Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Straßenrennen um den Preis der Fa. Austria Alu-Guss Ranshofen - 12. Juni 2005 / starter list Deutsch/English -- Friday 28. February 2020

starter list Straßenrennen um den Preis der Fa. Austria Alu-Guss Ranshofen
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Elite ABC U23
1Rucker Stefan Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
2Comploi Martin Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
3Gründlinger Hannes Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
4Totschnig Harald Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
5Pichler Peter Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
6Brata Jan Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
7Summer Jochen Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
8Murer Wolfgang Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
9Lechner Petr Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
10Hansen Adam Elite AELK Elk Haus Simplon Radteam
11Bierbaumer Oliver Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
12Neuweg Michael Elite U23*ARBÖ Resch & Frisch Eybl
13Vandelli Maurizio Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
14Hufnagel Daniel Elite BARBÖ Resch & Frisch Eybl
15Mair Thomas Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
16Faruhn Samuel Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
17Pichler Michael Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
18Fischerlehner Martin Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
19Steinkeller Klaus Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
20Ortner Andreas Elite AARBÖ Resch & Frisch Eybl
21Pömer Christian Elite AC.T. Team ApoSport Linz
22Lauscha Robert Elite U23*C.T. Team ApoSport Linz
23Herman Petr Elite AC.T. Team ApoSport Linz
24Riebenbauer Werner Elite AC.T. Team ApoSport Linz
25Lener Christian Elite U23*C.T. Team ApoSport Linz
26Novotny Vladimir Elite AC.T. Team ApoSport Linz
27Berein Friedrich Elite AC.T. Team ApoSport Linz
28Riedesser Patrick Elite AC.T. Team ApoSport Linz
29Hauser Florian Elite U23*VOL Volksbank Leingruber Ideal
30Gut Gregor Elite AVOL Volksbank Leingruber Ideal
31Buxhofer Matthias Elite AVOL Volksbank Leingruber Ideal
32Großschedl Christian Elite U23*CGC Corratec Graz CYL
33Oswald Benedikt Elite U23CGC Corratec Graz CYL
34Pritz Lukas Elite U23CGC Corratec Graz CYL
35Höfler Matthias Elite CCGC Corratec Graz CYL
36Moser Florian Elite U23CGC Corratec Graz CYL
37Crake Paul Elite ACGC Corratec Graz CYL
38Faltheiner Werner Elite ACGC Corratec Graz CYL
39Gaßmayr Robert Elite U23*CGC Corratec Graz CYL
40Enzi Christopher Elite U23SKY Sky Plastic Kruschitz
41Hofmeister Hanno Elite U23*SKY Sky Plastic Kruschitz
42Vollmann Joachim Elite ASKY Sky Plastic Kruschitz
43Kerschbaum Christoph Elite ASKY Sky Plastic Kruschitz
44Pavlicek David Elite ASKY Sky Plastic Kruschitz
45Gruze Markus Elite ASKY Sky Plastic Kruschitz
46Nagy Robert Elite ASKY Sky Plastic Kruschitz
47Bradley Andrew Elite AARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
48Lexmüller Thomas Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
49Probst Rupert Elite AARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
50Probst Stefan Elite CARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
51Buttenhauser Roland Elite BARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
52Dürager Alexander Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
53Kranzinger Robert Elite BARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
54Kosicka Lubor Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
55Viehauser Peter Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
56Lexmüller Andreas Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
57Gaubitzer Michael Elite U23*ARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
58Gumpenberger Christian Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
59Tschellnig Christoph Elite U23ARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
60Thaler Roman Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
61Wiesauer Jürgen Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
62Nindl Werner Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
63Rettenegger Thomas Elite BARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
64Forstner Andreas Elite U23*ARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
65Cernicka Tomas Elite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Wilding
67Lechermann Thomas Elite U23*Team Baier Landshut
68Wendlinger Klaus Elite CTeam Baier Landshut
69Knipfer Thorsten Elite ATeam Baier Landshut
70Schmelz Michael Elite ATeam Baier Landshut
71Hegel Markus Elite BTeam Baier Landshut
72Homolka Adam Elite AUNION Radland Kärnten
73Barac Stefan Elite U23UNION Radland Kärnten
74Schwaiger Michael Elite U23*UNION Radland Kärnten
75Götz Markus Elite U23UNION Radland Kärnten
76Meinhardt Gerald Elite BUNION Radland Kärnten
77Zunke Philipp Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
78Weidlich Wolfgang Master EliteRottaler RSV Team Bachmeier
79Wochinger Benedikt Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
80Mittelhammer Stefan Elite ARottaler RSV Team Bachmeier
81Burth Holger Elite ARottaler RSV Team Bachmeier
82Boubal Martin Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
83Mika Oldrich Elite ARottaler RSV Team Bachmeier
84Kapfhammer Thomas Elite U23Rottaler RSV Team Bachmeier
85Lexmüller Mario Elite BRC Swiag
86Hackl Patrick Elite U23RC Swiag
87Katzensteiner Hermann Elite CRC Swiag
88Dürauer Norbert Elite U23RC Swiag
89Wafler Roland Elite BRC Swiag
90Grassnig Patrick Elite U23Niederösterreichische Rad Union
91Hausbacher Georg Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
92Tazreiter Georg Elite U23Niederösterreichische Rad Union
93Kugler Josef Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
94Graf Andreas Elite U23*Niederösterreichische Rad Union
95Reindl Jens Elite BRC bikepalast.com Salzburg
96Hampel Harald Elite CRC bikepalast.com Salzburg
97Jauris Rene Elite ARC bikepalast.com Salzburg
98Moser Martin Elite ARC bikepalast.com Salzburg
99Rajal Clemens Elite CRC bikepalast.com Salzburg
100Bejlek Jan Elite ARC bikepalast.com Salzburg
101Kimmel Manfred Elite U23RC bikepalast.com Salzburg
102Primetzhofer Daniel Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
103Trimmel Stephan Elite U23*ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
104Aistleitner Andreas Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
105Krenn Gerhard Elite U23ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
106Pirklbauer Reinhard Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
107Willinger Markus Elite CARBÖ RC SK Vöest
108Dr. Klein Markus Elite CARBÖ RC SK Vöest
109Koglbauer Christian Elite U23*RC Grafenbach NÖ Süd
110Hemetsberger Christian Elite U23*Naturfreunde Raika Mondsee
111Huber Andreas Elite ARSF Ganghofen/Team Bayernblock Deutschland
112Weiss Herbert Elite CD - RV Pfeil Neuötting
113Meinhart Oliver Elite CARBÖ Radsportteam Ried
114Kitzbichler Werner Elite BUNION Raiffeisen Radteam Tirol
115Wöhrer Bernhard Elite C(4) Sports Cycle Team
116Drescher Andreas Elite U23ARBÖ Purgstall
117Garber Roland Elite AUNION RC Sonnenhaus
118Strobl Christoph Elite CTSV Frankenmarkt
119Harlander Johannes Master EliteRC Ybbs Sparkasse
120Färberböck Mario Elite U23ARBÖ RC Strasswalchen
121Erler Tobias Elite AWacker Burghausen
122Schmidt Robert Elite AWacker Burghausen
123Schweighofer Michael Elite CWacker Burghausen
124Benetseder Josef Elite U23*URC Radwelt VTA
125Fankhauser Clemens Elite U23*URC Radwelt VTA
126Kreil Andreas Elite U23*URC Radwelt VTA
127Pesendorfer Gregor Elite U23URC Radwelt VTA
128Piringer Dominik Elite U23URC Radwelt VTA
129Schmolmüller Christoph Elite U23URC Radwelt VTA
130Schobesberger Michael Elite U23*URC Radwelt VTA
131Simon Andreas Elite U23URC Radwelt VTA
132Sokoll Christoph Elite U23URC Radwelt VTA
133Hofer Andreas Elite U23URC Radwelt VTA
134Oreggia Marco Elite U23URC Radwelt VTA
135Leopold Hans-Jörg Elite U23*ARBÖ Velox Opel Eitweg
136Gross Rudolf Elite CARBÖ Velox Opel Eitweg
137MC Donnel Joe Elite BARBÖ Rapso Knittelfeld
138Reiser Johannes Elite BARBÖ Rapso Knittelfeld
139Pöll Stefan Elite U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
140Sammer Gregor Elite U23RCA Tyrolia
141Reich Thomas Elite CARBÖ RC SK Vöest
142Wurm Roland Elite CARBÖ RC SK Vöest
143Pfandler Marcus Elite ARSV Rosenheim E.V.
144Zeller Vitus Elite U23RSV Rosenheim E.V.
145Krapfl Markus Elite CRSV Rosenheim E.V.
146Lehner Jürgen Elite U23*RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
147Prieler Siegi Elite CRC Amor 07 München
148Traxl Andreas Elite BÖAMTC Ridley Mooserwirt
149Knopf Michael Elite CSAK Sava
150Hickisch Raffael Elite U23ARBÖ RC Zweirad Sturm
151Höss Thomas Elite U23*Team Mapei Heizomat Bayern
152Batz Christian Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
153Franzl Michael Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
154Blank Hannes Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
155Nürminger Marco Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
156Pleier Christoph Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
157Schwerdt Christoph Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
158Uhrig Jochen Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
159Wilhelm Rüdiger Elite U23Team Mapei Heizomat Bayern
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details