Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 18. Schwazer Radsporttage - 6. - 7. September 2014 / Starter list Deutsch/English -- Friday 31. May 2024

Starter list 18. Schwazer Radsporttage
NameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure, Junioren
FÜRWEGER Michael AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
FÜRWEGER Stefan AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
HAGER Dominik AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
FORTHUBER Andreas AUTAmateureARBÖ Hallein
FORTHUBER Franz AUTAmateureARBÖ Hallein
RUMPL Clemens AUTAmateureARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
HASLINGER Hans-Peter AUTAmateureARBÖ Radsportteam RZL Software Ried
KAIN Philipp AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
HASIBEDER Thomas AUTAmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
HOPFGARTNER Paul AUTAmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
FERCHER Gerhard AUTAmateureRAD UNION St. Johann
HALBMAYR Hannes AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
KIRCH Mario AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
MAIR Thomas AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
PICHLER Peter AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
BRAN Viorel ROMAmateureRC CFK Ovilava Wels
BRUMMER Manuel AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
EICHINGER Daniel AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
HAUSER Patrick AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
HÖGLINGER Stefan AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
FRITZ Martin AUTMaster IRC Innsbruck ARBÖ
REINPRECHT Georg AUTAmateureRC Pottendorf
MIKA Oldrich CZEMaster IRadio-Medical Airstreeem
HOFMANN Friedrich GERMaster IReidl Racing / Zweirad Würdinger
BAUMGARTNER Andreas AUTAmateureTeam Melasan Sport
GOGL Alexander AUTAmateureTeam Melasan Sport
WIENEROITHER Matthias AUTAmateureTeam Melasan Sport
HAAGENARS Patrick AUTAmateureTeam MooserWirt Ridley St Anton
HECHENBLAICKNER Markus AUTTPTeam MooserWirt Ridley St Anton
JENNY Tobias AUTAmateureTeam MooserWirt Ridley St Anton
LENTSCH Urban AUTAmateureTeam MooserWirt Ridley St Anton
RESCH Andre AUTAmateureTeam MooserWirt Ridley St Anton
TRAXL Andreas AUTAmateureTeam MooserWirt Ridley St Anton
ZANGERL Patrick AUTAmateureTeam MooserWirt Ridley St Anton
SCHOBESBERGER Jörg AUTAmateureTeam Pirchnerbau
WILDAUER Christian AUTMaster IUNION Raiffeisen Radteam Tirol
GEAMANA Liviu MDAJuniorenADRIANA BOLZANO
GRASL Patrick AUTJuniorenARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
GRUBER Julian AUTJuniorenARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
GRAF Christian ITAJuniorenASC KARDAUN
DYCZEK Felix AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
KOPFAUF Markus AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
SERUGA Thomas AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
STATTMANN Lukas AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
TAFERNER Stefan AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz
GRUBER Fabian AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
BRKIC Benjamin AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
BELULI Dominik AUTJuniorenÖAMTC Schwalbe Rankweil
NICOLAI Lars GERJuniorenRC 07 Fulda
SCHWINGSHANDL Lukas AUTJuniorenRC ARBÖ SK Voest
KATZMAYER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
LOFERER Alexander AUTJuniorenRC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
REITER Stefan AUTJuniorenRC Pottendorf
VOGRIN Frederick AUTJuniorenRadclub Newbike St.Egyden
GEIßENBERGER Fabian GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
GINDHART Florian GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
HOCHEDER Michael GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
PORZNER Manuel GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
SCHINNAGEL Johannes GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
ZIMMERMANN Georg GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
GAMPER Patrick AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
KNAPP Daniel AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
KREIDL Alexander AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Elite
ETZLSTORFER Stefan AUTEliteARBÖ Denzel Cliff
HÖDLMOSER Rupert AUTEliteARBÖ Denzel Cliff
KONCZER Michael AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff
MASTALLER Stefan AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff
RIEBENBAUER Matthias AUTU-23ARBÖ Denzel Cliff
TENOR Wolfgang AUTEliteARBÖ Denzel Cliff
OCHSENHOFER Peter AUTEliteARBÖ RC Bruck/Mur
BINDER Thomas AUTU-23ARBÖ RC Sparkasse Weiz
BRANDSTÄTTER Christoph AUTU-23ARBÖ Rapso Knittelfeld
DOLLESCHAL Patrick AUTU-23ARBÖ Rapso Knittelfeld
GRÜNWALDER Lukas AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
WAIBEL Andreas AUTU-23ARBÖ Rapso Knittelfeld
BUCHACHER Johannes AUTU-23ASVÖ ÖAMTC SC Hermagor
BAJC Andi SLOEliteAmplatz - BMC
BAJT Dejan SLOEliteAmplatz - BMC
CANECKY Marek SVKEliteAmplatz - BMC
GAUBITZER Michael AUTEliteAmplatz - BMC
KUSZTOR Peter HUNEliteAmplatz - BMC
PÖLL Stefan AUTEliteAmplatz - BMC
RABITSCH Stephan AUTEliteAmplatz - BMC
REDTENBACHER Paul AUTU-23Amplatz - BMC
STOIBER Lukas AUTEliteAmplatz - BMC
TRATNIK Jan SLOEliteAmplatz - BMC
UMHALLER Andreas AUTU-23Amplatz - BMC
EDMÜLLER Benjamin GEREliteGebrüder Weiss - Oberndorfer
HOLZINGER Alexander AUTU-23Gebrüder Weiss - Oberndorfer
KENDLER Benedikt GERU-23Gebrüder Weiss - Oberndorfer
KUEN Maximilian AUTU-23Gebrüder Weiss - Oberndorfer
MEIER Alexander GERU-23Gebrüder Weiss - Oberndorfer
MEILER Lukas GERU-23Gebrüder Weiss - Oberndorfer
REITER Daniel AUTEliteGebrüder Weiss - Oberndorfer
SCHULZE Julian GERU-23LKT Team Brandenburg
POLANSEK Eric AUTU-23Mc Donald's Klopeiner See
ARNOLD Florian AUTEliteRC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
GRÖMER Philipp AUTEliteRC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
KIENZL Daniel AUTU-23RC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
KIENZL Mario AUTEliteRC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
KLANER Christoph AUTEliteRC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
KUCHER Michael AUTU-23RC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
KURNIK Michael Roman AUTU-23RC ARBÖ T-Graf-Erdal St. Andrä
MAYR Robert AUTEliteRC Grieskirchen
DILLER Franz GEREliteRC die Schwalben München
TANTZ Thomas GEREliteRC die Schwalben München
WAGNER Sebastian GEREliteRC die Schwalben München
BURKHARD Max GEREliteRSC Kempten - Lightweight Testteam
KIECHLE Martin GEREliteRSC Kempten - Lightweight Testteam
KOTULLA Jürgen GEREliteRSC Kempten - Lightweight Testteam
SCHMEISER Jonas GEREliteRSC Kempten - Lightweight Testteam
SIMAN Hans GEREliteRSC Kempten - Lightweight Testteam
ERLER Tobias GEREliteRSV Freilassing
KASPERA Christoph GERU-23Team Baier Landshut
BIEDERMANN Daniel AUTU-23Team Gourmetfein Simplon Wels
ILLENBERGER Paul AUTEliteTeam Gourmetfein Simplon Wels
LEHNER Daniel AUTU-23Team Gourmetfein Simplon Wels
SCHOIBL Mario AUTEliteTeam Gourmetfein Simplon Wels
UMHALLER Thomas AUTU-23Team Gourmetfein Simplon Wels
WALZEL Andreas AUTU-23Team Gourmetfein Simplon Wels
WINDISCHBAUER Johannes AUTU-23Team Gourmetfein Simplon Wels
LIENERT Thomas GEREliteTeam Jäger u. Keppl-Wipotec
WAUCH Dennis AUTU-23Team Vorarlberg
WAUCH Tobias AUTU-23Team Vorarlberg
BENETSEDER Josef AUTEliteTirol Cycling Team
BOSMAN Patrick AUTU-23Tirol Cycling Team
FANKHAUSER Clemens AUTEliteTirol Cycling Team
FREIBERGER Markus AUTU-23Tirol Cycling Team
KAPELLER Hannes AUTEliteTirol Cycling Team
MÜHLBERGER Gregor AUTU-23Tirol Cycling Team
PÖSTLBERGER Lukas AUTU-23Tirol Cycling Team
PRAXMARER Stefan AUTEliteTirol Cycling Team
SCHIPFLINGER Florian AUTU-23Tirol Cycling Team
STOCK Mario AUTU-23Tirol Cycling Team
FRISCHMANN Tobias GERU-23Tri&Bike VFL Waldkraiburg
BAUMANN Lukas AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
DÜRAGER Alexander AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
GRAßMAIR Andreas AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
HERBST Wilhelm GEREliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
LIEB Alexander AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
OBKIRCHER Marc AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
PÖSSL Lukas AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
SPRENGER Michael AUTU-23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
STARZENGRUBER Harald AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
WALDER Martin AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
HERDEN Benjamin GEREliteVelo Club Mindelheim
THUMANN Michael GEREliteVelo Club Mindelheim
PAULUS Daniel AUTU-23Vini Fantini - Nippo - De Rosa
BRUS Alexander AUTU-23WSA-Greenlife
KROGER Bernhard AUTU-23WSA-Greenlife
RATKIC Robin AUTU-23WSA-Greenlife
U13/MädchenU14
LOSCHNIGG Marie AUTMädch. U-14ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
PAUMANN Laura AUTMädch. U-14ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
CRITELLI Patrizia ITAMädch. U-14ASC KARDAUN
GRAF Julia Maria ITAMädch. U-14ASC KARDAUN
FUCHSLUGER Kristina AUTMädch. U-14ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
KOGLER Lea AUTMädch. U-14ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
STREICHER Hannah AUTMädch. U-14ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
KREIDL Katharina AUTMädch. U-14MTB Racing Team Tirol
HUTER Petra AUTMädch. U-14ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
DOBNIK Elias AUTU-13ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
PAUMANN David AUTU-13ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
PREYLER David AUTU-13ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
HECHENBLAIKNER Patrick AUTU-13ASKÖ Race Team Inntalbike
GUTENBRUNNER Paul AUTU-13Junior Cycling Team Graz
SCHRETTL Marco AUTU-13MTB Racing-Team Tirol
GRIEßER Lukas AUTU-13ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
HOFBAUER Philipp AUTU-13RC Grafenbach NÖ Süd
FRICK Fabian GERU-13RSV Irschenberg
LÜHRS Luis-Joe GERU-13RSV Irschenberg
WRONA Niklas GERU-13Team Mailis RSV Traunstein
WALCH Fabio AUTU-13UNION Raiffeisen Radteam Tirol
ZAUCHNER Lucas AUTU-13UNION Raiffeisen Radteam Tirol
U15/Mädchen
RUMPL Laura AUTMädchenARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
GÖTZINGER Elisa AUTMädchenJunior Cycling Team Graz
HUTER Anna AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
IMREK Tatjana AUTMädchenRSC ARBÖ Südburgenland
DANZL Sarah AUTMädchenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
RIEGLER Nikolas AUTU-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
HOFMANN Bastian Friedrich GERU-15Arrivato/Run+Race-RSV Passau
GÖTZINGER Valentin AUTU-15Junior Cycling Team Graz
HUEMER Elias AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
KOWALIK Laurin AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
RAMMER Christian AUTU-15RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
ROBINSON Andrew GBRU-15RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
FRICK Bastian GERU-15RSV Irschenberg
LÜHRS Leslie GERU-15RSV Irschenberg
WALCH Luca AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
U17, Frauen/Juniorinnen
NALTER Lisa ITAJuniorinnenASC KARDAUN
VAN OIJEN Alisa AUTElite FrauenNO Radunion Vitalogic
HARTL Manuela GERElite FrauenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
SCHWEINBERGER Christina AUTJuniorinnenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
SCHWEINBERGER Kathrin AUTJuniorinnenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
EBERHARDT Verena AUTElite FrauenRSC ARBÖ Südburgenland/Bigla Cycling
PINTARELLI Daniela AUTElite FrauenTeam MooserWirt Ridley St Anton
KIRCHMAYR Lorenz AUTU-17ARBÖ Radsport Weichberger Raika Purgstall
SIX Julian AUTU-17ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
HUNDSBICHLER Jakob AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
PEINELT Martin AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
WILDAUER Markus AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
FARBMACHER Elias AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
HILBE Benedikt AUTU-17ÖAMTC Recheis Scott Lattella
SCHÖßWENDTER Christoph AUTU-17RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
WEX Manuel AUTU-17RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
WURM Phillipp AUTU-17RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl
GALL Felix AUTU-17RC Fitstore 24
KÖNIG Christian AUTU-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
BAUER Clemens AUTU-17RSC ARBÖ Südburgenland
OSWALD Jakob AUTU-17RSC ARBÖ Südburgenland
WACKER Felix GERU-17RSV Garching
HOLZWARTH Luca GERU-17Radsport Team Kraichgau e.V.
MANGERTSEDER Matthias GERU-17Rottaler Radsportverein
MEILER Martin GERU-17TSV Oberammergau / LV Bayern
GAMPER Florian AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
GAMPER Mario AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
HAUER Mathias AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2024 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details