Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 1. Radsport Grassinger Marktplatzkriterium Lambach - 21. Mai 2005 / starter list Deutsch/English -- Wednesday 30. September 2020

starter list 1. Radsport Grassinger Marktplatzkriterium Lambach
BiBNameUCI-IDCategoryTeam/Club
Elite ABC U23
1Friedl Andreas Master IARBÖ Grassinger Lambach
2Brata Jan Elite AC.T. Elk Haus Simplon
3Comploi Martin Elite AC.T. Elk Haus Simplon
5Gründlinger Hannes Elite AC.T. Elk Haus Simplon
6Hansen Adam Elite AC.T. Elk Haus Simplon
7Lechner Petr Elite AC.T. Elk Haus Simplon
9Murer Wolfgang Elite AC.T. Elk Haus Simplon
10Pichler Peter Elite AC.T. Elk Haus Simplon
11Rucker Stefan Elite AC.T. Elk Haus Simplon
12Summer Jochen Elite AC.T. Elk Haus Simplon
13Totschnig Harald Elite AC.T. Elk Haus Simplon
14Farhun Samuel Elite AC.T. RC Resch & Frisch Wels
15Fischerlehner Martin Elite AC.T. RC Resch & Frisch Wels
16Hufnagel Daniel Elite BC.T. RC Resch & Frisch Wels
18Mair Thomas Elite AC.T. RC Resch & Frisch Wels
22Neuweg Michael Elite U23*C.T. RC Resch & Frisch Wels
23Auberger Roland Elite CC.T. RC Resch & Frisch Wels
24Lindner Jürgen Elite CC.T. RC Resch & Frisch Wels
25Stadlbauer Josef Master EliteC.T. RC Resch & Frisch Wels
26Grasmann Christian Elite CTeam RSV Götting Bruckmühl
27Erler Tobias Elite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
28Kink Stefan Elite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
29Mayer Hubert Elite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
30Garber Roland Elite AUNION RC Sonnenhaus
31Wafler Roland Elite BRadclub Swiag
32Hackl Patrick Elite U23Radclub Swiag
33Katzensteiner Hermann Elite CRadclub Swiag
34Boubal Martin Elite U23Rottaler RV e.V. - GER
35Mika Oldrich Elite ARottaler RV e.V. - GER
36Hickisch Raffael Elite U23ARBÖ RC Zweirad Sturm
37Willinger Markus Elite CARBÖ RC SK Vöest
38Wöhrer Bernhard Elite C(4) Sports Cycle Team
39Drescher Andreas Elite U23ARBÖ Purgstall
40Primetzhofer Daniel Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
43Krenn Gerhard Elite U23ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
44Trimmel Stephan Elite U23*ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
45Benetseder Josef Elite U23*URC Radwelt VTA
46Öhlböck Ulrich Elite CURC Radwelt VTA
47Lechnitz Alfred Master EliteRC Schnecke ASVÖ Wien
48Grassnig Patrick Elite U23Die NÖ Rad Union
49Tazreiter Georg Elite U23Die NÖ Rad Union
50Lechner Erich Elite CTSV Frankenmarkt
51Reich Thomas Elite CARBÖ RC SK Vöest
52Strobl Christoph Elite CTSV Frankenmarkt
54Hemetsberger Christian Elite U23*Naturfreunde Raika Mondsee
55Graf Andreas Elite U23*Die NÖ Rad Union
56Pirkelbauer Reinhard Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
57Steurer Herwig Master EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
58Gainschnigg Günther Elite CRC bikepalast.com Salzburg
59Probst Rupert Elite AARBÖ Junkers Royalbeach
60Kosicka Lubor Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
61Viehauser Peter Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
62Bradley Andrew Elite AARBÖ Junkers Royalbeach
63Pfandler Marcus Elite ARSV Rosenheim E.V.
64Zeller Vitus Elite U23RSV Rosenheim E.V.
65Krapfl Markus Elite CRSV Rosenheim E.V.
66Gorgos Robert Elite ARSV Rosenheim E.V.
67Meinhart Oliver Elite CARBÖ Radsportteam Ried
68Sammer Gregor Elite U23RCA Tyrolia
Junioren
51Pilsner Günter JuniorenARBÖ RC Zweirad Sturm
52Pömer Bernhard JuniorenARBÖ RC Zweirad Sturm
53Hinterleitner Matthias JuniorenRadsportverein 1895 Passau - GER
54Lauscha Georg JuniorenC.T. Team ApoSport Linz
55Hess Daniel JuniorenARBÖ Purgstall
56Zoidl Riccardo JuniorenUNION RC Schartner Bombe e
57Patzl Stefan JuniorenRLM Wien
58Rachensperger Lukas JuniorenURC Radwelt VTA
59Vogl Mathias JuniorenRSV Rosenheim E.V.
60Mayr Thomas JuniorenC.T. RC Resch & Frisch Wels
61Strobl Heinz JuniorenC.T. RC Resch & Frisch Wels
62Udovica Simon JuniorenARBÖ RC Strasswalchen
63Weinmüller Mario JuniorenARBÖ Hallein
64Stieglecker Martin JuniorenARBÖ Hallein
65Schoibl Daniel JuniorenARBÖ Hallein
66Hrinkow Dominik JuniorenÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
67Schorn Daniel JuniorenARBÖ Hallein
68Krizek Matthias JuniorenARBÖ Radsportteam Ried
69Herrmann Jan JuniorenD - RV Pfeil Neuötting
70Sammer Conrad JuniorenRCA Tyrolia
71Gelosky Patrick JuniorenBenefit Radsportverein
U 13
1Wachholbinger Daniel U-13ARBÖ Grassinger Lambach
2Bonner Michael U-13ARBÖ RC St. Pölten ERD
3Strasser Sebastian U-13ARBÖ RC St. Pölten ERD
4Mikes Daniel U-13ARBÖ RC St. Pölten ERD
5Peheim Sebastian U-13ARBÖ Purgstall
6Vogl Franziska Mädch. U-14RSV Rosenheim E.V.
7Zlomek Christopher U-13RCA Tyrolia
8Mühlberger Gregor U-13ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
9Brunnmair Robert U-13ARBÖ Radsportteam Ried
10Fraueneder Armin U-13ARBÖ Radsportteam Ried
11Praschl Matthias U-13ARBÖ Radsportteam Ried
12Rammerstorfer Gregor U-13ARBÖ Radsportteam Ried
13Wallerstorfer Tanja Mädch. U-14ARBÖ Radsportteam Ried
14Böhm Kevin U-13Union Radrennteam Pielachtal
U 15
51Popovtschak Alexander U-15ARBÖ Grassinger Lambach
52Pöstlberger Lukas U-15ARBÖ Grassinger Lambach
53Stadlmann Sigi U-15ARBÖ BBSV Floridsdorf
54Eigner Lukas U-15ARBÖ Purgstall
55Kochberger Jan U-15ARBÖ Purgstall
56Schrittwieser Peter U-15ARBÖ Purgstall
57Rabeder Michael U-15UNION RC Schartner Bombe e
58Zoidl Daniel U-15UNION RC Schartner Bombe e
59Buttinger Benjamin U-15URC Radwelt VTA
60Eichinger Michael U-15URC Radwelt VTA
61Schopf Stefan U-15Radsportverein 1895 Passau - GER
62Atzmanstorfer Lukas U-15C.T. RC Resch & Frisch Wels
63Illenberger Paul U-15C.T. RC Resch & Frisch Wels
64Lindlbauer Christoph U-15C.T. RC Resch & Frisch Wels
65Beck Josefa MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
66Hofer Stefanie MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
67Hofer Klemens U-15RC ANF Mazda Eder Walding
68Berthier Alexander U-15ARBÖ Radsportteam Ried
69Fraueneder Rainer U-15ARBÖ Radsportteam Ried
70Glatz Martin U-15ARBÖ Radsportteam Ried
71Hangler Sebastian U-15ARBÖ Radsportteam Ried
72Riedl Angelika JuniorinnenARBÖ Radsportteam Ried
73Pock Thomas U-15ARBÖ Thörl Baustoffe Trost
74Eisenbauer Georg U-15ARBÖ Purgstall
75Täubel Christoph U-15UNION Wilhelmsburg
76Schindelars Daniel U-15Union Radrennteam Pielachtal
77Zöchbauer Andreas U-15Union Radrennteam Pielachtal
79Zöchbauer Bernhard U-15Union Radrennteam Pielachtal
U 17
1Holzinger Jürgen U-17ARBÖ Grassinger Lambach
2Perschl Christian U-17ARBÖ Grassinger Lambach
3Rothauer Pascal U-17ARBÖ Grassinger Lambach
4Friedl Heike JuniorinnenARBÖ Grassinger Lambach
5Stammhammer Thomas U-17ARBÖ BBSV Floridsdorf
6Oberbramberger Markus U-17Lietz Sport
7Bonner Christopher U-17ARBÖ RC St. Pölten ERD
8Ammer Benjamin U-17A-Radteam h&n radcenter
9Erber David U-17ARBÖ Purgstall
10Hartl Wolfgang U-17UNION RC Schartner Bombe e
11Hölzl Martin U-17UNION RC Schartner Bombe e
12Geyerhofer Gregor U-17UNION RC Schartner Bombe e
13Dunzinger Robert U-17UNION RC Schartner Bombe e
14Scharinger Lukas U-17UNION RC Schartner Bombe e
15Hasibeder Bernhard U-17URC Radwelt VTA
16Hasibeder Thomas U-17URC Radwelt VTA
17Sattlecker Florian U-17URC Radwelt VTA
18Lockinger Stefan U-17UNION Sarleinsbach
19Zojer Philipp U-17C.T. RC Resch & Frisch Wels
20Eder Dominik U-17ARBÖ RC Strasswalchen
21Prossinger Christian U-17ARBÖ RC Strasswalchen
22Kastner Werner U-17RC ANF Mazda Eder Walding
23Zlomek Patrick U-17RCA Tyrolia
24Schoibl Mario U-17ARBÖ Hallein
25Hauer Siegrid Elite FrauenARBÖ Denzel Cliff Wilding
26Burgstaller Rene U-17ARBÖ Radsportteam Ried
27Ewerth Christoph U-17ARBÖ Radsportteam Ried
28Riedl Fabian U-17ARBÖ Radsportteam Ried
29Wallerstorfer Markus U-17ARBÖ Radsportteam Ried
30Schreier Andreas U-17D - RV Pfeil Neuötting
31Weidner Max U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
32Fellner Matthias U-17ARBÖ Sparkasse Neunkirchen
33Pavlu Michael U-17RC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
33Fister Karlo U-17Union Radrennteam Pielachtal
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details