Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 18. Großer Preis der Oberbank und Großer Preis der Volksbank Altheim - 15. Juni 2005 / starter list Deutsch/English -- Tuesday 18. February 2020

starter list 18. Großer Preis der Oberbank und Großer Preis der Volksbank Altheim
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Elite ABC
1Scherzer Ralph Elite AURC Radwelt VTA
2Öhlböck Ulrich Elite CURC Radwelt VTA
3Gillmayr Karl Master IARBÖ Resch & Frisch Eybl
4Hufnagel Daniel Elite BARBÖ Resch & Frisch Eybl
5Bierbaumer Oliver Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
6Vandelli Maurizio Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
7Pichler Michael Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
8Auberger Roland Elite CARBÖ Resch & Frisch Eybl
9Fischerlehner Martin Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
10Ortner Andreas Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
11Lindner Jürgen Elite CARBÖ Resch & Frisch Eybl
12Mair Thomas Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
13Stadlbauer Josef Master EliteARBÖ Resch & Frisch Eybl
14Riedesser Patrick Elite AC.T. Team ApoSport Linz
15Pömer Christian Elite AC.T. Team ApoSport Linz
16Riebenbauer Werner Elite AC.T. Team ApoSport Linz
17Berein Friedrich Elite AC.T. Team ApoSport Linz
18Herman Petr Elite AC.T. Team ApoSport Linz
19Novotny Vladimir Elite AC.T. Team ApoSport Linz
20Homolka Adam Elite AUNION Radland Kärnten
21Hampel Harald Elite CRC bikepalast.com Salzburg
22Moser Martin Elite ARC bikepalast.com Salzburg
23Reindl Jens Elite BRC bikepalast.com Salzburg
24Rajal Clemens Elite CRC bikepalast.com Salzburg
25Jauris Rene Elite ARC bikepalast.com Salzburg
26Bejlek Jan Elite ARC bikepalast.com Salzburg
27Lexmüller Mario Elite BRC Swiag
28Wafler Roland Elite BRC Swiag
29Katzensteiner Hermann Elite CRC Swiag
30Pfandler Marcus Elite ARSV Rosenheim E.V.
31Becker Torsten Elite CRSV Rosenheim E.V.
32Krapfl Markus Elite CRSV Rosenheim E.V.
33Cramer Sandro Elite CRSV Rosenheim E.V.
34Gorgos Robert Elite ARSV Rosenheim E.V.
35Schmelz Michael Elite ATeam Baier Landshut
36Wendlinger Klaus Elite CTeam Baier Landshut
37Kitzbichler Werner Elite BUNION Raiffeisen Radteam Tirol
38Eberharter Matthias Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
39Wildauer Christian Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
40Hechenblaickner Markus Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
41Sekanina Petr Elite AVC Ratisbona Team Stadler
42Thaller Stefan Elite AVC Ratisbona Team Stadler
43Schafbauer Josef Elite AVC Ratisbona Team Stadler
44Girnghuber Michael Master IRottaler RSV Team Bachmeier
45Weidlich Wolfgang Master EliteRottaler RSV Team Bachmeier
46Huber Andreas Elite ARSF Ganghofen/Team Bayernblock Deutschland
47Lex Konrad Elite BRSF Ganghofen/Team Bayernblock Deutschland
48Friedl Andreas Master IARBÖ Grassinger Lambach
49Linsboth Rene Elite CARBÖ Grassinger Lambach
50Garber Roland Elite AÖsterr. Radsport-Verband
51Moser Alois Elite CRadsportverein 1895 Passau - GER
52Hartmann Thomas Elite AD - TSV Unterhaching
53Mayer Klaus Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
54Rettenegger Thomas Elite BARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
55Gumpenberger Christian Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
56Wiesauer Jürgen Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
57Rothschedl Robert Master EliteARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
58Reinprecht Michael Elite CARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
59Westermayer Thomas Master EliteARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
60Schnöll Rupert Johann Elite CARBÖ Hallein
61Höllbacher Christian Master EliteARBÖ Hallein
62Scheibner Harald Master EliteARBÖ Hallein
63Ramsauer Roland Master EliteARBÖ Hallein
64Wohlzog Peter Elite CARBÖ Radsportteam Ried
65Meinhart Oliver Elite CARBÖ Radsportteam Ried
66Schaffer Christian Elite CARBÖ Rapso Knittelfeld
67MC Donnel Joe Elite BARBÖ Rapso Knittelfeld
68Mittmansgruber Otto Master IARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
69Aistleitner Andreas Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
70Primetzhofer Daniel Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
71Pirkelbauer Reinhard Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
72Reich Thomas Elite CARBÖ RC SK Vöest
73Dr. Klein Markus Elite CARBÖ RC SK Vöest
74Meindl Martin Master EliteARBÖ RC SK Vöest
75Wöhrer Bernhard Elite C(4) Sports Cycle Team
76Peyrl Helmut Master EliteARBÖ RC Linz
77Huber Erwin Elite CARBÖ RC OSL Raika Wörgl
78Strobl Christoph Elite CTSV Frankenmarkt
79Mika Oldrich Elite ARottaler RSV Team Bachmeier
80Cirkl Petr Elite AÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
81Harlander Johannes Master EliteRC Ybbs Sparkasse
82Schwaninger Christian Master EliteARBÖ Hallein
83Probst Rupert Elite AARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
84Kranzinger Robert Elite BARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
85Probst Stefan Elite CARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
Junioren
71Rachensperger Lukas JuniorenURC Radwelt VTA
72Happacher Manuel JuniorenARBÖ Bischofshofen
73Mayr Thomas JuniorenARBÖ Resch & Frisch Eybl
74Hermann Jahn JuniorenD - RV Pfeil Neuötting
75Pilsner Günter JuniorenARBÖ RC Zweirad Sturm
76Pömer Bernhard JuniorenARBÖ RC Zweirad Sturm
77Hinterleitner Martin JuniorenRadsportverein 1895 Passau - GER
78Wirth Florian JuniorenRadsportverein 1895 Passau - GER
79Zoidl Riccardo JuniorenUNION RC Schartner Bombe e
80Krizek Matthias JuniorenARBÖ Radsportteam Ried
81Udovica Simon JuniorenARBÖ RC Strasswalchen
82Hrinkow Dominik JuniorenÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
U 13
171Mayr Marius U-13URC Radwelt VTA
172Ortner Lisa Mädch. U-14URC Radwelt VTA
173Zechmeister Michael U-13URC Radwelt VTA
174Brunnmair Robert U-13ARBÖ Radsportteam Ried
175Fraueneder Armin U-13ARBÖ Radsportteam Ried
176Praschl Matthias U-13ARBÖ Radsportteam Ried
177Rammerstorfer Gregor U-13ARBÖ Radsportteam Ried
178Wallerstorfer Tanja Mädch. U-14ARBÖ Radsportteam Ried
179Wacholbinger Daniel U-13ARBÖ Grassinger Lambach
180Altmannshofer Maria Mädch. U-14SV Eintracht Oberdietfurt - GER
181Peheim Sebastian U-13ARBÖ Purgstall
U 15
121Buttinger Benjamin U-15URC Radwelt VTA
122Eichinger Michael U-15URC Radwelt VTA
123Ferschmann Arthur U-15URC Radwelt VTA
124Schopf Stefan U-15Radsportverein 1895 Passau - GER
125Stadler Michael U-15D - RV Pfeil Neuötting
126Weingartner Max U-15SV Eintracht Oberdietfurt - GER
127Atzmanstorfer Lukas U-15ARBÖ Resch & Frisch Eybl
128Illenberger Paul U-15ARBÖ Resch & Frisch Eybl
129Lindlbauer Christoph U-15ARBÖ Resch & Frisch Eybl
130Pöstlberger Lukas U-15ARBÖ Grassinger Lambach
131Eigner Lukas U-15ARBÖ Purgstall
132Eisenbauer Georg U-15ARBÖ Purgstall
133Kochberger Jan U-15ARBÖ Purgstall
134Schrittwieser Peter U-15ARBÖ Purgstall
135Rabeder Michael U-15UNION RC Schartner Bombe e
136Berthier Alexander U-15ARBÖ Radsportteam Ried
137Fraueneder Rainer U-15ARBÖ Radsportteam Ried
138Glatz Martin U-15ARBÖ Radsportteam Ried
139Hangler Sebastian U-15ARBÖ Radsportteam Ried
140Riedl Angelika JuniorinnenARBÖ Radsportteam Ried
141Umhaller Andreas U-15ARBÖ Resch & Frisch Eybl
142Beck Josefa MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
143Hofer Stefanie MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
144Hofer Klemens U-15RC ANF Mazda Eder Walding
145Hoffellner Lukas U-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
U 17
101Hasibeder Bernhard U-17URC Radwelt VTA
102Hasibeder Thomas U-17URC Radwelt VTA
103Sattlecker Florian U-17URC Radwelt VTA
104Holzinger Jürgen U-17ARBÖ Grassinger Lambach
105Rothauer Pascal U-17ARBÖ Grassinger Lambach
106Fuhrmann Felix U-17ARBÖ RC Traun
107Zojer Philipp U-17ARBÖ Resch & Frisch Eybl
108Erber David U-17ARBÖ Purgstall
109Schreier Andreas U-15D - RV Pfeil Neuötting
110Altmannshofer Ludwig U-17SV Eintracht Oberdietfurt - GER
111Bauer Christoph U-17SV Eintracht Oberdietfurt - GER
112Spechter Tobias U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
113Haller Valor Justin U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
114Peter Matthias U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
115Köhler Tobias U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
116Weidner Max U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
117Schoibl Mario U-17ARBÖ Hallein
118Hartl Wolfgang U-17UNION RC Schartner Bombe e
119Hölzl Martin U-17UNION RC Schartner Bombe e
120Dunzinger Robert U-17UNION RC Schartner Bombe e
121Burgstaller Rene U-17ARBÖ Radsportteam Ried
122Ewerth Christoph U-17ARBÖ Radsportteam Ried
123Riedl Fabian U-17ARBÖ Radsportteam Ried
124Wallerstorfer Markus U-17ARBÖ Radsportteam Ried
125Lockinger Stefan U-17UNION Sarleinsbach
126Daum Christian U-17ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
127Thalhammer Hans-Jörg U-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
128Eder Dominik U-17ARBÖ RC Strasswalchen
129Prossinger Christian U-17ARBÖ RC Strasswalchen
U23
1Piringer Dominik Elite U23URC Radwelt VTA
2Kreil Andreas Elite U23*URC Radwelt VTA
3Sokoll Christoph Elite U23URC Radwelt VTA
4Oreggia Marco Elite U23URC Radwelt VTA
5Schmolmüller Christoph Elite U23URC Radwelt VTA
6Fankhauser Clemens Elite U23*URC Radwelt VTA
7Simon Andreas Elite U23URC Radwelt VTA
8Benetseder Josef Elite U23*URC Radwelt VTA
9Hofer Andreas Elite U23URC Radwelt VTA
10Pesendorfer Gregor Elite U23URC Radwelt VTA
11Schobesberger Michael Elite U23*URC Radwelt VTA
12Kopeinig Rene Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
13Kosicka Lubor Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
14Dürager Alexander Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
15Lexmüller Thomas Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
16Viehauser Peter Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
17Grassnig Patrick Elite U23Niederösterreichische Rad Union
18Graf Andreas Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
19Schröger Matthias Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
20Kugler Josef Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
21Hausbacher Georg Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
22Tazreiter Georg Elite U23Niederösterreichische Rad Union
23Huber Nico Elite U23D - TSV Unterhaching
24Lichtenberg Christian Elite U23D - TSV Unterhaching
25Steinmeyer Julian Elite U23D - TSV Unterhaching
26Lener Christian Elite U23*C.T. Team ApoSport Linz
27Lauscha Robert Elite U23*C.T. Team ApoSport Linz
28Kapfhammer Thomas Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
29Zeller Vitus Elite U23RSV Rosenheim E.V.
30Wittek Sebastian Elite U23Radsportverein 1895 Passau - GER
31Leipold Hans-Jürgen Elite U23VC Ratisbona Team Stadler
32Melcher Valentin Elite U23VC Ratisbona Team Stadler
33Pöll Stefan Elite U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
34Eibegger Markus Elite U23*ARBÖ Rapso Knittelfeld
35Neuweg Michael Elite U23*ARBÖ Resch & Frisch Eybl
36Hauser Patrick Elite U23ARBÖ Resch & Frisch Eybl
37Krenn Gerhard Elite U23ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
38Trimmel Stephan Elite U23*ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
39Koglbauer Christian Elite U23*RC Grafenbach NÖ Süd
40Dürauer Norbert Elite U23RC Swiag
41Drescher Andreas Elite U23ARBÖ Purgstall
42Hickisch Raffael Elite U23ARBÖ RC Zweirad Sturm
43Hemetsberger Christian Elite U23*Naturfreunde Raika Mondsee
44Bachler Bernhard Elite U23*UNION Raiffeisen Radteam Tirol
45Färberböck Mario Elite U23ARBÖ RC Strasswalchen
46Kimmel Manfred Elite U23RC bikepalast.com Salzburg
47Boubal Martin Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
48Moser Markus Elite U23Team Sport Breitfuß
49Wochinger Benedikt Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details