Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Internationale Radsporttage Purgstall - Kriterium - 24. Juli 2009 / starter list Deutsch/English -- Monday 25. October 2021

starter list Internationale Radsporttage Purgstall - Kriterium
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure, Jun
1HÖGLINGER Stefan AUTAmateureRC OVILAVA Wels
2STEINER Jürgen AUTAmateureUNION Radclub Rosalia
3KELLERER PIRKLBAUER Helmut AUTAmateureARBÖ RC SK Vöest
4KRENN Gerhard AUTAmateureARBÖ Radsport Kiesl
5PLATONOV Alex RUSAmateureRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
6PEYRL Helmut AUTAmateureARBÖ RC Linz
7POSPISIL Jan AUTAmateureNYX 2Radchaoten.com
8HAYDN Michael AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
9KRONISTER Alexander AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
10KÖNIG Florian AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
11PECHHACKER Jürgen AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
12ZEILINGER Benjamin AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
13RANACHER Lukas AUTJuniorenRSLM ASVÖ ÖAMTC Gmünd
14KOCH Manfred AUTAmateureUNION Unterguggenberger Wörgl
15VASICEK Stefan AUTAmateureRC Maroitalia Racing Team
16SCHRITTWIESER Peter AUTJuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
17TÄUBL Christoph AUTJuniorenJunior Cycling Team Graz - MAM automation ARBÖ
18WIELAND Matthias AUTAmateure
19GOLLMANN Daniel AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
20HOLZINGER Jürgen AUTAmateureRC CFK Grieskirchen
21SCHÖRGHOFER Thomas AUTAmateureRC OVILAVA Wels/Siga Bikes
22ILLENBERGER Paul AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
23LINDLBAUER Christoph AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
24UMHALLER Andreas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
25STOIBER Lukas AUTAmateureÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
26WILLINGER Markus AUTAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Elite
1BRÄNDLE Matthias AUTU23Team Elk Haus / Union Schrems
2DENIFL Stefan AUTU23Team Elk Haus / Union Schrems
3EIBEGGER Markus AUTEliteTeam Elk Haus / Union Schrems
4RUCKER Stefan AUTEliteTeam Elk Haus / Union Schrems
5SCHÖFFMANN Martin AUTU23Team Elk Haus / Union Schrems
6STARZENGRUBER Harald AUTEliteTeam Elk Haus / Union Schrems
7VALACH Jan SVKEliteTeam Elk Haus / Union Schrems
8PATZL Stefan AUTU23Team Elk Haus / Union Schrems
9GRÜNDLINGER Hannes AUTEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
10BARTA Jan CZEEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
11LECHNER Petr CZEEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
13KUGLER Josef AUTEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
15HASIBEDER Thomas AUTU23ARBÖ KTM Junkers Braunau
16GRÜN Lawrence AUTU23ARBÖ KTM Junkers Braunau
17PÖLL Stefan AUTEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
18WINTER Lukas AUTEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
20GAßMAYR Robert AUTEliteARBÖ KTM Junkers Braunau
21PROBST Rupert AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
22GRASSMANN Franz AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
23BURKHARDT Holger GERU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
24PICHLER Peter AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
25RIEBENBAUER Werner AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
29GELOSKY Lukas AUTU23Die Niederösterreichische Rad Union
30TAZREITER Georg AUTEliteDie Niederösterreichische Rad Union
55PFAFF Johannes GERU23Team Baier Landshut
56FÜRBAß Stefan GEREliteTeam Baier Landshut
57LECHERMANN Thomas GEREliteTeam Baier Landshut
58SCHMIDT Robert GEREliteTeam Baier Landshut
60SCHMELZ Michael GEREliteTeam Baier Landshut
61ERLER Tobias GEREliteTeam Baier Landshut
62BAUMANN Sven GEREliteHighworks - BH Bikes
63STEINMETZ Matthias GERU23Highworks - BH Bikes
64ROTHE Phillip GERU23Highworks - BH Bikes
65LICHAN Patrick GERU23Highworks - BH Bikes
66HUTH Andreas GEREliteHighworks - BH Bikes
67RÖDEL Henner GEREliteHighworks - BH Bikes
68GAEBEL Stefan GEREliteHighworks - BH Bikes
69SCHUBERT Patrik GEREliteTeam Isaac Sachsen
70VOLKMANN Karsten GEREliteTeam Isaac Sachsen
71KIRITSCHENKO Marco GEREliteTeam Isaac Sachsen
72RIEGER Karsten GEREliteTeam Isaac Sachsen
73WIELE Mathias GEREliteTeam Isaac Sachsen
74POHL Fabian GEREliteTeam Isaac Sachsen
75SCHALK Sebastian GEREliteTeam Isaac Sachsen
76HENTSCHEL Jens GEREliteTeam Isaac Sachsen
77DÖRRER Tobias GEREliteTeam Isaac Sachsen
78BODENSCHATZ Florian GERU23SC DHfK Leipzig
79CLAUß Peter GERU23SC DHfK Leipzig
80KAROW Steffen GERU23SC DHfK Leipzig
81LUTTUSCHKA Steven GERU23SC DHfK Leipzig
82FREIESLEBEN Ronny GERU23SC DHfK Leipzig
83FÖRSTER Johannes GERU23SC DHfK Leipzig
84KLINGER Stefan GERU23SC DHfK Leipzig
85MÜLLER Tony GERU23SC DHfK Leipzig
103TÄUBEL Thomas AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
107KASIS Paul AUTEliteASKÖ Tri Linz
108PÜHRINGER Moritz AUTU23ASKÖ Tri Linz
111WILLDONER Andreas AUTEliteASKÖ Tri Linz
112GOGA Traian ROMU23Dinamo Bukarest
113GABER Martin ROMU23Dinamo Bukarest
114JELINEK Pavel CZEEliteKC Slavia Praha
115KOPR Karel CZEEliteKC Slavia Praha
123KOVAR David CZEEliteTeam Cube
124KRIVANEK Jiri CZEEliteUNION RC Pedalus
125SCHREIEDER Matthias GEREliteVeloteam Landshut
128LOISL Markus AUTU23Ö-Power Bike Team Windhaag
129SALCHER Christian AUTEliteÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
130RAMETSTEINER Roman AUTEliteARBÖ RC Linz
131PTACNIK Filip CZEEliteCicli Erman Porto Viro
132SAMMER Conrad AUTU23RCA Tyrolia
133FASSL Mario AUTEliteUnion Cycling Team Niederösterreich
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2021 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details