Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Kriterium Marchtrenk - 14. Mai 2011 / starter list Deutsch/English -- Thursday 02. December 2021

starter list Kriterium Marchtrenk
NameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Elite
LIPTAK Matej SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
HASIBEDER Thomas AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
LECHNER Petr CZEEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
PAVITSCHITZ Christian AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
MOSER Christian AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
CERNY Michal CZEU23CK Windoor's Pribram
SIMEK Adam CZEU23CK Windoor's Pribram
SKALICKY Jiri CZEU23CK Windoor's Pribram
WOLF Jan CZEU23CK Windoor's Pribram
ZAORAL Marek CZEU23CK Windoor's Pribram
FANKHAUSER Clemens AUTEliteChampion System
GOLLMANN Daniel AUTU23Champion System
WILLIAMS Christopher AUSEliteChampion System/RC Wendelstein
GRASSMANN Franz AUTEliteDie NÖ Rad Union
TAZREITER Georg AUTEliteDie NÖ Rad Union
LORENZON Marco ITAEliteGS CONCRETE SAN MARCO IMET CANEVA
HOFMANN Friedrich GEREliteHaderer Sports Team
AUER Gernot AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
GRAF Andreas AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
ILLENBERGER Paul AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
LINDLBAUER Christoph AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
PÖSTLBERGER Lukas AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
RABITSCH Stephan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
RIEBENBAUER Werner AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
RISKA Martin SVKEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
SOKOL Jan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
SOKOLL Christoph AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
TALHAMMER Hans-Jörg AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
TRAMPUSCH Gerhard AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
WIENEROITHER Matthias AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
ZOIDL Riccardo AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
RUZMARINOVIC Rene AUTEliteRoadbike-Holidays-KTM
BICKEL Robert GERU23Rudy Project Racing Team
EDMÜLLER Benjamin GEREliteRudy Project Racing Team
GRASMANN Christian GEREliteRudy Project Racing Team
LAMPATER Leif GEREliteRudy Project Racing Team
LICHTENBERG Christian GEREliteRudy Project Racing Team
LODERER Timon GERU23Rudy Project Racing Team
BECKA Radek CZEEliteTeam Focus Cycling Znojmo
FIALA Jan CZEEliteTeam Focus Cycling Znojmo
MLYNAR Zdenek CZEEliteTeam Focus Cycling Znojmo
HEBIK Martin CZEEliteTeam Mangertseder
MIKA Oldrich CZEEliteTeam Mangertseder
COMPLOI Martin AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
GABER Martin ROMU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
GREDLER Roman AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
HÖDLMOSER Rupert AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
MUNTEANU Constantin ROMAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
PICHLER Peter AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
PRAXMARER Stefan AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
SCHERNTHANNER Philipp AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
STARZENGRUBER Harald AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
VOGL Mathias GEREliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Junioren
HAGER Dominik AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
STAUFER Rudolf AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
MEIERHOFER Dominik AUTJuniorenARBÖ Hallein
GOGL Michael AUTJuniorenARBÖ Radsportteam Ried
SCHÖNBERGER Sebastian AUTJuniorenARBÖ Radsportteam Ried
AUER Daniel AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
EISNER Markus AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
TAFERNER Michael AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
HEGER Lorenz AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
PAULUS Daniel AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
PAULUS Dennis AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
PAVLIC Gregor AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
RIEBENBAUER Matthias AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
ANFANG David AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
FERNSEBNER Thomas AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
PERKTOLD Lukas AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
PRASCHL Matthias AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
STEGER Lukas AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
WOLF Stefan AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
GOTTARDIS Maximilian AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
KUCHER Michael AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
SCHULTUS Patric AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
WAUCH Dennis AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
HINTERER Harald AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
MÜHLBERGER Gregor AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
ZELLER Lukas AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
BOSMANN Patrick AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
VARROS Balint HUNJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
GROßSCHARTNER Felix AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
LEHNER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
ZÖLß Alexander AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
REITBAUER Andreas AUTJuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
PFEFFERSEDER Maximiian GERJuniorenRV Pfeil Neuötting
MEDEK Tomas CZEJuniorenTeam Mangertseder
Master
KELLERER PIRKLBAUER Helmut AUTMaster IARBÖ RC SK Vöest
PINCZKER Werner AUTMaster IARBÖ RC SK Vöest
FUCHS Johann AUTMaster IASVÖ Radl-Eck Cycling
REPITZ Daniel AUTMaster IRC ARBÖ Wels Gourmetfein
LANG Gottfried AUTMaster ITeam Instec
SCHEBATH Otto AUTMaster IIIARBÖ RC Kindberg
KEMETHOFER Reinhard AUTMaster IIARBÖ RC SK Vöest
GILLMAYR Karl AUTMaster IIRC ARBÖ Wels Gourmetfein
IBY Günther AUTMaster IIRC Amstetten Ginner
REITER Manfred AUTMaster IIRC Innsbruck ARBÖ
BARTONEK Robert AUTMaster IIUNION Unterguggenberger Wörgl
U13/Mäd.U14
DANIEL Jennifer AUTMädch. U-14ARBÖ Rapso Knittelfeld
BAIR Lukas AUTU-13ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
HASLINGER Tobias AUTU-13ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
CSIKÓS Dominika HUNMädch. U-14Bianchi Fahrrad Club
KIERNER Florian AUTU-13RC ARBÖ Wels Gourmetfein
IMREK Tatjana AUTMädch. U-14RSC ARBÖ Südburgenland
SCHMIDT Laura AUTMädch. U-14RSC ARBÖ Südburgenland
HOFMANN Bastian Friedrich GERU-13RSC Waldkirchen
GAMPER Florian AUTU-13UNION Raiffeisen Radteam Tirol
GAMPER Mario AUTU-13UNION Raiffeisen Radteam Tirol
U15/Mädchen
ADELSBERGER Angela AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
GASSNER Astrid AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
RIEGLER Elisabeth AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
SANDHOFER Carolina AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
SCHAUPPENLEHNER Evelyn AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
ALBRECHT Barbara HUNMädchenBianchi Fahrrad Club
SCHILLING Marlene AUTMädchenDie NÖ Rad Union
STROBL Stefanie AUTMädchenDie NÖ Rad Union
WILLINGER Nadine AUTMädchenDie NÖ Rad Union
GÜRTLER Lisa Maria AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
SCHWEINBERGER Christina AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
SCHWEINBERGER Kathrin AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
RIEBENBAUER Carola AUTMädchenRLM Wien
EBNER Susanne AUTMädchenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
PFISTERER Benedikt AUTU-15ARBÖ Grassinger Lambach
RAB Johann AUTU-15ARBÖ Grassinger Lambach
SZILAGYI László HUNU-15Bianchi Fahrrad Club
GRUBER Fabian AUTU-15ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
MOSER Benjamin AUTU-15RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
FRIEDL Nils AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
HEITZINGER Matthias AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
BAUER Clemens AUTU-15RSC ARBÖ Südburgenland
OSWALD Jakob AUTU-15RSC ARBÖ Südburgenland
GAMPER Patrick AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
U17
GRATZL Brigitta AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
FISCHWENGER Markus AUTU-17ARBÖ Hallein
BRANDSTÄTTER Martin AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
HOLZINGER Alexander AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
VAN OIJEN Alisa AUTElite FrauenARBÖ Radsportteam Ried
RIJKES Sarah AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
SCHRATTENECKER Silke AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
STEGER Carmen AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
GULYAS Márk HUNU-17Bianchi Fahrrad Club
KATONÁNÉ Simon Veronika HUNElite FrauenBianchi Fahrrad Club
CAMRDA Pavel CZEU-17Giessegi Team
EBNER Daniel AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
BRKIC Benjamin AUTU-17ÖAMTC Recheis Scott Lattella
KRALL Sebastian AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
WÖHRER Andreas AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
EICHINGER Daniel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
HUBER Marcel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
KLAFFENBÖCK Florian AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
LEHNER Stefan AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
MITTERHUMER Stefan AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
PINTER Oliver AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
SCHILLIG Annina SUIElite FrauenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
UMHALLER Thomas AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
WALZEL Andreas AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
WINDISCHBAUER Johannes AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
FIEDLER Gerd AUTU-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
TSCHANY Daniel AUTU-17RC www.atterbiker.at
FÜHRER Alexander AUTU-17RLM Wien
MASTALLER Stefan AUTU-17RLM Wien
RITZINGER Felix AUTU-17RLM Wien
KÄSER Thomas GERU-17RRSV Eggenfelden
TSCHON Stefan AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2021 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details