Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 14. Int. Braunauer Radsporttage um den Preis der Firma BORBET Austria - Kriterium - 4. August 2012 / starter list Deutsch/English -- Monday 25. October 2021

starter list 14. Int. Braunauer Radsporttage um den Preis der Firma BORBET Austria - Kriterium
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Elite
1BAUER René AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
2DÜRAGER Alexander AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
4EDMÜLLER Benjamin GEREliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
5ERLER Tobias GEREliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
7GRÖMER Phillip AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
8HASIBEDER Thomas AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
9KRATOCHVILA Jakub CZEEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
10LECHNER Petr CZEEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
11MATZNER Stefan AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
12ÖHLBÖCK Ulrich AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
13PAVITSCHITZ Christian AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
14PROBST Rupert AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
15RANACHER Lukas AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
16REITER Daniel AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
18SCHINAGL Philip AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
19STADLER Stefan AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
20WIENEROITHER Matthias AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
21EIBEGGER Markus AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
22GRAF Andreas AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
24GROßSCHARTNER Felix AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
25ILLENBERGER Paul AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
26MARIN Matej SLOEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
27PAULUS Daniel AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
28PÖSTLBERGER Lukas AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
29RABITSCH Stephan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
30RIEBENBAUER Matthias AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
31RIEBENBAUER Werner AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
32RUCKER Stefan AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
34SOKOL Jan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
35STOIBER Lukas AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
36ZOIDL Riccardo AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
37EISNER Markus AUTU23WSA Viperbike
38GÖTZ Markus AUTEliteWSA Viperbike
39LANG Paul AUTU23WSA Viperbike
40LEOPOLD Hans-Jörg AUTEliteWSA Viperbike
41PICHLER Alexander AUTU23WSA Viperbike
42SACKL Richard AUTU23WSA Viperbike
43SCHÖFFMANN Martin AUTEliteWSA Viperbike
45SCHWAIGER Michael AUTEliteWSA Viperbike
46TAFERNER Michael AUTU23WSA Viperbike
47BENETSEDER Josef AUTEliteTeam Vorarlberg
48BISSINGER Florian GEREliteTeam Vorarlberg
49BOURGEOIS Guillaume SUIEliteTeam Vorarlberg
50BRÄNDLE Dominik AUTEliteTeam Vorarlberg
51GAUGL Florian AUTU23Team Vorarlberg
52HRINKOW Dominik AUTEliteTeam Vorarlberg
53JENNY Tobias AUTEliteTeam Vorarlberg
54RINNER Daniel LIEU23Team Vorarlberg
55SCHULER Remo SUIU23Team Vorarlberg
56VRECER Robert SLOEliteTeam Vorarlberg
57WAUCH Dennis AUTU23Team Vorarlberg
58WEISSINGER Rene GEREliteTeam Vorarlberg
59BIEDERMANN Daniel AUTU23Tirol Cycling Team
60FANKHAUSER Clemens AUTEliteTirol Cycling Team
61GOLCER Jure SLOEliteTirol Cycling Team
62KAPELLER Hannes AUTU23Tirol Cycling Team
63KUEN Maximilian AUTU23Tirol Cycling Team
64OBKIRCHER Marc AUTU23Tirol Cycling Team
65PALOTAI Peter HUNU23Tirol Cycling Team
66PRAXMARER Stefan AUTEliteTirol Cycling Team
67SCHOIBL Mario AUTU23Tirol Cycling Team
68SOKOLL Christoph AUTEliteTirol Cycling Team
69TOTSCHNIG Harald AUTEliteTirol Cycling Team
70WEISS Martin AUTU23Tirol Cycling Team
71WÖHRER David AUTU23Tirol Cycling Team
72FERNSEBNER Thomas AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
73GABER Martin ROMEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
74GREDLER Roman AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
75HILLEBRAND Manuel ITAEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
76HÖDLMOSER Rupert AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
77PICHLER Peter AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
78PÖLL Stefan AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
79PÖSSL Lukas AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
80STARZENGRUBER Harald AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
81VOGL Mathias GEREliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
82WALDER Martin AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
83BINDER Thomas AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
84DOLLESCHAL Patrick AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
85FRITZ Alexander AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
86GOLLMANN Daniel AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
87GRÜNWALDER Lukas AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
88GUTMANN Thomas AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
89PEINHAUPT Marco AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
90THALHAMMER Hans-Jörg AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
91BAJT Dejan SLOEliteRSC Amplatz
92DLASK Jindrich CZEU23RSC Amplatz
93HUFNAGL Christoph AUTEliteRSC Amplatz
94PAVLIC Gregor AUTU23RSC Amplatz
95WINTER Lukas AUTEliteRSC Amplatz
96ABDELBAKY Hisham ETHEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
97ETZLSTORFER Stefan AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
98HUBMANN Andreas AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
99LIPTAK Matej SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
100NAGY Robert SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
101SLOVAK Michael SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
102TENOR Wolfgang AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
103KLANER Christoph AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
104KUCHER Michael AUTU23ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
105ARNOLD Florian AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
106JAURIS Rene CZEEliteBohemia Cycling Team
108POSPISIL Jan AUTEliteNYX 2Radchaoten.com
109SALEH Mohammad QATU23Qatar
110HOSSFELD Diego QATU23Qatar
111AFIF Hamad QATEliteQatar
112ELBOURDAINY Ahmed QATU23Qatar
113ABDULJANAN Khalil QATEliteQatar
114AFIF Mohamed QATU23Qatar
115VRAZEL Viktor CZEU23SKC Prostejov
116WOLF Jan CZEEliteSKC Prostejov
117CETKOVSKY Martin CZEU23SKC Prostejov
118TKADLEC Ondrej CZEU23SKC Prostejov
119SALAJ Tomas CZEU23SKC Prostejov
121FILIP Jakub CZEU23SKC Prostejov
122HYNEK Diminik CZEU23SKC Prostejov
123BABIANEK David CZEU23SKC Prostejov
124MATOUSEK Jiri CZEU23SKC Prostejov
125SCHREIEDER Matthias GEREliteTeam Baier Corratec Landshut
126BICHLMANN Daniel GEREliteTeam Baier Corratec Landshut
127HERRMANN Jan GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
128OCHSENHOFER Peter AUTEliteUnion Cycling Team Niederösterreich
129BERNDL Johannes GERU23Team Mailis.de - RSV TS
130PTACNIK Filip CZEElitecicli ER-MAN Porto Viro
131IMREK Christopher AUTU23Die NÖ Rad Union
132KOPR Karel CZEEliteKC Slavia Praha
133MAYR Robert AUTEliteRC Grieskirchen
134HESSELBARTH David GEREliteRV Pfeil Neuötting
Frauen, Juniorinnen
151CIZGIN Pelin AUTElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
152GÜRTLER Lisa Maria AUTJuniorinnenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
153HARTL Manuela GERElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
154RITTER Martina AUTElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
155STOCKER Brigitte GERElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
156RIJKES Sarah AUTElite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
157STEGER Carmen AUTElite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
158VAN OIJEN Alisa AUTElite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
159HAHN Jacqueline AUTElite FrauenSquadra Scappatella
160KOLLMANN Christina AUTElite FrauenSquadra Scappatella
161PERCHTOLD Christina AUTElite FrauenSquadra Scappatella
162PLEYER Lisa AUTElite FrauenSquadra Scappatella
163SCHLAGER Claudia AUTElite FrauenSquadra Scappatella
164HILBER Julia AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
165RATKIC Larissa AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
166TESAR Barbara AUTElite FrauenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
167MAYER Barbara AUTElite FrauenRC ARBÖ SK Voest
168REINER Elisabeth AUTElite FrauenABUS Nutrixxion
169STROBL Stephanie AUTJuniorinnenDie NÖ Rad Union
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2021 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details