Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 50. Int. Kirschblütenrennen - 10. April 2011 / starter list Deutsch/English -- Friday 27. November 2020

starter list 50. Int. Kirschblütenrennen
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Amateure
301STRIGL Klaus AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
302ZOJER Phillipp AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
303MAYR Robert AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
304UMHALLER Andreas AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
305STADLER Alexander AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
306HINTRINGER Hans-Jürgen AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
307ETZLSTORFER Stefan AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
308KATZENMAYER Dietmar AmateureARBÖ Grassinger Lambach
309MOSER Christian AmateureARBÖ Grassinger Lambach
310FÜRWEGER Michael AmateureARBÖ Grassinger Lambach
311GRATZL Thomas AmateureARBÖ Grassinger Lambach
312ROSSMANN Mario AmateureRC CFK Ovilava
313HÖGLINGER Stefan AmateureRC CFK Ovilava
314ÖHLBÖCK Ulrich AmateureRC CFK Ovilava
315BRUMMER Manuel AmateureRC CFK Ovilava
316GRUBER Christian AmateureRC CFK Ovilava
317SCHMIDSBERGER Norbert AmateureRC CFK Ovilava
318KASBERGER Christoph AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
319WURM Werner AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
320STARLINGER Christian AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
321VOGLHOFER Thomas AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
322PÖPPEL Andreas AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
323GLETTLER Manfred AmateureRC Tri Run ARBÖ Weiz
324KLEINHAPPL Christian AmateureRC Tri Run ARBÖ Weiz
325HEIS Tobias AmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
326PICHLER David AmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
327BURGER Andreas AmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
328TREFFER Martin AmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
329POGRIELZ Ingo AmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
330BRITZMANN Christoph AmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
331WILLINGER Markus AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
332PETZ Franz AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
333KÖNIG Florian AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
334WIEDNER Dominik AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
335EXNER Klaus AmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
336WASNER Andreas Master IARBÖ Radsport Kiesl
337KRENN Gerhard AmateureARBÖ Radsport Kiesl
338FREIMÜLLER Mathias AmateureCycling Gents Racing Team
339PIMMINGSTORFER Alois AmateureCycling Gents Racing Team
340HENS Markus AmateureCycling Gents Racing Team
341GÖTSCHHOFER Wolfgang AmateureCycling Gents Racing Team
342BAUMGARTNER Peter P. AmateureCycling Gents Racing Team
343SCHÖRINGHUMER Harald AmateureVC Sonntagsfahrer Linz
344LINDNER Stefan AmateureVC Sonntagsfahrer Linz
345PICHLER Andreas AmateureVC Sonntagsfahrer Linz
346STOCKMEYER Fabian AmateureUnion-Sporthütte.at
347NEURAUTER Armin AmateureUnion-Sporthütte.at
348SANTER Ingo AmateureUnion-Sporthütte.at
349NÖSIG Emanuel AmateureUnion-Sporthütte.at
350NIMMRICHTER Peter AmateureUnion-Sporthütte.at
351HASLINGER Simon AmateureUnion-Sporthütte.at
352WIESER Martin AmateureUnion-Sporthütte.at
353STABENTENTHEINER Riccardo AmateureUnion-Sporthütte.at
354KLAUSECKER Simon AmateureTeam Instec
355WIESER Georg AmateureTeam Instec
356PREINERSTORFER Hannes AmateureTeam Instec
357HÜBL Michael AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
358FRIEDRICH Dieter AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
359REINPRECHT Michael AmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
360JUNG Manuel AmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
361BAUMANN Markus AmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
362FISCHERLEHNER Martin AmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
363WÖHRER Bernhard AmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
364SCALET Jürgen AmateureGranitbiker Kleinzell
365HAIDER Günther AmateureGranitbiker Kleinzell
366SCHÜRZ Christoph AmateureGranitbiker Kleinzell
367WABNEGG Daniel AmateureESR Racing Radfuchs
368NEUHOLD Karl AmateureESR Racing Radfuchs
369KLAUSNER Andreas AmateureESR Racing Radfuchs
370ROTHSCHEDL Robert AmateureESR Racing Radfuchs
371KOTNIK Rene AmateureESR Racing Radfuchs
372GOLLINGER Karl-Heinz AmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
373HERR Stefan AmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
374TAUCHER Jörg AmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
375PLANK Martin AmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
376GRÜNWALDER Lukas AmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
377GRUBER Christian AmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
378SPITZER Martin AmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
379OBWALLER Hans Peter AmateureRoadbike-Holidays-KTM
380ZELLER Valentin AmateureRoadbike-Holidays-KTM
381RENSCHKE Tobias AmateureSportunion Prinzersdorf
382KRONISTER Alexander AmateureSportunion Prinzersdorf
383HECHENBLAICKNER Markus AmateureTeam Mooserwirt
384JENNY Tobias AmateureTeam Mooserwirt
385TRAXL Andreas AmateureTeam Mooserwirt
386FASSL Mario AmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
387OCHSENHOFER Peter AmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
388CSENAR Christian AmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
389SCHÖRGHOFER Thomas AmateureUnion RADWERK2010 Eugendorf
390STEINER Klaus AmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
391POLITSCH Robert AmateureUNION RC Lassnitzhöhe
392SCHOENFELD Romuald Amateurewww.4sports.at
393LANSER Mathias AmateureTUS Caska Pucher Feldbach
394GÖSSLER Clemens AmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
395WYSS Manuel Amateure
396WLADKOWSKI Thomas Amateure
397HALBMAYR Hannes AmateureRC Tretlager Amstetten
398HOFMANN Friedrich AmateureHaderer Sports Team
399WURZER Ronald Amateure
400ATZINGER Michael AmateureSU Fischlham
401GSTREIN Stefan AmateureURC Ötztal Sunup Sports
402RÖCKLINGER Matthias AmateureASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
403BAUER René AmateureRC bikepalast.com Salzburg
404PEYRL Helmut AmateureARBÖ RC Linz
405STRUNZ Stefan AmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
406HEMETSBERGER Christian AmateureNaturfreunde Raiffeisen Mondseeland
407REINPRECHT Georg AmateureRC Burkert-Druck Pottendorf
408STAMMHAMMER Thomas AmateureRC Maroitalia Racing Team
409EIBECK Wolfgang AmateureRC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
410MAIER Mario AmateureRC www.atterbiker.at
411KOCH Manfred AmateureRSC Krems
412RAUTNER Friedrich AmateureRSC Krems
413HAUER Gerald AmateureSportunion MTB Team
414HUBER Franz Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
415VOLLMANN Mario Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
416TAUCHER Johann Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
417FUCHS Johann Master IASVÖ Radl-Eck Cycling
418KRANZER Andreas Master IRC Amstetten Ginner
419PENN Mario Master IRC Amstetten Ginner
420REIFENMÜLLER Mario Master IRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
421HUEBMER Gottfried Master IRC-Urltal BSG Union Mauer
422PRIEßNER Günther Master IRSC Amplatz
423SCHÖN Ewald Master IRSC Krems
424HEIGL Leopold Master ISportunion MTB Team
425LECHNITZ Alfred Master IRC Schnecke ASVÖ Wien
426TUTSCHEK Karl Master IRC bikepalast.com Salzburg
427SIRAKI Helmut Master IÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
428MICK Gerald Master IKTM Donau Fritzi Racing
429OTT Christian Master IKollar Cycling Team Stattersdorf
430KREBS Peter Master IARV Vychodil Vredestein
431WIEDNER Alfred Master IARBÖ Sparkasse Neunkirchen
432PINCZKER Werner Master IARBÖ RC SK Vöest
433PRAHER Manfred Master IGranitbiker Kleinzell
434LACKNER Wolfgang Master IPSV Giga Sport Wien
435PÖLTL Friedrich Master ITSV Hartberg Kappler Sparkasse
436GREBER Werner Master IVeloteam Landshut
437ZAUNER Johannes Master ITSV Frankenmarkt
438GILLMAYR Karl Master IIRC ARBÖ Wels Gourmetfein
439GOLUSZKA Peter Master IIRC ARBÖ Tretwerk Wienstrom
440KEMETHOFER Reinhard Master IIARBÖ RC SK Vöest
441GÖSSLER Ulrich Master IITeam Epoint ARBÖ Volksbank
442POSCHNER Gerhard Master IIRSK-RSV Freilassing
443BARTONEK Robert Master IIUNION Unterguggenberger Wörgl
444RATH Friedrich Master IITUS Caska Pucher Feldbach
445HANDLER Josef Master IITSV Hartberg Kappler Sparkasse
446TREITLER Wolfgang Master IIRC Schnecke ASVÖ Wien
447TEIGL Klaus Master IIRC Grafenbach NÖ Süd
448SCHRATTENECKER Josef Master IIIARBÖ Grassinger Lambach
449KARL Walter Master IIIRSK-RSV Freilassing
450STEINWENDER Alfred Master IIIARBÖ Steyr
451GUGLER Günter Master IIIRC Amstetten Ginner
452BRUCHMANN Franz Master IIITSV Hartberg Kappler Sparkasse
453HÖSEL Heinz Master IIITeam Epoint ARBÖ Volksbank
454FLADERER Peter Master IIIARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
455SCHULER Ernst Master IIIÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
460SPIELAUER Dietmar AmateureARBÖ IMCOM 24 Vredestein
461HANSL Rudolf Master IIARBÖ IMCOM 24 Vredestein
462KREMMAIER Florian AmateureRC ANF Mazda Eder Walding
463FRÖSCHL Christian AmateureRC ANF Mazda Eder Walding
464PLAT Maikel Amateurebikeklinik.com
465PLAVCAN Oliver AmateureVC Sonntagsfahrer Linz
466STANGER Raimund Master IRadsp. Stanger Kitzbühel
467SINZINGER Alois Master IARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
468HAUSER Patrick AmateureRC CFK Ovilava
469BIELER Christoph AmateureTeam Mooserwirt
470GATTRINGER Manfred Master IASVÖ SV Gallneukirchen
471GRAFINGER Manuel AmateureTeam Instec
Elite
1AUER Gernot U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
2GRAF Andreas EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
3ILLENBERGER Paul U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
4LINDLBAUER Christoph U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
5PÖSTLBERGER Lukas U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
6RABITSCH Stephan U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
7RIEBENBAUER Werner EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
8RISKA Martin EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
9SOKOL Jan U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
10SOKOLL Christoph EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
11TALHAMMER Hans-Jörg U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
12TRAMPUSCH Gerhard EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
13WIENEROITHER Matthias U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
14ZOIDL Riccardo EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
15REITER Daniel U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
16GRÖMER Phillip U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
17HASIBEDER Thomas U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
18RANACHER Lukas U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
19SCHINAGL Philip U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
20TÄUBEL Christoph U23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
21LECHNER Petr EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
22STADLER Stefan EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
23PROBST Rupert EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
24PROBST Stefan EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
25PAVITSCHITZ Christian EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
26BISSINGER Florian EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
27KRATOCHVILA Jakub EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
28GERSTLOHNER Christoph EliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
29GREDLER Roman EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
30KREIDL Bernhard EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
31PRAXMARER Stefan U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
32HÖDLMOSER Rupert EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
33GABER Martin U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
34SCHERNTHANNER Philipp EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
35OBKIRCHER Ricco U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
36COMPLOI Martin EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
37VOGL Mathias EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
38WILDAUER Christian EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
39PICHLER Peter EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
40STARZENGRUBER Harald EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
41KONRAD Patrick U23Tyrol - Team Radland Tirol
42RINNER Daniel U23Tyrol - Team Radland Tirol
43PALOTAI Peter U23Tyrol - Team Radland Tirol
44KIRCHMAIR Stefan EliteTyrol - Team Radland Tirol
45RUETZ Benedikt U23Tyrol - Team Radland Tirol
46KUEN Maximilian U23Tyrol - Team Radland Tirol
47OBKIRCHER Marc U23Tyrol - Team Radland Tirol
48WÖHRER David U23Tyrol - Team Radland Tirol
49PREIDLER Georg U23Tyrol - Team Radland Tirol
50HOFER Andreas U23Tyrol - Team Radland Tirol
51WEISS Martin U23Tyrol - Team Radland Tirol
52KAPELLER Hannes U23Tyrol - Team Radland Tirol
53GAUGL Florian U23Tyrol - Team Radland Tirol
54MAIR Stefan U23Tyrol - Team Radland Tirol
55SCHOIBL Mario U23Tyrol - Team Radland Tirol
56TOTSCHNIG Harald EliteTyrol - Team Radland Tirol
57STEINER Benedikt EliteWSA Viperbike Kärnten
58POOLE Liam U23WSA Viperbike Kärnten
59HOMOLKA Adam EliteWSA Viperbike Kärnten
60BENETSEDER Josef EliteTeam Vorarlberg
61KALS Thomas EliteDie NÖ Rad Union
62IMREK Christopher U23Die NÖ Rad Union
63STOIBER Lukas U23Die NÖ Rad Union
64SCHRITTWIESER Peter U23Die NÖ Rad Union
65LUDWIG David U23Die NÖ Rad Union
66GRASSMANN Franz EliteDie NÖ Rad Union
67GRÖFLER Philipp U23Die NÖ Rad Union
68GUTMANN Thomas U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
69EIBEGGER Markus EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
70HAUK Jürgen EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
71FRITZ Alexander U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
72LANG Paul U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
73PEINHAUPT Marco U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
74LIPTAK Matej EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
75RICHTER Stefan EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
76TENOR Wolfgang EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
77NAGY Robert EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
78HUBMANN Andreas EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
79POSCH Florian EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
80LEDERER Hannes EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
81JENNEWEIN Sandro U23ARBÖ Denzel Cliff Wilding
82MITOSINKA Robert EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
83SCHRANGL Alexander EliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
84LEOPOLD Hans-Jörg EliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
85KUNZ Martin U23RSC Amplatz
86WINTER Lukas EliteRSC Amplatz
87SIMON Mario U23RSC Amplatz
88BROSCHEK Stefan EliteRSC Amplatz
89TÄUBEL Thomas EliteRSC Amplatz
90GAUBITZER Michael EliteRSC Amplatz
91SCHAFBAUER Josef EliteVeloclub Ratisbona Regensburg
92HERRMANN Sebastian EliteVeloclub Ratisbona Regensburg
93GORGES Martin EliteVeloclub Ratisbona Regensburg
94BOUBAL Martin EliteVeloclub Ratisbona Regensburg
95CERNY Viktor U23TJ Favorit Brno
96MATOUSEK Jiri U23TJ Favorit Brno
97OHRAL Adam U23TJ Favorit Brno
98SMOLA Lukas U23TJ Favorit Brno
99RAJS David U23TJ Favorit Brno
100EHRENBERGER Jakub U23TJ Favorit Brno
101MANOUSEK Josef U23TJ Favorit Brno
102MARKT Bernd EliteTeam Südtirol Ciclismo 2000
103GUFLER Alexander EliteTeam Südtirol Ciclismo 2000
104HILLEBRAND Manuel EliteTeam Südtirol Ciclismo 2000
105KAPFHAMMER Thomas EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
106KISLINGER Simon U23Team Kronawitter Run+Race Passau
107SCHMELZ Michael EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
108PETER Matthias U23Team Kronawitter Run+Race Passau
109BUCHANAN Timothy EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
110BILLER Martin EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
111FROMM Florian EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
112BERNDL Johannes U23Team Herbalife-Mailis.de
113HERBST Wilhelm EliteTeam Herbalife-Mailis.de
114BRANDL Roland EliteTeam Herbalife-Mailis.de
115KRAUSS Sven EliteTeam Halanke.de - Öschelbronn
116BARTH Tim U23Team Halanke.de - Öschelbronn
117PFEIFFER Moritz U23Team Halanke.de - Öschelbronn
118MUCHE Christopher U23Team Halanke.de - Öschelbronn
119SELVI Timur U23Team Halanke.de - Öschelbronn
120MÜLLER Jan-Moritz EliteTeam Halanke.de - Öschelbronn
121FUßSTETTER Stefan EliteTeam Baier Corratec
122LECHERMANN Thomas EliteTeam Baier Corratec
123TRETTWER Helmut EliteTeam Baier Corratec
124FREY Sebastian EliteTeam Baier Corratec
125MRACEK Michal U23SKC Prostejov
126FILIP Jakub U23SKC Prostejov
127MARSALEK Nikolas U23SKC Prostejov
128SALAJ Tomas U23SKC Prostejov
129MIKA Oldrich EliteTeam Mangertseder
130HERRMANN Jan EliteTeam Mangertseder
131KERKEZ Vladimir EliteSava - KK Kranj
132ZRIMSEK Jure EliteSava - KK Kranj
133POVSIC Anze EliteSava - KK Kranj
134EDMÜLLER Benjamin EliteRudy Project Racing Team
135KENDLER Benedikt U23Rudy Project Racing Team
136GRASMANN Christian EliteRudy Project Racing Team
137LAMPATER Leif EliteRudy Project Racing Team
138LICHTENBERG Christian EliteRudy Project Racing Team
139HOLZMEIER Fabian EliteRC Herpersdorf
140VÖLK Florian EliteRC Herpersdorf
141KORNDÖRFER Benjamin EliteRC Herpersdorf
142SCHUNK Christopher EliteRC Herpersdorf
143MALGAY Lukas U23RC die Schwalben München
144WAGNER Sebastian U23RC die Schwalben München
145ENGELMANN Silvo EliteRC die Schwalben München
146STOFFEL Roman EliteRC die Schwalben München
147BÖKE Dominic EliteRC die Schwalben München
148REYNES Marc ElitePSK Whirlpool - Author
149PADOUR Frantisek ElitePSK Whirlpool - Author
150DANACIK Tomas U23PSK Whirlpool - Author
151DVORSKY David U23PSK Whirlpool - Author
152HEBIK Martin ElitePSK Whirlpool - Author
153PRETE Joshua U23PSK Whirlpool - Author
154HOSEK Josef U23PSK Whirlpool - Author
155VECERA Jakub U23PSK Whirlpool - Author
156DLOUHY Vojtech ElitePSK Whirlpool - Author
157MARIN Matej ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
158GAZVODA Gregor ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
159GOLCER Jure ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
160BAJT Dejan ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
161REZMAN Bostjan ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
162VRECER Robert ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
163KRESNIK Jan U23Perutnina Ptuj - Mixed Team
164RAKUSA Luka ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
165MUGERLI Matej ElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
166BAUMAN Tomaz U23Perutnina Ptuj - Mixed Team
167DRBOHLAV Jan U23Experiment 23
168ZAORAL Filip EliteExperiment 23
169ERBEN Libor EliteExperiment 23
170DVORAK Tomas U23Experiment 23
171HRACHOVEC Radek U23Experiment 23
172DLASK Jindrich U23Experiment 23
173KOPEC Ladislav U23Experiment 23
174CERNY Michal U23CK Windoor's Pribram
175ZAORAL Marek U23CK Windoor's Pribram
176WOLF Jan U23CK Windoor's Pribram
177SIMEK Adam U23CK Windoor's Pribram
178ZELINKA Ondrej EliteCK Windoor's Pribram
179SKALICKY Jiri U23CK Windoor's Pribram
180BURKHARDT Holger EliteChampion System/RC Wendelstein
181FANKHAUSER Clemens EliteChampion System/RC Wendelstein
182KÖRBER Sebastian EliteChampion System/RC Wendelstein
183DOHLUS Tobias EliteChampion System/RC Wendelstein
184TAZREITER Georg EliteChampion System/RC Wendelstein
185KOLAR Michal U23ASK Inter Bratislava
186MACAK Matus U23ASK Inter Bratislava
187SLOTTA Martin U23ASK Inter Bratislava
188SCHWABIK Johan U23ASK Inter Bratislava
189WACHS Martin U23ASK Inter Bratislava
190VRAZEL Viktor U23ASC Dukla Praha Mix
191VENDOLSKY Ondrej U23ASC Dukla Praha Mix
192BARES Jiri U23ASC Dukla Praha Mix
193HACECKY Voytech EliteASC Dukla Praha Mix
194FÜRST Roman U23ASC Dukla Praha Mix
195KADLEC Milan EliteASC Dukla Praha Mix
196HACECKY Martin EliteASC Dukla Praha Mix
197MIXA Marek EliteASC Dukla Praha Mix
198KADUCH Jan U23ASC Dukla Praha Mix
199HOCHMANN Jiri EliteASC Dukla Praha Mix
200KANKOVSKY Alois EliteASC Dukla Praha Mix
201VIGH Zoltan EliteAegon - Cycling Team
202KISS Gergely EliteAegon - Cycling Team
203BORBELY György EliteAegon - Cycling Team
204MOLNAR Istvan EliteAegon - Cycling Team
205SIMON Balazs U23Aegon - Cycling Team
206PALYI Csaba U23Aegon - Cycling Team
207VEREBELYI Viktor EliteAegon - Cycling Team
208PINTER Tamas U23Aegon - Cycling Team
209SZABO-BICZOK Marton U23Aegon - Cycling Team
210FLATSCHER Günther EliteBIKEEXPRESS
211LACHMAYER Sebastian EliteBIKEEXPRESS
212HORAK Lukas EliteBohemia Cycling Team
213BRADAC Daniel EliteBohemia Cycling Team
214EGERT Daniel EliteRadsp. Stanger Kitzbühel
215RAMETSTEINER Roman EliteARBÖ RC Linz
216BICHLMANN Daniel EliteRSV Rosenheim E.V.
217KLANER Christoph U23ARBÖ Hallein
218RUZMARINOVIC Rene EliteRoadbike-Holidays-KTM
219WEIDNER Maximilian U23Radsportverein 1895 Passau - GER
220SPENSBERGER Felix U23Quest RRV Inntal / Corratec-Quest Team
221RAU Michael EliteRSC 88 Regensburg
222MAIS Denis EliteRSC Elkofen
223MÜLLER-SCHELL Werner EliteRSC Wolfratshausen e.V.
224SCHWEIGER Thomas EliteTeam Nutridual
225KISKO Gabor EliteBianchi Fahrrad Club
226BRANDL Wolfgang EliteVFR Herpersdorf
227ERLER Tobias EliteRudy Project Racing Team
228GOLLMANN Daniel U23Champion System/RC Wendelstein
229KUSZTOR Peter EliteAtlas Personal
Frauen, Juniorinnen
550PLEYER Lisa Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
551PINTARELLI Daniela Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
552PEKOVITS Karin Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
553SCHOBER Bernadette Theresia Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
554HAHN Jacqueline Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
555PERCHTOLD Christina JuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
556RATKIC Larissa JuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
557HILBER Julia JuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
558DOMITNER Victoria JuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
559SCHLAGER Claudia Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
560SCHILLIG Annina Elite FrauenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
561SCHRATTENECKER Silke Elite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
562RUSO Karin Elite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
563HAINDL Anna Maria Elite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
564RIJKES Sarah Elite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
565STEGER Carmen Elite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
566OTT Uli Elite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
567CIZGIN Pelin Elite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
568REINER Elisabeth Elite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
569LACKNER Lisa Elite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
570GRAUS Andrea Elite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
571RITTER Martina Elite FrauenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
572UNTERBUCHSCHACHNER Elisabeth Elite FrauenÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
573GRATZL Brigitta Elite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
574PFISTERER Claudia Elite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
575REICHEL Julia Elite FrauenRV Sturmvogel München
576DUBNOVA Jana Elite FrauenExperiment 23
577PARIZKOVA Anezka JuniorinnenExperiment 23
578SCHRANGL Angelika Elite FrauenRoadbike-Holidays-KTM
579HARTL Manuela Elite Frauen
580KELLERMAYR Theresia Elite FrauenGIANT Stattegg
581GOLD Katrin Elite FrauenRSC 88 Regensburg
582KREBS Brigitte Elite FrauenARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
583GEHNBÖCK Sylvia Elite FrauenNYX 2Radchaoten.com
584EBERHARDT Verena JuniorinnenRSC ARBÖ Südburgenland
585ZELLER Viktoria JuniorinnenRC ANF Mazda Eder Walding
586TESAR Barbara Elite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
587KOLLMANN Christina Elite FrauenUSC Chirio Forno d´Asolo
588VAN OIJEN Alisa Elite FrauenARBÖ Radsportteam Ried
Junioren
230SCHACHNER-NEDERER Moritz JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
231ZÖLß Alexander JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
232GROßSCHARTNER Felix JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
233LEHNER Daniel JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
234GRAßMAIR Andreas JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
235LIEB Alexander JuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
236WAUCH Dennis JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
237SCHULTUS Patric JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
238PRASCHL Matthias JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
239PERKTOLD Lukas JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
240ANFANG David JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
241STEGER Lukas JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
242FERNSEBNER Thomas JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
243WOLF Stefan JuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
244GOTTARDIS Maximilian JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
245KUCHER Michael JuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
246REITBAUER Andreas JuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
247PAMMER Rene JuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
248HUBER Matthias JuniorenTeam Baier Landshut
249FUHRMANN Matthias JuniorenTeam Baier Landshut
250BRANDLMEIER Stefan JuniorenTeam Baier Landshut
251VARROS Balint JuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
252MICK Christoph JuniorenKTM Donau Fritzi Racing
253KIENZL Daniel JuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
254DOUPONA Florian JuniorenARBÖ Hallein
255MEIERHOFER Dominik JuniorenARBÖ Hallein
256DOLLESCHAL Patrick JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
257WAIBEL Andreas JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
258GALUN Kevin JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
259BRANDSTÄTTER Christoph JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
260GRATZER Dominik JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
261AUER Daniel JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
262BINDER Thomas JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
263TAFERNER Michael JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
264EISNER Markus JuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
265HEGER Lorenz JuniorenDie NÖ Rad Union
266PAULUS Dennis JuniorenDie NÖ Rad Union
267PAULUS Daniel JuniorenDie NÖ Rad Union
268RIEBENBAUER Matthias JuniorenDie NÖ Rad Union
269PAVLIC Gregor JuniorenDie NÖ Rad Union
270SOKOLL Andreas JuniorenHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
271PICHLER Alexander JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
272KROGER Bernhard JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
273SACKL Richard JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
274ESSL Manuel JuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
275RADONICS Máté JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
276BEDIKE Marcell JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
277MAGAS Dávid JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
278PETRIK Gergö JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
279BAKOSI Nandor JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
280CANNING Christopher JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
281AKACS Istvan JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
282KENYERES Ábel JuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
283MEDEK Tomas JuniorenRottaler RSV
284HEIGL Philipp JuniorenRLM Wien
285MATZNER Stefan JuniorenRLM Wien
286WACHTER Patrick JuniorenTeam Auto Eder Bayern
287STRAUB Manuel JuniorenTeam Auto Eder Bayern
288SCHORMAIR Fabian JuniorenTeam Auto Eder Bayern
289SCHMITT marcel JuniorenTeam Auto Eder Bayern
290ACHTERBERG Yannik JuniorenTeam Auto Eder Bayern
291RAPPS Dario JuniorenTeam Auto Eder Bayern
292IMREK Dominik JuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
293CSABA Nemeth JuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
294MÜHLBERGER Gregor JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back - next page

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details