Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / einDRUCK Classic Sarleinsbach - 23. August 2009 / starter list Deutsch/English -- Tuesday 18. February 2020

starter list einDRUCK Classic Sarleinsbach
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Amateure
380VIDLAK Manuel AmateureDie Niederösterreichische Rad Union
381GAUBITZER Michael AmateureARBÖ RC Krems L&P
382SCHMIDSBERGER Norbert AmateureÖAMTC RSC Bad Ischl
383PASTERK Mario AmateureÖAMTC RLM Grafenstein
384FRITZ Alexander AmateureÖAMTC RLM Grafenstein
385GIEBL Martin AmateureARBÖ Radsportteam Ried
386KELLERER PIRKLBAUER Helmut AmateureARBÖ RC SK Vöest
387STARLINGER Christian AmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
388GAISWINKLER Alfred AmateureAbersee
389STADLBAUER Josef AmateureTeam Simplon Schlägl
390KREBS Peter AmateureARV Vychodil Vredestein
391VOGTENHUBER Werner Amateure
392KOCH Manfred AmateureUNION Unterguggenberger Wörgl
393LINDNER Jürgen AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
394MAIR Thomas AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
395REPITZ Daniel AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
396LECHNER Erich AmateureTSV Frankenmarkt
397SCHÖRGHOFER Thomas AmateureRC OVILAVA Wels/Siga Bikes
398STADLER Alexander AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
399RAUTNER Friedrich AmateureRSC Krems
400JAIDHAUSER Andreas AmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
401KAIDER Thomas AmateureWiener Sport-Club
402PLATZER Alfred AmateureARV Vychodil Vredestein
403PEYRL Helmut AmateureARBÖ RC Linz
404VORDERDERFLER Willibald AmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
405HINTRINGER Hans-Jürgen AmateureRC Bad Mühllacken
406EXNER Klaus AmateureRC Grafenbach NÖ Süd
407SCHWARZINGER Klaus AmateureWiener Sport-Club
408GRAFINGER Manuel AmateureDrahteselteam Salzkammergut
409MARESCH Gabriel AmateureNORA Racing Team
410JUNG Manuel AmateureNYX 2Radchaoten.com
411WURNITSCH Wolfgang AmateureTREK Mountainbiker.at
412HÖGLINGER Stefan AmateureRC OVILAVA Wels
413KRENN Gerhard AmateureARBÖ Radsport Kiesl
414HEMETSBERGER Christian Amateurewww.mondsee24.at/www.pttp.at
415KROBOTH Philipp AmateureUNION RC Pedalus
416HOFER Josef AmateureSU Bad Leonfelden
417ETZLSTORFER Stefan AmateureDrahteselteam Salzkammergut
418WEIGL Stefan AmateureNYX 2Radchaoten.com
419OCHSENHOFER Peter AmateureARBÖ RC Bruck/Mur
420HUBL Christoph AmateureDrahteselteam Salzkammergut
421GRÖFLER Philipp AmateureUNION RC Pedalus
422STOIBER Lukas AmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
423GRATZ Johannes AmateureKollar Cycling Team Stattersdorf
424ROBEISCHL Ewald AmateureTREK Mountainbiker.at
Elite
1MÖRX Roland EliteARBÖ Radsport Kiesl
2RUZMARINOVIC Rene EliteARBÖ Radsport Kiesl
3RUCKER Stefan EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
4STARZENGRUBER Harald EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
5TOTSCHNIG Harald EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
6PATZL Stefan U23Team Elk Haus / Union Schrems
7GRÜNDLINGER Hannes EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
8PROBST Stefan EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
9BARTA Jan EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
10LECHNER Petr EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
11KNOPF Michael EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
12KUGLER Josef EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
13SINGER Michael U23ARBÖ KTM Junkers Braunau
14HASIBEDER Thomas U23ARBÖ KTM Junkers Braunau
15GRÜN Lawrence U23ARBÖ KTM Junkers Braunau
16PÖLL Stefan EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
17WINTER Lukas EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
18PAVITSCHITZ Christian EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
19GAßMAYR Robert EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
20HÖDLMOSER Rupert U23ÖAMTC RSC Bad Ischl
21KALS Thomas EliteÖAMTC RSC Bad Ischl
22LIPTAK Matej U23ÖAMTC RSC Bad Ischl
23FLATSCHER Günther EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
24GREDLER Roman EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
25MOSER Markus EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
26SCHERNTHANNER Philipp EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
27MIKA Oldrich EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
28MARKT Bernd U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
29OBKIRCHER Ricco U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
30VOGL Mathias U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
31PRAXMARER Stefan U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
32BRANDL Roland U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
33SCHAFFLER Christoph EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
34EBERHARTER Florian EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
35BRADLEY Andrew EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
36BURKHARDT Holger U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
37GRAF Andreas EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
38GRASSMANN Franz U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
39HRINKOW Dominik U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
40PICHLER Michael EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
41PICHLER Peter EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
42PROBST Rupert EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
43RIEBENBAUER Werner EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
44RISKA Martin EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
45SCHÖGGL David EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
46SCHRÖGER Matthias EliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
47ZOIDL Riccardo U23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
48LECHERMANN Thomas EliteTeam Baier Landshut
49PFAFF Johannes U23Team Baier Landshut
50EGERT Daniel EliteRadsp. Stanger Kitzbühel
51ANGERMAIR Fabian U23Tyrol - Team Radland Tirol
52BLAßNIG Thomas U23Tyrol - Team Radland Tirol
53BRÄNDLE Dominik U23Tyrol - Team Radland Tirol
54DAUM Christian U23Tyrol - Team Radland Tirol
55DÜRAUER Norbert EliteTyrol - Team Radland Tirol
56KAPELLER Hannes U23Tyrol - Team Radland Tirol
57KIRCHMAIR Stefan U23Tyrol - Team Radland Tirol
58LADNER Patrick U23Tyrol - Team Radland Tirol
59MAIR Stefan U23Tyrol - Team Radland Tirol
60MAIR Stefan U23Tyrol - Team Radland Tirol
61RINNER Daniel U23Tyrol - Team Radland Tirol
62SCHOIBL Mario U23Tyrol - Team Radland Tirol
63STEIDL Georg U23Tyrol - Team Radland Tirol
64WÖHRER David U23Tyrol - Team Radland Tirol
65BENETSEDER Josef EliteVorarlberg-Corratec / R.V.v.d. Arlberg
66PUHMER Thomas EliteVorarlberg-Corratec / R.V.v.d. Arlberg
67FALTHEINER Werner EliteSava
68KASIS Paul EliteASKÖ Tri Linz
69PAURITSCH Jürgen EliteVIPERbike-BS Kärnten-WSA ARBÖ Graz
70GEISLER Wolfgang EliteVIPERbike-BS Kärnten-WSA ARBÖ Graz
71WILLDONER Andreas EliteASKÖ Tri Linz
72MOSER Florian EliteVIPERbike-BS Kärnten-WSA ARBÖ Graz
73SCHRANGL Alexander EliteARBÖ RC Linz
74KLANER Christoph EliteASVÖ MTB Wagrain
75KISLINGER Simon U23Team Kronawitter Run+Race Passau
76HOFER Lukas U23Team Kronawitter Run+Race Passau
77HOMOLKA Adam EliteVIPERbike-BS Kärnten-WSA ARBÖ Graz
78KAPFHAMMER Thomas EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
79HESSELBARTH David U23Team Heizomat Mapei Bayern
80BICHLMANN Daniel U23Team Herbalife Focus
81VÖLK Florian U23Team Heizomat Mapei Bayern
82PETER Matthias U23Team Kronawitter Run+Race Passau
83OSIECKI Lukasz U23Team Kronawitter Run+Race Passau
84AUER Gernot U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
85GOLLMANN Markus U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
86PREIDLER Georg U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
87TATSCHL Josef EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
88THALHAMMER Hans-Jörg U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
89REISER Johannes EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
90HORAK Lukas EliteVeloservis Team
Junioren
130PIRKLBAUER Simon JuniorenÖAMTC RSC Bad Ischl
131SIMON Mario JuniorenARBÖ RC St. Pölten ERD
132BERGER Julian JuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
133HALLER Marco JuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
134WULZ Philip JuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
135GORENSCHEK Alexander JuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
136SCHRITTWIESER Peter JuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
137GRÖMER Phillip JuniorenARBÖ Radsportteam Ried
138REITER Daniel JuniorenARBÖ Radsportteam Ried
139WIENEROITHER Matthias JuniorenARBÖ Radsportteam Ried
140ILLENBERGER Paul JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
141LINDLBAUER Christoph JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
142UMHALLER Andreas JuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
143FÜRWEGER Michael JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
144LORIS Fabian JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
145MOSER Christian JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
146PÖSTLBERGER Lukas JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
147KAPELLER Bernhard JuniorenÖAMTC Bad Großpertholz
148SCHINAGL Philip JuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
149TRAUSSNER Gerald JuniorenRCN Rochelt Niederneukirchen
150FORSTNER Patrick JuniorenJunior Cycling Team Graz - MAM automation ARBÖ
151BERGLEZ Manuel JuniorenJunior Cycling Team Graz - MAM automation ARBÖ
152ROIS Markus JuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
153TÄUBL Christoph JuniorenJunior Cycling Team Graz - MAM automation ARBÖ
154WANSCH Mario JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
155FRÖSCHL Christian JuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
Master I-II
330IBY Günther Master IIRC Amstetten Ginner
331GUGLER Günter Master IIRC Amstetten Ginner
332KAISERLEHNER Werner Master IIIRC Amstetten Ginner
333GAUBITZER Friedrich Master IIIARBÖ RC Krems L&P
334GAUBITZER Engelbert Master IIIARBÖ RC Krems L&P
335MEINDL Martin Master IARBÖ RC SK Vöest
336PINCZKER Werner Master IARBÖ RC SK Vöest
337STREATER Stanley Master IARBÖ Grassinger Lambach
338SPRINGER Max Master IRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
339SCHÖN Ewald Master IRSC Krems
340FUCHS Andreas Master IARBÖ KTM Junkers Braunau
341REIFENMÜLLER Mario Master IRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
342LANG Gottfried Master IDrahteselteam Salzkammergut
343SCHABLEGER Karl Master IRLC elmer Reichör
344PFISTERER Sebastian Mag. Master IIARBÖ Grassinger Lambach
345SELLNER Richard Master IIRadsportverein 1895 Passau - GER
346SCHÄBINGER Gerhart Master IIIKollar Cycling Team Stattersdorf
347GILLMAYR Karl Master IRC ARBÖ Wels Gourmetfein
U13
300GRUBER Julian U-13ARBÖ Weichberger Purgstall
301ADELSBERGER Angela Mädch. U-14ASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
302RIEGLER Anna Mädch. U-14ASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
303GRILL Daniela Mädch. U-14ASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
304BUßLEHNNER Anna MädchenASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
305GRASL Patrick U-13RC ASKÖ sunpor St. Pölten
U15
240PUKART Stefanie MädchenÖAMTC RLM Grafenstein
241PERCHTOLD Christina MädchenÖAMTC RLM Grafenstein
242RATKIC Larissa MädchenÖAMTC RLM Grafenstein
243GÜTTERSBERGER Anna laura MädchenÖAMTC RLM Grafenstein
244RATKIC Robin U-15ÖAMTC RLM Grafenstein
245FRÜHAUF Lukas U-15ARBÖ Weichberger Purgstall
246MUCKENHUBER Markus U-15ARBÖ Weichberger Purgstall
247SCHRITTWIESER Alexander U-15ARBÖ Weichberger Purgstall
248SCHWARZ Florian U-15ARBÖ Weichberger Purgstall
249PRASCHL Raphael U-15ARBÖ Radsportteam Ried
250WOLFSJÄGER Patrick U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
251WALZEL Andreas U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
252UMHALLER Thomas U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
253PINTER Oliver U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
254LEHNER Stefan U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
255STRITZINGER Lukas U-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
256KRENMAYR Roland U-15ARBÖ Grassinger Lambach
257RIEGLER Elisabeth Mädch. U-14ASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
258HUEMER Markus U-15ASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
259BANK Tom U-15ASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
260SILLINGER Sebastian U-15ARBÖ Hallein
261LUGER Michael U-15RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
262HICKISCH Christian U-15Team Kronawitter/Run&Race Passau
263ZELLER Viktoria MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
264FRÖSCHL Veronika MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
U17
180BIEDERMANN Daniel U-17ÖAMTC RLM Grafenstein
181KUCHER Michael U-17ÖAMTC RLM Grafenstein
182KATHOL Oliver U-17ÖAMTC RLM Grafenstein
183ERLACHER Matthias U-17ÖAMTC RLM Grafenstein
184DETTELBACHER Gero U-17ÖAMTC RLM Grafenstein
185GRUBER Patrick U-17ARBÖ Weichberger Purgstall
186HOLZKNECHT Phillipp U-17ARBÖ Weichberger Purgstall
187GOGL Michael U-17ARBÖ Radsportteam Ried
188KISLINGER Roman U-17ARBÖ Radsportteam Ried
189PRASCHL Matthias U-17ARBÖ Radsportteam Ried
190RAMMERSTORFER Gregor U-17ARBÖ Radsportteam Ried
191SCHÖNBERGER Sebastian U-17ARBÖ Radsportteam Ried
192VAN OIJEN Alisa JuniorinnenARBÖ Radsportteam Ried
193SCHULTUS Patric U-17ÖAMTC Recheis Lattella
194BOSMANN Patrick U-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
195ZÖLß Alexander U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
196GROßSCHARTNER Felix U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
197LEHNER Daniel U-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
198STAUFER Rudolf U-17ARBÖ Grassinger Lambach
199LANGER Catherine Elite FrauenRadclub Triestingtal - ARBÖ Ricoh Team
200RIJKES Sarah JuniorinnenRadclub Triestingtal - ARBÖ Ricoh Team
201KAUFMANN Lukas U-17RCN Rochelt Niederneukirchen
202EISNER Markus U-17Junior Cycling Team Graz - MAM automation ARBÖ
203REITBAUER Andreas U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
204GRUBER Andreas U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
205KAPFER David U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
206LUGER Alexander U-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
207SCHEIBNER Gerald U-17ARBÖ Hallein
208MEIERHOFER Michael U-17ARBÖ Hallein
209ZELLER Lukas U-17RC ANF Mazda Eder Walding
210HINTERER Harald U-17RC ANF Mazda Eder Walding
211BRANDL Jakob U-17UNION RC Schartner Bombe e
212NUßBAUMER Benedikt U-17UNION RC Schartner Bombe e
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details