Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Stadtplatzkriterium Braunau um den Preis der Fa. Radshop Obersberger - 18. Juli 2009 / starter list Deutsch/English -- Thursday 09. July 2020

starter list Stadtplatzkriterium Braunau um den Preis der Fa. Radshop Obersberger
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Amateure
101REPITZ Daniel AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
102LINDNER Jürgen AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
103MAIR Thomas AmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
104HÖGLINGER Stefan AmateureRC OVILAVA Wels
105SCHÖRGHOFER Thomas AmateureRC OVILAVA Wels/Siga Bikes
106STEURER Herwig AmateureUNION RC Pedalus
107JUNG Manuel AmateureNYX 2Radchaoten.com
108GIEBL Martin AmateureARBÖ Radsportteam Ried
109KRENN Gerhard AmateureARBÖ Radsport Kiesl
110HAMMERTINGER Andreas Amateured&h Radsportteam
111GROß Jürgen Amateured&h Radsportteam
112SCHWEBACH Franz-Peter Amateured&h Radsportteam
113BAUER René AmateureRC Bikepalast.com
Elite
1EIBEGGER Markus EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
2FANKHAUSER Clemens EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
3MURER Wolfgang EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
4RUCKER Stefan EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
5TOTSCHNIG Harald EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
7TRAMPUSCH Gerhard EliteTeam Elk Haus / Union Schrems
8LAUSCHA Georg U23Team Elk Haus / Union Schrems
9PATZL Stefan U23Team Elk Haus / Union Schrems
10SCHÖFFMANN Martin U23Team Elk Haus / Union Schrems
11SCHORN Daniel U23Team Elk Haus / Union Schrems
12PUHMER Thomas EliteVorarlberg-Corratec / R.V.v.d. Arlberg
13BENETSEDER Josef EliteVorarlberg-Corratec / R.V.v.d. Arlberg
14LECHNER Petr EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
15KNOPF Michael EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
16GAßMAYR Robert EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
17PROBST Stefan EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
18KUGLER Josef EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
19PAVITSCHITZ Christian EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
20BARTA Jan EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
21PÖLL Stefan EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
22PRENGEL Sebastian EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
23WINTER Lukas EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
24GRÜNDLINGER Hannes EliteARBÖ KTM Junkers Braunau
25SINGER Michael U23ARBÖ KTM Junkers Braunau
26HASIBEDER Thomas U23ARBÖ KTM Junkers Braunau
27GRÜN Lawrence U23ARBÖ KTM Junkers Braunau
28GOTSCH Philip EliteFocus Weichberger Völkermarkt
29GÖTZ Markus EliteFocus Weichberger Völkermarkt
30HILLEBRAND Manuel EliteFocus Weichberger Völkermarkt
31SCHWAIGER Michael EliteFocus Weichberger Völkermarkt
32TUMA Alexander EliteFocus Weichberger Völkermarkt
33KOPEINIG Florian U23Focus Weichberger Völkermarkt
34PIRKER Christian U23Focus Weichberger Völkermarkt
35SOKOL Jan U23Focus Weichberger Völkermarkt
36WEISS Sven U23Focus Weichberger Völkermarkt
37FLATSCHER Günther EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
38GREDLER Roman EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
39KIMMEL Manfred EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
40MIKA Oldrich EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
41MOSER Markus EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
42SCHAFFLER Christoph EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
43SCHERNTHANNER Philipp EliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
44BRANDL Roland U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
45MARKT Bernd U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
46OBKIRCHER Ricco U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
47PRAXMARER Stefan U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
48SCHÄDLE Mario U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
49KLAUSHOFER Stefan EliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
50ARNOLD Florian U23ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
51KASIS Paul EliteASKÖ Tri Linz
52PENDL Peter EliteASKÖ Tri Linz
53PRILLER Manfred EliteASKÖ Tri Linz
54PÜHRINGER Moritz U23ASKÖ Tri Linz
55TAZREITER Georg EliteDie Niederösterreichische Rad Union
56GELOSKY Lukas U23Die Niederösterreichische Rad Union
57KALS Thomas EliteÖAMTC RSC Bad Ischl
58SCHERZER Ralph EliteÖAMTC RSC Bad Ischl
59HÖDLMOSER Rupert U23ÖAMTC RSC Bad Ischl
60LIPTAK Matej U23ÖAMTC RSC Bad Ischl
61NICKLBAUER Jusef U23Rottaler RSV Team Bachmeier
62HERMANN Jan U23Rottaler RSV Team Bachmeier
63PFANDLER Marcus EliteRSV Rosenheim E.V.
64SCHMIDMAYR Simon EliteRSV Rosenheim E.V.
65ERLER Tobias EliteTeam Baier Landshut
66FÜRBAß Stefan EliteTeam Baier Landshut
67LECHERMANN Thomas EliteTeam Baier Landshut
68SCHMELZ Michael EliteTeam Baier Landshut
69SCHMIDT Robert EliteTeam Baier Landshut
70PFAFF Johannes U23Team Baier Landshut
71KAPFHAMMER Thomas EliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
72HOFER Lukas U23Team Kronawitter Run+Race Passau
73KISLINGER Simon U23Team Kronawitter Run+Race Passau
74PETER Matthias U23Team Kronawitter Run+Race Passau
75KRIZEK Matthias U23Tyrol - Team Radland Tirol
76LEISLING Matthias U23Wacker Burghausen
77EGERT Daniel EliteRadsp. Stanger Kitzbühel
78GEBRU Daniel Abraham EliteRC Schnecke ASVÖ Wien
79SALCHER Christian EliteÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
80BOUBAL Martin EliteCK Windoor's / CK Pribram
81RUZMARINOVIC Rene EliteARBÖ Radsport Kiesl
82TATSCHL Josef EliteARBÖ Rapso Knittelfeld
83STRAUß Christian U23ARBÖ Drahteisel & CO Volksbank
84SCHRANGL Alexander EliteARBÖ RC Linz
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details