Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Palten/Liesingtaljugendtour Straßenrennen - 26. Mai 2012 / starter list Deutsch/English -- Thursday 02. December 2021

starter list Palten/Liesingtaljugendtour Straßenrennen
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure/Junioren
1RETTENEGGER Thomas AUTAmateureRC ARBÖ Trieben
2PLANK Martin AUTAmateureESR Racing Radfuchs
3KOTNIK Rene AUTAmateureESR Racing Radfuchs
4ROTHSCHEDL Robert AUTAmateureESR Racing Radfuchs
5GOLLINGER Karl-Heinz AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
6FUCHS Johann AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
7KREBS Peter AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
8HORN Heinz AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
9GERETSCHNIG Martin AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
10GRUBER Christian AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
11FORTHUBER Andreas AUTAmateureARBÖ Hallein
12FORTHUBER Franz AUTAmateureARBÖ Hallein
13PETZ Franz AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
14EXNER Klaus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
15WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
16WESTERMAYER Thomas AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
17HÜBL Michael AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
18FRIEDRICH Dieter AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
19REINPRECHT Michael AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
20MAYER Georg AUTAmateureWSA Greenteam Kaindorf
21SCHIRNIK Philipp AUTAmateureWSA Greenteam Kaindorf
22ROSSMANN Mario AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
23GRUBER Christian AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
24HÖGLINGER Stefan AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
25HAUSER Patrick AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
26KATZENMAYER Dietmar AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
27FÜRWEGER Michael AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
28ROSENAUER Michael AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
29STÖGER David AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
30STAUFER Rudolf AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
31ZOBL Mario AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
32OSBELT Thomas AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
33KIRCH Mario AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
34KOCH Glenn AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
35ZÖLß Alexander AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
36UMHALLER Andreas AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
37HINTRINGER Hans-Jürgen AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
38LUGER Stefan AUTAmateure
39WALCH Roland AUTAmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
40PENDL Peter AUTAmateureASKÖ Tri Linz
41KIENZL Mario AUTAmateureBike und RC Lavanttal
42KLAUSECKER Simon AUTAmateureCycling Gents Racing Team
43HEMETSBERGER Christian AUTAmateureNaturfreunde Raiffeisen Mondseeland
44JECH Wolf-Dieter AUTAmateureNORA Racing Team
45POSPISIL Jan AUTAmateureNYX 2Radchaoten.com
46VOITHOFER Marcell AUTAmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
47HOPFGARTNER Paul AUTAmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
48REINPRECHT Georg AUTAmateureRC Burkert-Druck Pottendorf
49HALBMAYR Hannes AUTAmateureRC Tretlager Amstetten
50MAIER Mario AUTAmateureRC www.atterbiker.at
51PERNHOFER Rupert AUTMaster IARBÖ RC Kindberg
52STIPER Lukas AUTJuniorenARBÖ at2steel Bruck/Mur
53GALUN Kevin AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
54RATKIC Robin AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
55SCHERR Mario AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
56WINDISCHBAUER Johannes AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
57UMHALLER Thomas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
58WOLFSJÄGER Patrik AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
59LEHNER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
60EICHINGER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
61REDTENBACHER Paul AUTJuniorenRC DANA Pyhrn Priel
62HAMERL Florian AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
63MASTALLER Stefan AUTJuniorenRLM Wien
64MAYERHOFER Valentin AUTJuniorenRLM Wien
65ANFANG David AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
66WACHTER Alexander AUTJuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
67HAGER Dominik AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
68PAULUS Dennis AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
69SCHLEMMER Lukas AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
70LESJAK Martin AUTJuniorenARBÖ RLM OMYA Villach
71PERNHOFER Armin AUTJuniorenARBÖ RC Kindberg
72FISCHWENGER Markus AUTJuniorenARBÖ Hallein
73MEIERHOFER Dominik AUTJuniorenARBÖ Hallein
74KLEIN Martin AUTJuniorenTeam RAD.SPORT.SZENE Ausseerland
75PERCHTOLD Christina AUTElite FrauenSquadra Scappatella
76MAYER Barbara AUTElite FrauenRC ARBÖ SK Voest
77REINER Elisabeth AUTElite FrauenABUS Nutrixxion
78FÜRWEGER Stefan AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
83GRATZER Dominik AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
84SÖLKNER Manuel AUTAmateureRC ARBÖ Trieben
Kids race 1
1LORENZ Andreas AUTHerren
2LORENZ Christoph AUTHerren
U13/Mäd. U14
201BERISHA Leotrim AUTU-13RC ARBÖ Trieben
202BERISHA Lirim AUTU-13RC ARBÖ Trieben
203VACEK Karel AUTU-13Die NÖ Rad Union
204HACKER Clemens AUTU-13ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
205JELINEK Philipp AUTU-13ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
206MAYERHOFER Jakob AUTU-13RLM Wien
207BERGER Jakob AUTU-13ARBÖ Sparkasse Pernitz
208BESENDORFER Robert AUTU-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
209LUSCHIN Christoph AUTU-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
210STEINWIDDER Marc AUTU-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
211POTOTCNIK Dajana AUTMädch. U-14ARBÖ Rapso Knittelfeld
212BUTUM Katharina AUTMädch. U-14ARBÖ Rapso Knittelfeld
213WILDING Julia AUTMädch. U-14ARBÖ Rapso Knittelfeld
214GRATZER Alexander AUTU-13WSA greenteam juniors
U15/Mädchen
151IRENDORFER Moritz AUTU-15RC ARBÖ Trieben
152SIMUT Andrei AUTU-15ARBÖ Sparkasse Pernitz
153SZVETECZ Sebastian AUTU-15ARBÖ Sparkasse Pernitz
154SIX Julian AUTU-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
155HASLINGER Tobias AUTU-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
156HOFFMANN Tristan AUTU-15Die NÖ Rad Union
157KÖNIG Christian AUTU-15Die NÖ Rad Union
158PFISTERER Benedikt AUTU-15LRC Pedalritter Almtal
159RAB Johann AUTU-15LRC Pedalritter Almtal
160HUNDSBICHLER Jakob AUTU-15ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
161REITBAUER Jakob AUTU-15Radsportteam RZL Software Ried
162KIERNER Florian AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
163ZANGERLE Lukas AUTU-15RC Burkert-Druck Pottendorf
164ZANGERLE Stefan AUTU-15RC Burkert-Druck Pottendorf
165NEUNTEUFEL Florian AUTU-15RLM Wien
166EDELBAUER Tobias AUTU-15RLM Wien
167BAUER Clemens AUTU-15RSC ARBÖ Südburgenland
168OSWALD Jakob AUTU-15RSC ARBÖ Südburgenland
169KIRCHMAYR Laurenz AUTU-15ARBÖ Weichberger Purgstall
170NEUMANN Lukas AUTU-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
171FRIEDRICH Florian AUTU-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
172FRIEDRICH Marco AUTU-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
173GAMPER Florian AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
174GAMPER Mario AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
175SCHARF Michaela AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
176KNAUDER Seline AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
177DANIEL Jennifer AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
178SANDHOFER Carolina AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
179SCHAUPPENLEHNER Evelyn AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
180RIEGLER Anna AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
181ADELSBERGER Angela AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
182TAXER Verena AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
183RIEBENBAUER Carola AUTMädchenRLM Wien
U17
101DALLINGER Christian AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
102GRATZER Thorsten AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
103GURSCH Georg AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
104TAFERNER Stefan AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
105WINTER Stefan AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
106DYCZEK Felix AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
107KROGER Klemens AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
108GRASL Patrick AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
109GRUBER Julian AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
110BRANDSTÄTTER Martin AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
111WAGNEDER Johannes AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
112BERNDL David AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
113HUBER Marcel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
114FRIEDL Nils AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
115STUMMER Fabian AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
116PINTER Oliver AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
117KLAFFENBÖCK Florian AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
118SCHWARZENECKER Ramin AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf
119HOFMANN Patrick AUTU-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
120FIDLER Gerd AUTU-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
121TSCHANY Daniel AUTU-17RC www.atterbiker.at
122FÜHRER Alexander AUTU-17RLM Wien
123APPELTAUER Samuel AUTU-17RLM Wien
124FRIEDRICH Fabio AUTU-17Team Epoint ARBÖ Volksbank
125GAMPER Patrick AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
126KNAPP Daniel AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
127HEITZINGER Matthias AUTU-17ARBÖ Grassinger Lambach
128CAMRDA Pavel CZEU-17Giessegi Team
129HONZÍK Jakub CZEU-17Johnson Control A Mladá Boleslav
130NEUHAUSER Marcel AUTU-17ARBÖ Hallein
131ÖHLINGER Philipp AUTU-17ARBÖ Sparkasse Pernitz
132GRUBER Thomas AUTU-17Die NÖ Rad Union
133EBNER Daniel AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
134GRUBER Fabian AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
135MORIANZ Fabian AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
136BRKIC Benjamin AUTU-17ÖAMTC Recheis Scott Lattella
137HILBER Julia AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
138RATKIC Larissa AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2021 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details