Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Rundstreckenrennen Braunau - Austria Guss - 18. September 2004 / Starter list Deutsch/English -- Tuesday 16. April 2024

Starter list Rundstreckenrennen Braunau - Austria Guss
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Elite
1Riebenbauer Werner AUTElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
2Riedesser Patrick AUTElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
3Berein Friedrich AUTElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
4Pömer Christian AUTElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
5Herman Petr CZEElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
6Homolka Adam CZEElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
7Novotny Vladimir AUTElite ATeam Hervis APO Sport - GS III
8Lauscha Robert AUTElite U23*Team Hervis APO Sport - GS III
9Lener Christian AUTElite U23Team Hervis APO Sport - GS III
10Bosek Dieter AUTMaster EliteVolksbank Ideal Leingruber - GS III
11Schroettner Helmut AUTElite BVolksbank Ideal Leingruber - GS III
12Obwaller Hans-Peter AUTElite AVolksbank Ideal Leingruber - GS III
13Presslauer Peter AUTElite CVolksbank Ideal Leingruber - GS III
14Hungerbühler Pascal SUIElite AVolksbank Ideal Leingruber - GS III
15Hauser Florian AUTElite U23*Volksbank Ideal Leingruber - GS III
16Schranz Leonhard AUTElite U23Volksbank Ideal Leingruber - GS III
17Berger Harald AUTElite U23*Volksbank Ideal Leingruber - GS III
18Bradley Andrew AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
19Fischerlehner Martin AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
20Garber Roland AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
21Höller Mario AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
22Lexmüller Mario AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
23Murer Wolfgang AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
24Rucker Stefan AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
25Scherzer Ralph AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
26Summer Jochen AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
27Totschnig Harald AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
28Wafler Roland AUTElite AElk Haus Simplon - GS II
29Ametsreiter Rudi AUTElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
30Jauk Johann AUTElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
31Knapp Andreas AUTElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
32Mair Thomas AUTElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
33Pichler Peter AUTElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
34Pichler Michael AUTElite U23*RC Resch & Frisch Wels - GS III
35Vandelli Maurizio ITAElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
36Vollmann Joachim AUTElite ARC Resch & Frisch Wels - GS III
39Probst Stefan AUTElite BRC bikepalast.com Salzburg - GSIII
40Probst Rupert AUTElite BRC bikepalast.com Salzburg - GSIII
43Dürager Alexander AUTElite U23*RC bikepalast.com Salzburg - GSIII
46Kugler Josef AUTElite U23*ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
47Knopf Michael AUTElite CARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
48Graf Andreas AUTElite U23ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
49Stiendl Johannes AUTElite CARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
50Posch Florian AUTElite U23*ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
51Hausbacher Georg AUTElite U23*ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
52Viehauser Peter AUTElite U23*ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
53Lexmüller Andreas AUTElite U23*ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
57Fuchs Eduard AUTElite BARBÖ Denzel Cliff Wilding
63Steurer Herwig AUTElite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
64Pavlicek David CZEElite ATeam Baier Landshut
65Hegel Thomas GERElite BTeam Baier Landshut
66Schmelz Michael GERElite CTeam Baier Landshut
67Konopka Jan GERElite BTeam Baier Landshut
68Boubal Martin CZEElite U23Rottaler RV e.V. - GER
69Wochinger Benedikt GERElite U23Rottaler RV e.V. - GER
71Mika Oldrich GERElite ARottaler RV e.V. - GER
72Hagen Max GERElite ARottaler RV e.V. - GER
73Weidlich Wolfgang GERMaster EliteRottaler RV e.V. - GER
74Girnghuber Michael GERMaster IRottaler RV e.V. - GER
75Kranzinger Robert AUTElite U23*URC Radwelt VTA
76Kreil Andreas AUTElite U23URC Radwelt VTA
78Schobesberger Michael AUTElite U23*URC Radwelt VTA
79Latoszek Marcin POLElite AURC Radwelt VTA
80Wurm Roland AUTElite CURC Radwelt VTA
81Schmolmüller Christoph AUTElite U23URC Radwelt VTA
82Finichiu Peter AUTElite U23UNION Radland Kärnten
83Meinhardt Gerald AUTElite BUNION Radland Kärnten
84Schwaiger Michael AUTElite U23*UNION Radland Kärnten
85Götz Markus AUTElite U23UNION Radland Kärnten
86Leopold Hans-Jörg AUTElite U23*ARBÖ Velox Opel Eitweg
87Gross Rudolf AUTElite CARBÖ Velox Opel Eitweg
88Rieglthalner Wolfgang AUTElite CARBÖ Velox Opel Eitweg
89Graf Markus AUTElite U23ARBÖ Velox Opel Eitweg
90Willinger Markus AUTElite CARBÖ SK Voest Alpine
91Reich Thomas AUTElite CARBÖ SK Voest Alpine
92Meindl Martin AUTMaster EliteARBÖ SK Voest Alpine
93Buttenhauser Roland AUTElite U23*ARBÖ RC Strasswalchen
97Krenn Gerhard AUTElite U23ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
98Pirklbauer Reinhard AUTElite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
100Huber Nico GERElite U23D - TSV Unterhaching
101Sammer Gregor AUTElite U23RCA Tyrolia
102Lehner Jürgen AUTElite U23Festina Cycling Team Austria
103Koglbauer Christian AUTElite U23HRC Grafenbach
104Ortner Helmut AUTElite CMTB Team Bramberger AAG
105Traxl Andreas AUTElite CÖ-Traxl's Gasparini's
109Kerschbaum Christoph AUTElite AA-Ö-Matex Sky Plastic Völkermarkt
110Bierbaumer Oliver AUTElite AA-Ö-Matex Sky Plastic Völkermarkt
111Kasis Paul AUTElite AA-Ö-Matex Sky Plastic Völkermarkt
112Legler Andreas AUTElite BA-Ö-Matex Sky Plastic Völkermarkt
113Gerstl Rudolf AUTElite U23*A-Ö-Matex Sky Plastic Völkermarkt
114Hofmeister Hanno AUTElite U23A-Ö-Matex Sky Plastic Völkermarkt
115Driessler Andreas AUTElite BARBÖ Raspo Knittelfeld
116Eibegger Markus AUTElite U23*ARBÖ Raspo Knittelfeld
117Gruze Markus AUTElite BARBÖ Raspo Knittelfeld
118Tockner Andreas AUTElite U23ARBÖ Raspo Knittelfeld
119Täubel Thomas AUTElite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
122Neuweg Michael AUTElite U23*UNION RC Schartner Bombe e
123Buchas Peter AUTElite CMTB-Club Oberwart
124Wurnitsch Wolfgang AUTElite CMTB-Club Oberwart
125Kronthaler Alois AUTElite CARBÖ RC OSL Raika Wörgl
127Hufnagel Daniel AUTElite U23*ARBÖ Radklinik Trofaiach
128Körber Sebastian GERElite U23Team Mapei Heizomat Bayern
129Batz Christian GERElite U23Team Mapei Heizomat Bayern
136Lechermann Thomas GERElite U23VC Ratisbona Team Stadler
137Schafbauer Josef GERElite U23*VC Ratisbona Team Stadler
138Leipold Hans-Jürgen GERElite U23VC Ratisbona Team Stadler
139Widtke Andreas GERElite U23VC Ratisbona Team Stadler
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2024 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details