Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Österr. Meisterschaft Kriterium Junioren Marchtrenk - 12. Mai 2012 / starter list Deutsch/English -- Tuesday 07. July 2020

starter list Österr. Meisterschaft Kriterium Junioren Marchtrenk
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Elite
1EIBEGGER Markus EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
2GRAF Andreas EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
3GROßSCHARTNER Felix U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
4ILLENBERGER Paul U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
5MARIN Matej EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
6PAULUS Daniel U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
7PÖSTLBERGER Lukas U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
8RABITSCH Stephan U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
9RIEBENBAUER Matthias U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
10RIEBENBAUER Werner EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
11RUCKER Stefan EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
12SOKOL Jan U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
13STOIBER Lukas EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
14ZOIDL Riccardo EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
15PICHLER Peter EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
16HILLEBRAND Manuel EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
17VOGL Mathias EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
18HÖDLMOSER Rupert EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
19WILDAUER Christian EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
20PÖSSL Lukas U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
21GREDLER Roman EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
22GABER Martin EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
23WIENEROITHER Matthias U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
24ÖHLBÖCK Ulrich EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
25MATZNER Stefan U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
26POOLE Liam EliteWSA Viperbike
27HOMOLKA Adam EliteWSA Viperbike
28IMREK Christopher U23Die NÖ Rad Union
29MÜLLER Andreas EliteDie NÖ Rad Union
30SCHRITTWIESER Peter U23Die NÖ Rad Union
31TAZREITER Georg EliteDie NÖ Rad Union
32FRITZ Alexander EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
33GRÜNWALDER Lukas EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
34GALLAGHER Michael EliteRSC Amplatz
35SCHMIDSBERGER Norbert AmateureRC CFK Ovilava Wels
36HAUSER Patrick AmateureRC CFK Ovilava Wels
37HÖGLINGER Stefan AmateureRC CFK Ovilava Wels
38BRUMMER Manuel AmateureRC CFK Ovilava Wels
39GRUBER Christian AmateureRC CFK Ovilava Wels
40BENGSCH Robert EliteRudy Project Racing Team
41LAMPATER Leif EliteRudy Project Racing Team
42LICHTENBERG Christian EliteRudy Project Racing Team
43BAUMGARTEN Hannes EliteRudy Project Racing Team
44BECKA Radek EliteTeam Focus Cycling Znojmo
45HEBIK Martin EliteTeam Focus Cycling Znojmo
46WOLF Jan EliteTeam Focus Cycling Znojmo
47NIPL Vojtech U23Team Focus Cycling Znojmo
Junioren
101EICHINGER Daniel JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
102LEHNER Daniel JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
103MITTERHUMER Stefan JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
104UMHALLER Thomas JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
105WALZEL Andreas JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
106WINDISCHBAUER Johannes JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
107WOLFSJÄGER Patrik JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
108BOSMANN Patrick JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
109KRALL Sebastian JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
110WÖHRER Andreas JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
111SCHULTUS Patric JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
112LENTSCH Urban JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
113SCHÖNBERGER Sebastian JuniorenRadsportteam RZL Software Ried
114HOLZINGER Alexander JuniorenRadsportteam RZL Software Ried
115BAUMANN Lukas JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
116LIEB Alexander JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
117SPRENGER Michael JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
118ANFANG David JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
119REDTENBACHER Paul JuniorenRC DANA Pyhrn Priel
120HAMERL Florian JuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
121HIER Alexander JuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
122JÄGER Patrick JuniorenVolksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
123WAUCH Tobias JuniorenVolksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
124MASTALLER Stefan JuniorenRLM Wien
125MAYERHOFER Valentin JuniorenRLM Wien
126BRANDSTÄTTER Christoph JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
127GALUN Kevin JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
128GRATZER Dominik JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
129WAIBEL Andreas JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
130HAGER Dominik JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
131ZELLER Lukas JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
132MÜHLBERGER Gregor JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
133MEIERHOFER Dominik JuniorenARBÖ Hallein
134FISCHWENGER Markus JuniorenARBÖ Hallein
135AUER Daniel JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
136BRUS Alexander JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
137DERLER Tobias JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
138SCHLEMMER Lukas JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
139PAULUS Dennis JuniorenDie NÖ Rad Union
140IMREK Dominik JuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
141KIENZL Daniel JuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
142WACHTER Alexander JuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
143RATKIC Robin JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
144SCHIPFLINGER Florian JuniorenFlachau KTM Racing
U13/MädchenU14
401KIERNER Stefan U-13RC ARBÖ Wels Gourmetfein
402STEININGER Fabian U-13RC ARBÖ Wels Gourmetfein
403REITER Jakob U-13RC ANF Mazda Eder Walding
404HÖRTNAGEL Samuel U-13Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
405KAHRY Ernest U-13ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
406HACKER Clemens U-13ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
407VACEK Karel U-13Die NÖ Rad Union
408KREIDL Katharina Mädch. U-14UNION Raiffeisen Radteam Tirol
U15/Mädchen
301KIERNER Florian U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
302KÖPPEL Thomas U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
303HASLINGER Tobias U-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
304SIX Julian U-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
305REITBAUER Jakob U-15Radsportteam RZL Software Ried
306HAUGENEDER Manuel U-15RC ANF Mazda Eder Walding
307EDELBAUER Tobias U-15RLM Wien
308NEUNTEUFEL Florian U-15RLM Wien
309GAMPER Florian U-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
310GAMPER Mario U-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
311NICHT Manuel U-15Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
312HOFFMANN Tristan U-15Die NÖ Rad Union
313HUNDSBICHLER Jakob U-15ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
314OSWALD Jakob U-15RSC ARBÖ Südburgenland
315KÖNIG Christian U-15Die NÖ Rad Union
316KIRCHMAYR Laurenz U-15ARBÖ Weichberger Purgstall
317SCHICHO Christian U-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
318IRENDORFER Moritz U-15RC ARBÖ Trieben
319ADELSBERGER Angela MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
320SCHAUPPENLEHNER Evelyn MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
321RIEGLER Anna MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
322SANDHOFER Carolina MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
323BENESCH Nicole MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
324RECINSKY Jana MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
325SCHWEINBERGER Kathrin MädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
326SCHWEINBERGER Christina MädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
327TAXER Verena MädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
328SCHILLING Marlene MädchenDie NÖ Rad Union
329IMREK Tatjana MädchenRSC ARBÖ Südburgenland
330RIEBENBAUER Carola MädchenRLM Wien
331ZEININGER Julia MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
U17
201FRIEDL Nils U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
202HUBER Marcel U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
203KLAFFENBÖCK Florian U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
204PINTER Oliver U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
205STUMMER Fabian U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
206STROBL Stephanie JuniorinnenDie NÖ Rad Union
207TSCHANY Daniel U-17RC www.atterbiker.at
208GRUBER Thomas U-17Die NÖ Rad Union
209HOFMANN Patrick U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
210FIDLER Gerd U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
211MORIANZ Fabian U-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
212BELULI Dominik U-17Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
213HORVAT Sandro U-17Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
214BERNDL David U-17Radsportteam RZL Software Ried
215BRANDSTÄTTER Martin U-17Radsportteam RZL Software Ried
216WAGNEDER Johannes U-17Radsportteam RZL Software Ried
217KNAPP Daniel U-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
218GAMPER Patrick U-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
219KREIDL Alexander U-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
220HAMMERSCHMID Marvin U-17RC ANF Mazda Eder Walding
221HAMMERSCHMID Raphael U-17RC ANF Mazda Eder Walding
222PÖPPL Tobias U-17RC ANF Mazda Eder Walding
223EBNER Daniel U-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
224GRUBER Fabian U-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
225GRUBER Julian U-17ARBÖ Weichberger Purgstall
226GRASL Patrick U-17ARBÖ Weichberger Purgstall
227DALLINGER Christian U-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
228GURSCH Georg U-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
229HEITZINGER Matthias U-17ARBÖ Grassinger Lambach
230DYCZEK Felix U-17JUFA Junior Cycling Team Graz
231KROGER Klemens U-17JUFA Junior Cycling Team Graz
232FÜHRER Alexander U-17RLM Wien
233NEUHAUSER Marcel U-17ARBÖ Hallein
234TAFERNER Stefan U-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
235GÜRTLER Lisa JuniorinnenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details