol
265KELLNER Michael AUTJuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Ricoh
266REITBAUER Andreas AUTJuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
267MÜLLER Michael GERJuniorenVelo Club Mindelheim
268PENSL Paul GERJuniorenVeloclub Ratisbona Regensburg
269WAUCH Dennis AUTJuniorenVolksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
Master
550WALLNER Ronald AUTMaster IKollar Cycling Team Stattersdorf
551LANGEGGER Karl AUTMaster IRC Grafenbach NÖ Süd
552SIRAKI Helmut AUTMaster IRC Grafenbach NÖ Süd
553HIRSCHER Roland AUTMaster IRC Wals Siezenheim
554LANG Gottfried AUTMaster IDrahteselteam Salzkammergut
555STREATER Stanley GBRMaster IARBÖ Grassinger Lambach
556KELLERER PIRKLBAUER Helmut AUTMaster IARBÖ RC SK Vöest
557BARTONEK Robert AUTMaster IIUNION Unterguggenberger Wörgl
558GUGLER Günter AUTMaster IIRC Amstetten Ginner
559IBY Günther AUTMaster IIRC Amstetten Ginner
560MUCKENHUBER Martin AUTMaster IIARBÖ Grassinger Lambach
561SCHRATTENECKER Josef AUTMaster IIARBÖ Grassinger Lambach
562GLAßL Robert GERMaster IIIRadsportverein 1948 Traunstein E.V.
563SCHULER Ernst AUTMaster IIIRC Grafenbach NÖ Süd
564FLADERER Peter AUTMaster IIIARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
565SCHWEIGHOFER Johann AUTMaster IIIUNION Unterguggenberger Wörgl
566GAUBITZER Friedrich-6 AUTMaster IIIRSC Amplatz
567WIJNEN Kees AUTMaster IIIRC ARBÖ Bischofshofen
568KAISERLEHNER Werner AUTMaster IVRC Amstetten Ginner
569PITTERKA Kurt AUTMaster IVRC ARBÖ Bischofshofen
U15
501FRIEDL Nils AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
502PINTER Oliver AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
503LEHNER Stefan AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
504MUCKENHUBER Markus AUTU-15ARBÖ Weichberger Purgstall
505SCHRITTWIESER Alexander AUTU-15ARBÖ Weichberger Purgstall
506GRUBER Julian AUTU-15ARBÖ Weichberger Purgstall
507GRASL Patrick AUTU-15ARBÖ Weichberger Purgstall
508POGLITSCH Matej AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
509GRATZER Thorsten AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
510GURSCH Georg AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
511HOCHFELNER Christoph AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
512FÜHRER Alexander AUTU-15RLM Wien
513RITZINGER Felix AUTU-15RLM Wien
514MAYERHOFER Simon AUTU-15RLM Wien
515EGGER Andreas AUTU-15Velo Club Mindelheim
516EGGER Georg GERU-15Velo Club Mindelheim
517GRUBER Fabian AUTU-15ÖAMTC RC Tirol
518EBNER Daniel AUTU-15ÖAMTC RC Tirol
519KAINZ Fabian AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
520MORIANZ Fabian AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
521NICOLAI Lars GERU-15LV Bayern U15
522POTZNER Manuel GERU-15LV Bayern U15
523LUGER Michael AUTU-15RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
524PRASCHL Raphael AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
525KETTNER Alexander AUTU-15RC ARBÖ Trieben
526GAMPER Patrick AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
527TAFERNER Stefan AUTU-15RC steiner-tv ARBÖ Raaba
528BELULI Dominik AUTU-15Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
529BRKIC Benjamin AUTU-15ÖAMTC Recheis Lattella
530WILLINGER Nadine AUTMädchenDie Niederösterreichische Rad Union
531STROBL Stephanie AUTMädchenDie Niederösterreichische Rad Union
532SCHILLING Marlene AUTMädchenDie Niederösterreichische Rad Union
533GÜRTLER Lisa Maria AUTMädchenÖAMTC RC Tirol
534EBNER Julia AUTMädchenÖAMTC RC Tirol
535BERGER Eva AUTMädchenRC ARBÖ Trieben
536HILBER Julia AUTMädchenÖAMTC RLM Grafenstein
537RATKIC Larissa AUTMädchenÖAMTC RLM Grafenstein
538EBERHARDT Verena AUTMädchenRSC ARBÖ Südburgenland
539KOLLER Vanessa AUTMädchenRSLM ASVÖ ÖAMTC Gmünd
540DALLINGER Melanie AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
U17, Frauen
401WALZEL Andreas AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
402WINDISCHBAUER Johannes AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
403UMHALLER Thomas AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
404LEHNER Daniel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
405EICHINGER Daniel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
406STRITZINGER Lukas AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
407WOLFSJÄGER Patrick AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
408KOLLER Michael AUTU-17Junior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
409FAULAND Fabian AUTU-17Junior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
410KROGER Bernhard AUTU-17Junior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
411HÜTTEL Manuel AUTU-17Junior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
412SACKL Reinhard AUTU-17Junior CT ’GRAZ – Energie Steiermark – ARBÖ’
413MEIERHOFER Dominik AUTU-17ARBÖ Hallein
414SCHEIBNER Gerald AUTU-17ARBÖ Hallein
415HINTERLEITNER Jakob AUTU-17ARBÖ Hallein
416SILLINGER Sebastian AUTU-17ARBÖ Hallein
417DOUPONA Florian AUTU-17ARBÖ Hallein
418FRÜHAUF Lukas AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
419FEHLHOFER Jakob AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
420SCHÖNBERGER Sebastian AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
421HOLZINGER Alexander AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
422GALUN Kevin AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
423GRATZER Dominik AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
424BRANDSTÄTTER Christoph AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
425GROßSCHARTNER Bernhard AUTU-17ARBÖ Steyr
426BRUS Alexander AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
427HÖFLER Christoph AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
428SCHLEMMER Lulas AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
429ENTFELLNER Peter AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
430DERLER Tobias AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
431AUER Daniel AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
432SCHULTUS Patric AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
433GOTTARDIS Maximilian AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
434FLÖRL Matthias AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
435BOSMANN Patrick AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
436WÖHRER Andreas AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
437RAHM Michael AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
438LUDL Marco AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
439KENYERES Ábel HUNU-17KSI Schwinn-Csepel SE
440VARRÓ Bálint HUNU-17KSI Schwinn-Csepel SE
441MAGAS Dávid HUNU-17KSI Schwinn-Csepel SE
442SOKOLL Andreas AUTU-17HRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
443WEINLÄNDER Michael AUTU-17HRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
444FELLER David AUTU-17ÖAMTC RC Tirol
445ROOSE Daniel AUTU-17ÖAMTC RC Tirol
446HINTERER Harald AUTU-17RC ANF Mazda Eder Walding
447ZELLER Lukas AUTU-17RC ANF Mazda Eder Walding
448MASTALLER Stefan AUTU-17RLM Wien
449KRAMER Felix AUTU-17RLM Wien
450MAYERHOFER Valentin AUTU-17RLM Wien
451WAUCH Tobias AUTU-17Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
452JÄGER Patrick AUTU-17Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
453KIENZL Daniel AUTU-17ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
454WAIBEL Andreas AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
455PAULUS Dennis AUTU-17Die Niederösterreichische Rad Union
456MÜHLBERGER Gregor AUTU-17ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
457WACHTER Alexander AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
458SUNTINGER Alexander AUTU-17Rad UNION Unterland/Tirol
459SCHLITZ Thomas AUTU-17RC ARBÖ Trieben
460REINPRECHT Georg AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf Ricoh
461REDTENBACHER Paul AUTU-17RC Eisenwurzen Gaulhofer
462HIER Alexander AUTU-17RC steiner-tv ARBÖ Raaba
463RATKIC Robin AUTU-17ÖAMTC RLM Grafenstein
464IMREK Dominik AUTU-17RSC ARBÖ Südburgenland
465STRASSER Sebastian AUTU-17Sportunion Prinzersdorf
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back - next page

© 2021 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details