Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 3. GP Fliegerhorst presented by Raiffeisen Samstag - 9. April 2016 / starter list Deutsch/English -- Sunday 04. December 2022

starter list 3. GP Fliegerhorst presented by Raiffeisen Samstag
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Frauen
1BADEGRUBER Anna AUTElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
2BIRLI Nathalie AUTElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
3DANZL Sarah AUTJuniorinnenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
4DEUERLEIN Julia GERElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
5GASSNER Astrid AUTElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
6LACKNER Lisa AUTElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
7PERCHTOLD Christina AUTElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
8REISENHOFER Sandra AUTElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
9VALACHOVA Lucia SVKElite FrauenVitalogic Astrokalb NÖ Radunion
10AMANN Melanie AUTElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
11HARTL Manuela GERElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
12JENAL Annina AUTElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
13RIEGLER Elisabeth AUTElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
14SCHWEINBERGER Christina AUTElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
15SCHWEINBERGER Kathrin AUTElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
16VAN OIJEN Alisa AUTElite FrauenÖAMTC tomSILLER.at RC Tirol
17HOFMANN Anna AUTElite FrauenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
18STOCKER Brigitte GERElite FrauenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
19WINDISCH Veronika AUTElite FrauenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
20CUNDERLOVA Daniela CZEElite FrauenTJ Unicov
21GARGELOVA Tereza CZEElite FrauenTJ Unicov
22KOTALOVA Veronika CZEElite FrauenTJ Unicov
23ROTTEROVA Aneta CZEElite FrauenTJ Unicov
24VORACOVA Nada CZEElite FrauenTJ Unicov
25GÖTZINGER Elisa AUTJuniorinnenJunior Cycling Team Graz
26HEILING Dagmar AUTElite FrauenRC Grafenbach NÖ Süd
27HAUSMANN Birgit AUTFrauen Master IIRC Hochschwab Aflenz
28EBERHARDT Verena AUTElite FrauenRSC ARBÖ Südburgenland
29PINTARELLI Daniela AUTElite FrauenTeam MooserWirt St Anton am Arlberg
Master
1KONRAD Angelika AUTFrauen Master IIIRacing Team Club IRIS Graz
2WILLINGER Petra AUTFrauen Master IIIRC ARBÖ SK Voest
3ESSLETZBICHLER Josef AUTMaster IUnion RRT Pielachtal
4SCHUSTER Otto AUTMaster IUnion RRT Pielachtal
5WITTNER Thomas AUTMaster I2Radchaoten.com HQ
6WASNER Andreas AUTMaster IARBÖ Radsport Kiesl
7WASNER Leopold AUTMaster IARBÖ Radsport Kiesl
8GRASL Robert AUTMaster IARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
9KREBS Peter AUTMaster IASVÖ Radl-Eck Cycling
10GRAF Heribert AUTMaster IRadsportunion St.Pölten
11PECHHACKER Jürgen AUTMaster IRadsportunion St.Pölten
12HINTRINGER Hans-Jürgen AUTMaster IRC ARBÖ Felbermayr Wels
13KNEIDINGER Peter AUTMaster IRC ARBÖ Felbermayr Wels
14VOSKA Thomas AUTMaster IRC ASKÖ sunpor St. Pölten
15BUTTINGER Andreas AUTMaster IRC Grieskirchen
16STEINBACH Wolfgang AUTMaster IRC Maroitalia Racing Team
17STINDL Stephan AUTMaster IRC Maroitalia Racing Team
18KEPLINGER Wilhelm AUTMaster IRC Perg
19PÖLZMANN Gerhard AUTMaster IRC Perg
20VOLLMANN Joachim AUTMaster IRSC ARBÖ Südburgenland
21KOCH Manfred AUTMaster IRSC Krems
22RAUTNER Friedrich AUTMaster IRSC Krems
23SPECHTER Achim GERMaster IRSV 1895 Passau-Arrivato-Run+Race
24HOFMANN Friedrich GERMaster ITeam Baier Landshut
25BAUMGARTNER Andreas AUTMaster ITeam Melasan Sportunion
26MAIRHOFER Thomas AUTMaster ITeam Melasan Sportunion
27VEVODA Erich AUTMaster IIARBÖ La Vitesse
28ANZENGRUBER Herbert AUTMaster IIARBÖ Radsport Kiesl
29ARTNER Karl AUTMaster IIARBÖ Sparkasse Neunkirchen
30SIRAKI Helmut AUTMaster IIARBÖ Sparkasse Neunkirchen
31LECHNER Christian AUTMaster IIASKÖ / ARBÖ RSC Thermenregion
32HUBER Franz AUTMaster IIASVÖ Radl-Eck Cycling
33MICK Gerald AUTMaster IIKTM Donau Fritzi Racing
34PINCZKER Werner AUTMaster IIÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
35KONRAD Wolfgang AUTMaster IIRacing Team Club IRIS Graz
36LANGEGGER Karl AUTMaster IIRC Grafenbach NÖ Süd
37PÖLL Walter AUTMaster IIRC Grieskirchen
38REINDL Manfred AUTMaster IIRC Perg
39LACKNER Wolfgang AUTMaster IIRC Schnecke ASVÖ Wien
40CIHAK Wolfgang AUTMaster IIRC Schnecke ASVÖ Wien
41HUEBMER Gottfried AUTMaster IIRC-Urltal BSG Union Mauer
42STEINER Franz AUTMaster IIIRAD UNION St. Johann
43LUGER Wilfried AUTMaster IIIRC ARBÖ Felbermayr Wels
44ZOFALL Karlheinz AUTMaster IIIRC ASKÖ sunpor St. Pölten
45MAIER August AUTMaster IIIRC Perg
46MATEYKA Jens AUTMaster IIIRC Schnecke ASVÖ Wien
47TREITLER Wolfgang AUTMaster IIIRC Schnecke ASVÖ Wien
48LECHNITZ Alfred AUTMaster IIIRC Schnecke ASVÖ Wien
49NUTZ Günther AUTMaster IVARBÖ Radclub Trumau
50HABACHER Herbert AUTMaster IVARBÖ RC St. Pölten Hauer
51KMETYKO Peter AUTMaster IVARBÖ Wienenergie Röhsler
52GUGLER Günter AUTMaster IVRC Amstetten Ginner Opel Öllinger
53STEINWENDER Alfred AUTMaster IVRC ARBÖ Steyr
54TOMITZ Karl AUTMaster IVRC Schnecke ASVÖ Wien
55ALTON Robert AUTMaster VRadsport Stanger
56KAISERLEHNER Werner AUTMaster VRC Amstetten Ginner Opel Öllinger
57SCHALK Josef AUTMaster VRC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
58SAILER Christian AUTMaster IIIARBÖ Kollar Cycling Team
U17, U15, Mädchen
1WOY Andreas AUTU-17Junior Cycling Team Graz
2GABRIEL Ferdinand AUTU-17Junior Cycling Team Graz
3PRAMBERGER Patrick AUTU-15Junior Cycling Team Graz
4HERMANOVSKA Hana CZEMädchenTJ Unicov
5FUCHSLUGER Kristina AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
6KOGLER Lea AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
7HOCHBICHLER Selina AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
8STREICHER Hannah AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
U23, Junioren, Amateure
1MÜLLAUER Bernhard AUTAmateureUnion RRT Pielachtal
2SPÖRER Philipp AUTAmateureUnion RRT Pielachtal
3HÖLZL Wolfgang AUTAmateureESR Racing by Bernhard Kohl
4REHRL Bernhard AUTAmateureESR Racing by Bernhard Kohl
5EIBECK Wolfgang AUTAmateureNORA Racing Team NÖ
6HELPAP Bernhard AUTAmateureNORA Racing Team NÖ
7VETCHY Johannes AUTAmateureNORA Racing Team NÖ
8GRATZ Johannes AUTAmateureRacing Team Paintball Fritz
9KÖFALVI Michael AUTAmateureRacing Team Paintball Fritz
10OBERNGRUBER Christian AUTAmateureRacing Team Paintball Fritz
11ROBL Paul AUTAmateureRacing Team Paintball Fritz
12STROBL Thomas AUTAmateureRacing Team Paintball Fritz
13TIEFENBÖCK Andreas AUTAmateureRacing Team Paintball Fritz
14HÖRSCHLÄGER Johannes AUTAmateureRadsportunion St.Pölten
15SCHWEINESTER Benjamin AUTAmateureRadsportverein Team Serles
16ZIMMERMANN Christoph AUTAmateureRC Fitstore 24
17ZIMMERMANN Daniel AUTAmateureRC Fitstore 24
18KOLB Stefan AUTAmateureRC Friedberg-Pinggau
19NEUMÜLLER Franz AUTAmateureRC Friedberg-Pinggau
20DOPPLER Heinz AUTAmateureRC Grieskirchen
21KORNFELDNER Andreas AUTAmateureRC Grieskirchen
22BRAN Viorel ROMAmateureRC Valentin Ovilava
23HOFER Lukas AUTAmateureRC Valentin Ovilava
24ROSSI Rene AUTAmateureRC Valentin Ovilava
25HAMEDINGER Markus AUTAmateureTeam Alpha Tischlerei Grömmer
26SCHUSTERBAUER Daniel AUTAmateureTeam Alpha Tischlerei Grömmer
27GÖTSCHHOFER Wolfgang AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
28GOGL Alexander AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
29HASLINGER Hans-Peter AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
30HOLZINGER Alexander AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
31OSBELT Thomas AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
32RECKENDORFER Lukas AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
33STEINDLER Julian AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
34WIENEROITHER Matthias AUTAmateureTeam Melasan Sportunion
35GRITSCH Dominic AUTAmateurethe cycleneers
36WEBER Matthias AUTAmateurethe cycleneers
37CSENAR Christian AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
38FASSL Mario AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
39KRÖLL Michael AUTAmateureVICC Racing Division
40ZWISSLER Benjamin AUTAmateureVICC Racing Division
41BLOCHBERGER Rene AUTAmateureWiener Sport-Club
42MAYER Andreas AUTAmateureWiener Sport-Club
43SCHÖRGHOFER Thomas AUTAmateureUnion RADWERK2010 Eugendorf
44TRAXL Andreas AUTAmateureTeam MooserWirt St Anton am Arlberg
45TAZREITER Georg AUTAmateureTeam Physio 1.0 powered by Radsport Steixner
46FRITZ Alexander AUTAmateureTeam PRO ENERGETIC ARBÖ
47KALCHER Stefan AUTAmateureTeam PRO ENERGETIC ARBÖ
48HIRSCHBICHLER Johannes AUTAmateureTeam ESIN-cyling
49IMREK Dominik AUTU-23RSC ARBÖ Südburgenland
50HAUER Gerald AUTAmateureSportunion Bikestore.cc Team
51VORHOLZER Christoph AUTAmateureSU Bad Leonfelden
52GRUBER Julian AUTU-23Amplatz - BMC
53APPELTAUER Samuel AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff Wien
54MAHMIC Nedzad BIHU-23ARBÖ Denzel Cliff Wien
55ROSNER Markus AUTAmateureARBÖ Radclub Trumau
56KRENN Gerhard AUTAmateureARBÖ Radsport Kiesl
57GRASL Patrick AUTU-23ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
58PFEIFFER Andi AUTAmateureARBÖ RC Kindberg
59HÖLLER Mario AUTAmateureARBÖ Sparkasse Pernitz
60BOECK Thomas AUTAmateureARBÖ Wienenergie Röhsler
61STAUDINGER Christian AUTAmateureARBÖ Wienenergie Röhsler
62KAIN Philipp AUTAmateureASKÖ / ARBÖ RSC Thermenregion
63JOST Helmut AUTAmateureASVÖ ÖAMTC SC Hermagor
64STOCKLASSER Markus AUTAmateurebike-horner.at
65GRUBER Thomas AUTAmateureBMC - Amplatz
66MAYR Peter AUTAmateureCLR Sauwald Cofain 699
67GAUBATZ Lukas AUTAmateureFORMAT RC
68HAYES Joshua USAAmateureFORMAT RC
69WARINGER Gabriel AUTAmateureFORMAT RC
70BINDER Thomas AUTAmateureJunior Cycling Team Graz
71STATTMANN Lukas AUTAmateureJunior Cycling Team Graz
72TAFERNER Stefan AUTU-23Junior Cycling Team Graz
73WINTER Stefan AUTAmateureJunior Cycling Team Graz
74FORTHUBER Andreas AUTAmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
75FORTHUBER Franz AUTAmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
76HAGER Ingomar AUTAmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
77MAIER Mario AUTAmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
78PRINZ Michael AUTAmateureRC ARBÖ Felbermayr Wels
79HAGER Dominik AUTU-23ARBÖ Grassinger Lambach
80HEITZINGER Matthias AUTU-23ARBÖ Grassinger Lambach
81MOSER Christian AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
82HAIDER Martin AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
83HALBMAYR Hannes AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
84KIRCH Mario AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
85RUMPL Clemens AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
86RETTENEGGER Thomas AUTAmateureRC ARBÖ Trieben
87ZEISER Christian AUTAmateureRC ARBÖ Trieben
88SAGEDER Walter AUTAmateureRC DANA Pyhrn Priel
89KRONSCHLÄGER Florian AUTAmateureVICC Racing Division
90LUTZ Christoph AUTMarathonCardHeilung für LungenHochDruck
91MANTZOS Klemens AUTMarathonCard
92SCHUSTER Stephan GERMarathonCard1. RV König Ludwig Bayern
93STADLER Tobias GERMarathonCardTeam Baier Corratec/Landshut
94UNGER Márk HUNU-23GYAC
95HERZELE David AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
96STIGLHUBER Stephan AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
97BUTTINGER Christoph AUTJuniorenRC Grieskirchen
98WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2022 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details