Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 51. Kirschblütenrennen Wels - 15. April 2012 / starter list Deutsch/English -- Sunday 23. February 2020

starter list 51. Kirschbl├╝tenrennen Wels
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Amateure/Master
401ZÖLß Alexander AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
402STADLER Alexander AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
403UMHALLER Andreas AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
404KOCH Glenn AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
405STRIGL Klaus AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
406STRUNZ Stefan AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
407HINTRINGER Hans Jürgen AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
408STAUFER Rudolf AmateureARBÖ Grassinger Lambach
409KATZENMAYER Dietmar AmateureARBÖ Grassinger Lambach
410FÜRWEGER Michael AmateureARBÖ Grassinger Lambach
411FÜRWEGER Stefan AmateureARBÖ Grassinger Lambach
412ZOBL Mario AmateureARBÖ Grassinger Lambach
413JUNG Manuel AmateureTeam Radsport Fischerlehner
414STARLINGER Christian AmateureTeam Radsport Fischerlehner
415BAUMANN Markus AmateureTeam Radsport Fischerlehner
416HAUSER Patrick AmateureRC CFK Ovilava Wels
417GRUBER Christian AmateureRC CFK Ovilava Wels
418ROSSMANN Mario AmateureRC CFK Ovilava Wels
419PRASCHL Matthias AmateureRC CFK Ovilava Wels
420ATZINGER Michael AmateureRC CFK Ovilava Wels
421SCHMIDSBERGER Norbert AmateureRC CFK Ovilava Wels
422BRUMMER Manuel AmateureRC CFK Ovilava Wels
423MAIRHOFER Thomas AmateureRC CFK Ovilava Wels
424HÖGLINGER Stefan AmateureRC CFK Ovilava Wels
425HEMETSBERGER Christian AmateureNaturfreunde Raiffeisen Mondseeland
426FREIMÜLLER Mathias AmateureCycling Gents Racing Team
427GÖTSCHHOFER Wolfgang AmateureCycling Gents Racing Team
428PIMMINGSTORFER Alois AmateureCycling Gents Racing Team
429KLAUSECKER Simon AmateureCycling Gents Racing Team
430BÖCKSTEINER Dominik AmateureCycling Gents Racing Team
431PEYRL Helmut AmateureARBÖ RC Linz
432GRUBER Christian AmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
433HOPFGARTNER Paul AmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
434HAMEDINGER Markus Amateureteam alpha - tischlerei grömer
435GSCHWANDTNER Bernd AmateureTRI Team Bad Goisern
436METZBAUER Franz Amateure
437WEIDINGER Robert AmateureCLR-Sauwald
438KISLINGER Andreas Amateureteam alpha - tischlerei grömer
439WURZER Ronald AmateureSKG Welser Profile
440MAYER Andreas AmateureRC Star Bike
441FORTHUBER Franz AmateureARBÖ Hallein
442FORTHUBER Andreas AmateureARBÖ Hallein
443WALLNER Christian AmateureARBÖ Radsport Kiesl
444KRENN Gerhard AmateureARBÖ Radsport Kiesl
445SCHRITTWIESER Gottfried AmateureARBÖ Weichberger Purgstall
446GRUBER Patrick AmateureARBÖ Weichberger Purgstall
447PERTL Gebhard AmateureARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
448GROßLERCHER Peter AmateureARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
449EXNER Klaus AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
450KÖNIG Florian AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
451WILLINGER Markus AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
452WIEDNER Dominik AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
453SCHABAUER Alfred AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
454PETZ Franz AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
455HERR Stefan Amateurebike-horner.at
456KOTNIK Rene AmateureESR Racing Radfuchs
457ROTHSCHEDL Robert AmateureESR Racing Radfuchs
458WABNEGG Daniel AmateureESR Racing Radfuchs
459PLANK Martin AmateureESR Racing Radfuchs
460BRITZMANN Christoph AmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
461SOKOLL Andreas AmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
462TREFFER Martin AmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
463EIBECK Wolfgang AmateureNORA Racing Team
464POSPISIL Jan AmateureNYX 2Radchaoten.com
465WOLF Stefan AmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
466VOITHOFER Marcell AmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
467HASLINGER Hans-Peter AmateureÖAMTC X-treme Tri CSG
468RETTENEGGER Thomas AmateureRC ARBÖ Trieben
469KREMMAIER Florian AmateureRC ANF Mazda Eder Walding
470REINPRECHT Georg AmateureRC Burkert-Druck Pottendorf
471RAE Robin AmateureRC Star Bike
472HALBMAYR Hannes AmateureRC Tretlager Amstetten
473MAIER Mario AmateureRC www.atterbiker.at
474BODNAR Krisztian AmateureRSC ARBÖ Südburgenland
475STADLER Tobias AmateureRSC Waldkirchen
476HAUER Gerald AmateureSportunion MTB Team
477KRONISTER Alexander AmateureSportunion Prinzersdorf
478GRATZ Johannes AmateureSportunion Prinzersdorf
479HAIDER Martin AmateureSportunion Prinzersdorf
480DÜNSER Lukas AmateureTeam Bicyclecompany
481HOINIG Helmut AmateureTeam Bicyclecompany
482KALCHER Stefan AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
483HÜBL Michael AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
484NEMETZ Rüdiger AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
485REINPRECHT Michael AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
486WESTERMAYER Thomas AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
487WIESER Georg AmateureTeam Instec
488TRAXL Andreas AmateureTeam Mooserwirt Rildey St Anton
489PRIETH David AmateureTeam Mooserwirt Rildey St Anton
490GUMPENBERGER Matthias AmateureTeam Pirchnerbau Denifl
491LEITNER Lukas AmateureTREK Mountainbiker.at
492CSENAR Christian AmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
493FASSL Mario AmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
494STUMPF Stefan AmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
495SCHÖRGHOFER Thomas AmateureUnion RADWERK2010 Eugendorf
496LATIMER James AmateureUnion-Sporthütte.at
497HÖFLER Matthias AmateureUnion-Sporthütte.at
498NÖSIG Emanuel AmateureUnion-Sporthütte.at
499STABENTHEINER Riccardo AmateureUnion-Sporthütte.at
500SCHATZ Günther AmateureUnion-Sporthütte.at
501RANDL Jörg AmateureUnion-Sporthütte.at
502STOCKMEYER Fabian AmateureUnion-Sporthütte.at
503NIMMRICHTER Peter AmateureUnion-Sporthütte.at
504HASLINGER Simon AmateureUnion-Sporthütte.at
505LINTSCHINGER Sven AmateureVelo Club Simmering
506SCHIRNIK Philipp AmateureWSA Greenteam Kaindorf
507TAUCHER Jörg AmateureWSA Greenteam Kaindorf
508BERNDORFER Georg Amateurewww.4sports.at
509LETTNER Peter Amateurewww.4sports.at
510PAMMER Rene AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
511BARINGER Günter AmateureNORA Racing Team
512LANG Gottfried Master ITeam Instec
513SCHÖNFELD Romuald Master Iwww.4sports.at
514JOHN Manfred Master Iwww.atterbiker.at
515RAUTNER Friedrich Master IRSC Krems
516KOCH Manfred Master IRSC Krems
517HEIGL Leopold Master IRLM Wien
518HUEBMER Gottfried Master IRC-Urltal BSG Union Mauer
519LANGEGGER Karl Master IRC Grafenbach NÖ Süd
520TUTSCHEK Karl Master IRC bikepalast.com Salzburg
521SPECHTER Achim Master IRadsportverein 1895 Passau - GER
522SCHERLE Stefan Master ILV Bayern
523HUBER Franz Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
524FUCHS Johann Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
525KREBS Peter Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
526BARTL Johann Master IARBÖ Sparkasse Neunkirchen
527WIEDNER Alfred Master IARBÖ Sparkasse Neunkirchen
528SINZINGER Alois Master IARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
529MARTINZ Bruno Master IARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
530HOFMANN Friedrich Master IHaderer Sports Team
531MIKA Oldrich Master IRadio Medical Airstreem
532GILLMAYR Karl Master IIRC ARBÖ Wels Gourmetfein
533MUCKENHUBER Martin Master IIARBÖ Grassinger Lambach
534POSCHNER Gerhard Master IITeam RSK-RSV Freilassing
535KEMETHOFER Reinhard Master IIARBÖ RC SK Vöest
536OTTINO Josef Master IIASVÖ RC MTB-Club Leogang
537TAUCHER Johann Master IIASVÖ Radl-Eck Cycling
538HEL Peter Master IICFK / RC Grieskirchen
539MUNTEAN Peter Master IIESR Racing Radfuchs
540LACKNER Wolfgang Master IIPSV Wien Giga-Sport
541WÄLZLEIN Gerhard Master IIRC Herpersdorf
542TREITLER Wolfgang Master IIRC Schnecke ASVÖ Wien
543MATEYKA Jens Master IIRC Schnecke ASVÖ Wien
544STENITZER Bernhard Master IIRC steiner-tv ARBÖ Raaba
545HANDLER Josef Master IITSV Hartberg Kappler Sparkasse
546STOUGHTON Neal Master IIISimple Green
547FRIEDL Leo Master IIIRSV-Grafenau
548KARL Walter Master IIITeam RSK-RSV Freilassing
549GOLUSZKA Peter Master IIIRC Wienenergie Röhsler & Co
550FLADERER Peter Master IIIARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
551SANTOS Juan Master IIIPSV Wien Giga-Sport
552ARNITZ Heinz Master IIITeam Epoint ARBÖ Volksbank
553KUGLER Günter Master IIIThe Austrian Musketeers
554BRUCHMANN Franz Master IIITSV Hartberg Kappler Sparkasse
555MAGLOTH Johann Master IRC ANF Mazda Eder Walding
556ROBL Paul Amateurebike-horner.at
557OSBELT Thomas AmateureRC ARBÖ SK Voest
558KIRCH Mario AmateureRC ARBÖ SK Voest
559PINCZKER Werner Master IARBÖ RC SK Vöest
560FRANZ Gerhard Master IIIRC ARBÖ SK Voest
561KATZENBEIHSER David AmateureBenefit Radsportverein
562HIRSCHEGGER Rudolf Master IIIARBÖ RC Kindberg
563SIRAKI Helmut Master IÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
Elite
1EIBEGGER Markus EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
2GRAF Andreas EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
3GROßSCHARTNER Felix U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
4ILLENBERGER Paul U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
5LINDLBAUER Christoph U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
6MARIN Matej EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
7PAULUS Daniel U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
8PÖSTLBERGER Lukas U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
9RABITSCH Stephan U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
10RIEBENBAUER Matthias U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
11RIEBENBAUER Werner EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
12RUCKER Stefan EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
13SOKOL Jan U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
14STOIBER Lukas EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
15ZOIDL Riccardo EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
16RINNER Daniel U23Team Vorarlberg
17WAUCH Dennis U23Team Vorarlberg
19LEOPOLD Hans-Jörg EliteWSA Viperbike
20HOMOLKA Adam EliteWSA Viperbike
21GEISLER Wolfgang EliteWSA Viperbike
22PICHLER Alexander U23WSA Viperbike
23GÖTZ Markus EliteWSA Viperbike
24SACKL Richard U23WSA Viperbike
25EISNER Markus U23WSA Viperbike
26SCHWAIGER Michael EliteWSA Viperbike
27STARZENGRUBER Harald EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
28FERNSEBNER Thomas U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
29WILDAUER Christian EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
30GREDLER Roman EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
31VOGL Mathias EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
32GABER Martin EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
33MUNTEANU Constantin U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
34PÖLL Stefan EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
35HÖDLMOSER Rupert EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
36GUFLER Alexander EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
37PÖSSL Lukas U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
38HILLEBRAND Manuel EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
39BAJT Dejan EliteRSC Amplatz
40HUFNAGL Christoph EliteRSC Amplatz
41WINTER Lukas EliteRSC Amplatz
42DVORAK Tomas U23RSC Amplatz
43GAUBITZER Michael EliteRSC Amplatz
44DLASK Jindrich U23RSC Amplatz
45NOVAK Jakub EliteDie NÖ Rad Union
46SCHRITTWIESER Peter U23Die NÖ Rad Union
47TAZREITER Georg EliteDie NÖ Rad Union
48IMREK Christopher U23Die NÖ Rad Union
49KLANER Christoph EliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
50EGERT Daniel EliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
51ARNOLD Florian EliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
52KUCHER Michael U23ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
53HUBMANN Andreas EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
54ETZLSTORFER Stefan EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
55LEDERER Hannes EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
56LIPTAK Matej EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
57MITOSINKA Robert EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
58NAGY Robert EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
59POSCH Florian EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
60TENOR Wolfgang EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
61DOLLESCHAL Patrick U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
62GRÜNWALDER Lukas EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
63REITBAUER Andreas U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
64FRITZ Alexander EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
65PEINHAUPT Marco U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
66GUTMANN Thomas EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
67GOLLMANN Daniel U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
68LANSER Mathias EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
69BINDER Thomas U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
70HEIGL Philipp U23RLM Wien
71FLATSCHER Günther EliteTeam Bikeexpress by Intersport Bründl
72OCHSENHOFER Peter EliteUnion Cycling Team Niederösterreich
73KRUPICKA Martin EliteASC Dukla Praha Mix
74RUGOVAC Denis U23ASC Dukla Praha Mix
75DOSTAL Jan EliteASC Dukla Praha Mix
76BLAHA Martin EliteASC Dukla Praha Mix
77VENDOLSKY Ondrej U23ASC Dukla Praha Mix
78HACECKY Vojtech EliteASC Dukla Praha Mix
79KRAUS Jan U23ASC Dukla Praha Mix
80KADLEC Milan EliteASC Dukla Praha Mix
81FÜRST Roman U23ASC Dukla Praha Mix
82RAJCHART Josef U23Bohemia Cycling Team
83KRENECKY Robin U23Bohemia Cycling Team
84HORAK Lukas EliteBohemia Cycling Team
85ZAKUTANSKY Miroslav EliteBohemia Cycling Team
86JAURIS Rene EliteBohemia Cycling Team
87NOVOTNY Pavel EliteBohemia Cycling Team
88HIRT Jan U23CK Aathény 2004
89ZECHMEISTER Tomas U23CK Aathény 2004
90ZAHALKA Matej U23CK Aathény 2004
91MANOUSEK Josef U23CK Aathény 2004
92OHRAL Adam U23CK Aathény 2004
93MARTINEK David U23CK Aathény 2004
94BICKEL Robert EliteRudy Project Racing Team
95LAMPATER Leif EliteRudy Project Racing Team
96LICHTENBERG Christian EliteRudy Project Racing Team
97BAUMGARTEN Hannes EliteRudy Project Racing Team
98LODERER Timon U23Rudy Project Racing Team
99SCHMIDT Michael U23Rudy Project Racing Team
100FARUHN Samuel EliteRudy Project Racing Team
101MEIER Christian U23Rudy Project Racing Team
102GRASMANN Christian EliteRudy Project Racing Team
103BENGSCH Robert EliteRudy Project Racing Team
104KALZ Michael EliteRudy Project Racing Team
105ZRIMSEK Jure EliteSava - KK Kranj
106DZAMASTAGIC Marc U23Sava - KK Kranj
107KERKEZ Vladimir EliteSava - KK Kranj
108MAROLT Ziga U23Sava - KK Kranj
109MEZGEC Luka EliteSava - KK Kranj
110BURJEK Nik EliteSava - KK Kranj
111MIKELJ Tim U23Sava - KK Kranj
112HAFNER Domen U23Sava - KK Kranj
113BRANDLMEIER Stefan U23Team Baier Corratec Landshut
114SCHREIEDER Matthias EliteTeam Baier Corratec Landshut
115FÜRBAß Stefan EliteTeam Baier Corratec Landshut
116WOLF Jan EliteTeam Focus Cycling Znojmo
117SMOLA Lukas U23Team Focus Cycling Znojmo
118HEBIK Martin EliteTeam Focus Cycling Znojmo
119OKROUHLICKY Tomas EliteTeam Focus Cycling Znojmo
120KACHLIR Marcel EliteTeam Focus Cycling Znojmo
121MLYNAR Zdenek EliteTeam Focus Cycling Znojmo
122CHMELICEK Jakub EliteTeam Focus Cycling Znojmo
123BECKA Radek EliteTeam Focus Cycling Znojmo
124SKALICKY Jiri U23Team Focus Cycling Znojmo
125HERRMANN Jan EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
126KAPFHAMMER Thomas EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
127KENDLER Benedikt U23Team Kronawitter Run+Race Passau
128PETER Matthias EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
129BUCHANAN Timothy EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
130KISLINGER Simon U23Team Kronawitter Run+Race Passau
131OSLISLO Tobias EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
132FROMM Florian EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
133KNAB Nico U23Team Specialized Concept Store
134ASADOV Elcin EliteTeam Specialized Concept Store
135BUCHMANN Emanuel U23Team Specialized Concept Store
136VOGT Mario U23Team Specialized Concept Store
137NAPPA Fabio Daniele U23Team Specialized Concept Store
138HOLLER Nikodemus U23Team Specialized Concept Store
139SPRINGER Christoph EliteTeam Specialized Concept Store
140EGGER Mike U23Team Specialized Concept Store
141BURKART Achim U23Team Specialized Concept Store
142ISGANDAROV Tural U23Team Specialized Concept Store
143SURUTKOVIC Aleksandr EliteTeam Specialized Concept Store
144SCHNAIDT Fabian U23Team Specialized Concept Store
145MUSTAFAYEV Ruslan EliteTeam Specialized Concept Store
146MARTH Thorsten U23Team Specialized Concept Store
147BURKHARDT Holger EliteNutrixxion Abus - Mixed Team
148KÖRBER Sebastian EliteNutrixxion Abus - Mixed Team
149DOHLUS Tobias EliteNutrixxion Abus - Mixed Team
150KUSZTOR Péter EliteAtlas Personal Jakroo
151WÄLZLEIN Jan U23RC Herpersdorf
152KISKÓ Gábor EliteBianchi Club KE
153SCHWARZ Christoph EliteRSC Götzing
154KISS Gergely EliteBianchi Club KE
155VIGH Zoltán EliteBianchi Club KE
156LOISL Markus EliteÖ-Power Bike Team Windhaag
157BIEDERMANN Daniel U23Tirol Cycling Team
158DÜRAUER Norbert EliteTirol Cycling Team
159FANKHAUSER Clemens EliteTirol Cycling Team
160FURDI Blaz EliteTirol Cycling Team
161GOLCER Jure EliteTirol Cycling Team
162KAPELLER Hannes U23Tirol Cycling Team
163KUEN Maximilian U23Tirol Cycling Team
164OBKIRCHER Marc U23Tirol Cycling Team
165PALOTAI Peter U23Tirol Cycling Team
166PRAXMARER Stefan EliteTirol Cycling Team
167SCHOIBL Mario U23Tirol Cycling Team
168SOKOLL Christoph EliteTirol Cycling Team
169TOTSCHNIG Harald EliteTirol Cycling Team
170WEISS Martin U23Tirol Cycling Team
171WÖHRER David U23Tirol Cycling Team
172WEISSINGER Rene EliteTeam Vorarlberg
173DÜRAGER Alexander EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
174EDMÜLLER Benjamin EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
175ERLER Tobias EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
176GERSTLOHNER Christoph EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
177KRATOCHVILA Jakub EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
178LECHNER Petr EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
179MATZNER Stefan U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
180ÖHLBÖCK Ulrich EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
181PROBST Rupert EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
182SCHRANGL Alexander EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
183BAUER René EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
184STADLER Stefan EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
185PAVITSCHITZ Christian EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
186PICHLER Peter EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
187ABDELBAKY Hisham EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
188PAVLIC Gregor U23Radenska KDFT
189MAYR Robert EliteCFK / RC Grieskirchen
Frauen/Juniorinnen
701HAHN Jacqueline Elite FrauenSquadra Scappatella
702HILBER Julia JuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
703KOLLMANN Christina Elite FrauenSquadra Scappatella
704PEKOVITS Karin Elite FrauenSquadra Scappatella
705PERCHTOLD Christina Elite FrauenSquadra Scappatella
706PINTARELLI Daniela Elite FrauenSquadra Scappatella
707PLEYER Lisa Elite FrauenSquadra Scappatella
708RATKIC Larissa JuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
709SCHLAGER Claudia Elite FrauenSquadra Scappatella
710TESAR Barbara Elite FrauenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
711EBNER Susanne JuniorinnenARBÖ Löffler Ladies Team
712GAßNER Astrid JuniorinnenARBÖ Löffler Ladies Team
713RIEGLER Elisabeth JuniorinnenARBÖ Löffler Ladies Team
714RIJKES Sarah Elite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
715STEGER Carmen Elite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
716VAN OIJEN Alisa Elite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
717CIZGIN Pelin Elite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
718GÜRTLER Lisa JuniorinnenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
719HARTL Manuela Elite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
720LACKNER Lisa Elite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
721RITTER Martina Elite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
722STOCKER Brigitte Elite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
723HUBER Ulrike JuniorinnenRV Sturmvogel München
724WEIGL Magdalena Elite FrauenRV Sturmvogel München
725OSSYRA Sabina JuniorinnenRV Sturmvogel München
726STOCKBAUER Sabina JuniorinnenRV Sturmvogel München
727LECHNER Lisa JuniorinnenRSV Irschenberg
728EBERHARDT Verena JuniorinnenRSC ARBÖ Südburgenland
729EGGL Elena Elite FrauenRF Forice 89 Dachau
730ZELLER Viktoria Elite FrauenRC ANF Mazda Eder Walding
731PFISTERER Claudia Elite FrauenLRC Pedalritter Almtal
732STROBL Stefanie JuniorinnenDie NÖ Rad Union
733KREBS Brigitte Elite FrauenARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
734GINDHART Marina JuniorinnenTSV Oberammergau-Aktiv 3 Racing-Team
735FENNEL Esther Elite FrauenKoga Ladies - Central Rhede - Fachklinik Dr. Herzog - Cycling Team
736BECK Luisa Elite FrauenTeam Vita-Classica
737REINER Elisabeth Elite FrauenABUS Nutrixxion
738MAYER Barbara Elite FrauenRC ARBÖ SK Voest
739PIERCE Amber Elite FrauenDiadora Pasta Zara
Junioren
301EICHINGER Daniel JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
302LEHNER Daniel JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
303MITTERHUMER Stefan JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
304UMHALLER Thomas JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
305WALZEL Andreas JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
306WINDISCHBAUER Johannes JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
307WOLFSJÄGER Patrik JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
308MÜHLBERGER Gregor JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
309ZELLER Lukas JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
310REDTENBACHER Paul JuniorenRC DANA Pyhrn Priel
311GALUN Kevin JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
312GRATZER Dominik JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
313BRANDSTÄTTER Christoph JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
314WAIBEL Andreas JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
315PFEIFFER Andreas JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
316BRUS Alexander JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
317SCHLEMMER Lukas JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
318DERLER Tobias JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
319AUER Daniel JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
320RATKIC Robin JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
321KROGER Bernhard JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
322SCHERR Mario JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
323BOSMANN Patrick JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
324WÖHRER Andreas JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
325KRALL Sebastian JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
326RAPPS Dario JuniorenTeam Auto Eder Bayern
327BAUM Leonard JuniorenTeam Auto Eder Bayern
328FRIESINGER Maximilian JuniorenTeam Auto Eder Bayern
329WEBER Johannes JuniorenTeam Auto Eder Bayern
330SCHMITT Marcel JuniorenTeam Auto Eder Bayern
331MEILER Lukas JuniorenTeam Auto Eder Bayern
332SCHORMAIR Fabian JuniorenTeam Auto Eder Bayern
333NOWAK Florian JuniorenTeam Auto Eder Bayern
334ACHTERBERG Yannik JuniorenTeam Auto Eder Bayern
335SCHULZE Julian JuniorenTeam Auto Eder Bayern
336STOCK Mario JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
337STOCK Johannes JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
338SPRENGER Michael JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
339GRAßMAIR Andreas JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
340LIEB Alexander JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
341BAUMANN Lukas JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
342MEIERHOFER Dominik JuniorenARBÖ Hallein
343FISCHWENGER Markus JuniorenARBÖ Hallein
344HAMERL Florian JuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
345HIER Alexander JuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
346MAYERHOFER Valentin JuniorenRLM Wien
347MASTALLER Stefan JuniorenRLM Wien
348MATTHEIS Oliver JuniorenRSC Auto Brosch Kempten
349SCHIPFLINGER Florian JuniorenFlachau-KTM-Racingteam
350STAVINOHA Severin JuniorenRSC Götzing
351FÖRSTER Peter JuniorenRC1894 Herzogenaurach
352KIENZL Daniel JuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
353OBERRAUTER Mario JuniorenARBÖ Carinthia Power Bike
354RUMPL Clemens JuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
355PAULUS Dennis JuniorenDie NÖ Rad Union
356ANFANG David JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
357SCHULTUS Patric JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
358STOCKER Jonas JuniorenRottaler RSV
359IMREK Dominik JuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
360KRZAVIC Dino JuniorenRV Sturmvogel München
361WAUCH Tobias JuniorenVolksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
362WACHTER Alexander JuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
363HOLZINGER Alexander JuniorenRadsportteam RZL Software Ried
364SCHÖNBERGER Sebastian JuniorenRadsportteam RZL Software Ried
365HAGER Dominik JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
U15/Mädchen
801KIERNER Florian U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
802KIRCHMAYER Laurenz U-15ARBÖ Weichberger Purgstall
803SCHICHO Christian U-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
804HASLINGER Tobias U-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
805KRATZER Lukas U-15ASVÖ Volksbank Birkfeld
806KÖNIG Christian U-15Die NÖ Rad Union
807HOFFMANN Tristan U-15Die NÖ Rad Union
808MEILER Martin U-15LV Bayern
809ORTNER Lukas U-15LV Bayern
810RUPP-LAXGANG Noah U-15LV Bayern
811UHLIG Dominik U-15LV Bayern
812RÖSSLE Christopher U-15LV Bayern
813SCHERLE David U-15LV Bayern
814IRENDORFER Moritz U-15RC ARBÖ Trieben
815NEUNTEUFEL Florian U-15RLM Wien
816EDELBAUER Tobias U-15RLM Wien
817LINK Fabian U-15RV Sturmvogel München
818NEUMANN Lukas U-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
819HOFMANN Bastian Friedrich U-15Team Kronawitter Run+Race Passau
820GAMPER Mario U-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
821GAMPER Florian U-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
822NICHT Manuel U-15Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
823MOLNÁR Gábor U-15KSI
824BEREKSZÁSZI Bence U-15KSI
825ADELSBERGER Angela MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
826RIEGLER Anna MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
827SANDHOFER Carolina MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
828BENESCH Nicole MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
829RECINSKY Jana MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
830HEIGL Nadja MädchenRLM Wien
831IMREK Tatjana MädchenRSC ARBÖ Südburgenland
832RIEBENBAUER Carola MädchenRLM Wien
833WIELTSCHNIG Julia MädchenARBÖ Carinthia Power Bike
834ZEININGER Julia MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
835SCHAUPPENLEHNER Evelyn MädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
836TAXER Verena MädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
837SCHILLING Marlene MädchenDie NÖ Rad Union
838WILLINGER Nadine MädchenDie NÖ Rad Union
839SCHWEINBERGER Christina MädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
840DANIEL Jennifer MädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
841NOWAK Anna-Lena MädchenTSV Oberammergau Activ3 Racing Team
842SCHWEINBERGER Kathrin MädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
843REITBAUER Jakob U-15Radsportteam RZL Software Ried
U17
601KLAFFENBÖCK Florian U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
602HUBER Marcel U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back - next page

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details