Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Rieder Rundstreckenrennen - 16. Mai 2005 / starter list Deutsch/English -- Thursday 27. February 2020

starter list Rieder Rundstreckenrennen
NameUCI-IDCategoryTeam/Club
Elite ABC U23
Wöhrer Bernhard Elite C(4) Sports Cycle Team
Buttenhauser Roland Elite BARBÖ Junkers Royalbeach
Dürager Alexander Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
Kopeinig Rene Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
Kosicka Lubor Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
Kranzinger Robert Elite BARBÖ Junkers Royalbeach
Lexmüller Thomas Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
Probst Rupert Elite AARBÖ Junkers Royalbeach
Probst Stefan Elite CARBÖ Junkers Royalbeach
Viehauser Peter Elite U23*ARBÖ Junkers Royalbeach
Cernicka Tomas Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Forstner Andreas Elite U23*ARBÖ Denzel Cliff Wilding
Gaubitzer Michael Elite U23*ARBÖ Denzel Cliff Wilding
Gumpenberger Christian Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Mayer Klaus Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Rettenegger Thomas Elite BARBÖ Denzel Cliff Wilding
Steurer Herwig Master EliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
Täubel Thomas Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Tenor Wolfgang Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Thaler Roman Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Tschellnig Christoph Elite U23ARBÖ Denzel Cliff Wilding
Vasicek Stefan Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Wiesauer Jürgen Elite CARBÖ Denzel Cliff Wilding
Friedl Andreas Master IARBÖ Grassinger Lambach
Mörx Roland Elite CARBÖ Hypobank Stattersdorf
Drescher Andreas Elite U23ARBÖ Purgstall
Peyrl Helmut Master EliteARBÖ RC Linz
Rametsteiner Roman Elite CARBÖ RC Linz
Eder Rene Elite CARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Kreidl Bernhard Elite U23ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Zimmermann Günther Elite CARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Krenn Gerhard Elite U23ARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
Pirklbauer Reinhard Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
Primetzhofer Daniel Elite CARBÖ RC Rad u.Sport Kiesl
Meindl Martin MasterARBÖ RC SK Vöest
Reich Thomas Elite CARBÖ RC SK Vöest
Willinger Markus Elite CARBÖ RC SK Vöest
Wurm Roland Elite CARBÖ RC SK Vöest
Färberböck Mario Elite U23ARBÖ RC Strasswalchen
Hickisch Raffael Elite U23ARBÖ RC Zweirad Sturm
Meinhart Oliver Elite CARBÖ Radsportteam Ried
Jauk Johann Elite AARBÖ Rapso Knittelfeld
MC Donnel Joe Elite BARBÖ Rapso Knittelfeld
Reiser Johannes Elite BARBÖ Rapso Knittelfeld
Riegler Daniel Elite U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
Tockner Andreas Elite U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
Brata Jan Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Comploi Martin Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Gründlinger Hannes Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Hansen Adam Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Lechner Petr Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Murer Wolfgang Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Pichler Peter Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Rucker Stefan Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Summer Jochen Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Totschnig Harald Elite AC.T. Elk Haus Simplon
Auberger Roland Elite CC.T. RC Resch & Frisch Wels
Fischerlehner Martin Elite AC.T. RC Resch & Frisch Wels
Gillmayr Karl Master IC.T. RC Resch & Frisch Wels
Hauser Patrick Elite U23C.T. RC Resch & Frisch Wels
Hufnagel Daniel Elite BC.T. RC Resch & Frisch Wels
Lindner Jürgen Elite CC.T. RC Resch & Frisch Wels
Mair Thomas Elite AC.T. RC Resch & Frisch Wels
Neuweg Michael Elite U23*C.T. RC Resch & Frisch Wels
Ortner Andreas Elite AC.T. RC Resch & Frisch Wels
Stadlbauer Josef Master EliteC.T. RC Resch & Frisch Wels
Enzi Christopher Elite U23C.T. Sky Plastic Kruschitz
Gruze Markus Elite AC.T. Sky Plastic Kruschitz
Hofmeister Hanno Elite U23*C.T. Sky Plastic Kruschitz
Kasis Paul Elite AC.T. Sky Plastic Kruschitz
Kerschbaum Christoph Elite AC.T. Sky Plastic Kruschitz
Legler Andreas Elite BC.T. Sky Plastic Kruschitz
Nagy Robert Elite AC.T. Sky Plastic Kruschitz
Pavlicek David Elite AC.T. Sky Plastic Kruschitz
Vollmann Joachim Elite AC.T. Sky Plastic Kruschitz
Berein Friedrich Elite AC.T. Team ApoSport Linz
Herman Petr Elite AC.T. Team ApoSport Linz
Lauscha Robert Elite U23*C.T. Team ApoSport Linz
Lener Christian Elite U23*C.T. Team ApoSport Linz
Novotny Vladimir Elite AC.T. Team ApoSport Linz
Pömer Christian Elite AC.T. Team ApoSport Linz
Riebenbauer Werner Elite AC.T. Team ApoSport Linz
Riedesser Patrick Elite AC.T. Team ApoSport Linz
Gabrlik Jan Elite U23CK Skivelo Neslysicich Olomouc
Kocourek Frantisek Elite U23CK Skivelo Neslysicich Olomouc
Weiss Herbert Elite CD - RV Pfeil Neuötting
Grassnig Patrick Elite U23Die NÖ Rad Union
Kugler Josef Elite U23*Die NÖ Rad Union
Hemetsberger Christian Elite U23*Naturfreunde Raika Mondsee
Sinzinger Alois Master EliteÖAMTC RC MTB Möllbrücke
Kathrein Josef Bernhard Elite U23ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Traxl Andreas Elite BÖAMTC Ridley Mooserwirt
Lehner Jürgen Elite U23*RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Reinprecht Georg Master EliteRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Kimmel Manfred Elite U23RC bikepalast.com Salzburg
Rajal Clemens Elite CRC bikepalast.com Salzburg
Sammer Gregor Elite U23RCA Tyrolia
Knezevic Patrick Elite U23RLM Wien
Dürauer Norbert Elite U23Radclub Swiag
Eisinger Alexander Master EliteRadclub Swiag
Hackl Patrick Elite U23Radclub Swiag
Katzensteiner Hermann Elite CRadclub Swiag
Wafler Roland Elite BRadclub Swiag
Wittek Sebastian Elite U23Radsportverein 1895 Passau - GER
Girnghuber Michael Master IRottaler RV e.V. - GER
Kapfhammer Thomas Elite U23Rottaler RV e.V. - GER
Rohracker Klaus Elite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
Lechner Erich Elite CTSV Frankenmarkt
Strobl Christoph Elite CTSV Frankenmarkt
Götz Markus Elite U23UNION Radland Kärnten
Homolka Adam Elite AUNION Radland Kärnten
Schwaiger Michael Elite U23*UNION Radland Kärnten
Eberharter Matthias Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Hechenblaickner Markus Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Kronthaler Alois Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Wildauer Christian Elite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
Benetseder Josef Elite U23*URC Radwelt VTA
Fankhauser Clemens Elite U23*URC Radwelt VTA
Hofer Andreas Elite U23URC Radwelt VTA
Öhlböck Ulrich Elite CURC Radwelt VTA
Oreggia Marco Elite U23URC Radwelt VTA
Scherzer Ralph Elite AURC Radwelt VTA
Schmolmüller Christoph Elite U23URC Radwelt VTA
Schobesberger Michael Elite U23*URC Radwelt VTA
Simon Andreas Elite U23URC Radwelt VTA
Sokoll Christoph Elite U23URC Radwelt VTA
Junioren
Happacher Manuel JuniorenARBÖ Bischofshofen
Atzinger Michael JuniorenARBÖ Grassinger Lambach
Lüftenegger Reinhard JuniorenARBÖ Hallein
Reiter Roland JuniorenARBÖ Hallein
Schoibl Daniel JuniorenARBÖ Hallein
Schorn Daniel JuniorenARBÖ Hallein
Stieglecker Martin JuniorenARBÖ Hallein
Weinmüller Mario JuniorenARBÖ Hallein
Hess Daniel JuniorenARBÖ Purgstall
Brandl Roland JuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Halmetschlager Matthias JuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Kröll Benjamin JuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Lackner Klemens JuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Tomac Johannes JuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Walch Armin JuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Angermann Franz JuniorenARBÖ RC Strasswalchen
Udovica Simon JuniorenARBÖ RC Strasswalchen
Pilsner Günter JuniorenARBÖ RC Zweirad Sturm
Pömer Bernhard JuniorenARBÖ RC Zweirad Sturm
Krizek Matthias JuniorenARBÖ Radsportteam Ried
Flechl Heimo JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
Pfandl Stefan JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
Pirker Ian JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
Schöffmann Martin JuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
Mayr Thomas JuniorenC.T. RC Resch & Frisch Wels
Mistlberger Martin JuniorenC.T. RC Resch & Frisch Wels
Strauß Christian JuniorenC.T. Sky Plastic Kruschitz
Lauscha Georg JuniorenC.T. Team ApoSport Linz
Nefischer Mathias JuniorenC.T. Team ApoSport Linz
Egger David JuniorenÖAMTC Grafenstein
Gurker Daniel JuniorenÖAMTC Grafenstein
Jeglic Paul JuniorenÖAMTC Grafenstein
Klampferer Martin JuniorenÖAMTC Grafenstein
Kristof Achim JuniorenÖAMTC Grafenstein
Poganitsch Stefan JuniorenÖAMTC Grafenstein
Hrinkow Dominik JuniorenÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
Denifl Stefan JuniorenÖAMTC Recheis Lattella
Egger Alexander JuniorenÖAMTC Recheis Lattella
Gök Muhammed JuniorenÖAMTC Recheis Lattella
Knoflach Manuel JuniorenÖAMTC Recheis Lattella
Kaineder Felix JuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Langer Christopher JuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Morawetz Friedrich JuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Svadlena Christian JuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Gasser Andreas JuniorenRC ELK Haus Tirol West
Rinner Christof JuniorenRC ELK Haus Tirol West
Haider Raimund JuniorenRC Hoval-Volksbank-Birkfeld
Sammer Conrad JuniorenRCA Tyrolia
Sylla David JuniorenRSV Rosenheim E.V.
Vogl Mathias JuniorenRSV Rosenheim E.V.
Bestler Ludwig JuniorenRV Sturmvogel München
Schlereth Thomas JuniorenRV Sturmvogel München
Winnen Maximilian JuniorenRV Sturmvogel München
Hinterleitner Martin JuniorenRadsportverein 1895 Passau - GER
Wirth Florian JuniorenRadsportverein 1895 Passau - GER
Fraunhofer Markus JuniorenRottaler RV e.V. - GER
Gollmann Markus JuniorenTUS Caska Pucher Feldbach
Zoidl Riccardo JuniorenUNION RC Schartner Bombe e
Rachensperger Lukas JuniorenURC Radwelt VTA
Simek Matthias JuniorenUnion Cycling Team Niederösterreich
U 13
Wachholbinger Daniel U-13ARBÖ Grassinger Lambach
Peheim Sebastian U-13ARBÖ Purgstall
Amreiner Dominic U-13ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Margreiter Carina MädchenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Wurm Mario U-13ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Brunnmair Robert U-13ARBÖ Radsportteam Ried
Praschl Matthias U-13ARBÖ Radsportteam Ried
Rammerstorfer Gregor U-13ARBÖ Radsportteam Ried
Wallerstorfer Tanja Mädch. U-14ARBÖ Radsportteam Ried
Pusterhofer Stefan U-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
Schimpfhuber Sascha U-13ARBÖ Rapso Knittelfeld
Petrou Jiri U-13Cyclo Velesin
Perchtold Christina Mädch. U-14ÖAMTC Grafenstein
Mühlberger Gregor U-13ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
Hörmann Clemens U-13ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Popp Philipp U-13ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Zollner Andreas U-13ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Paulus Daniel U-13RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Paulus Dennis U-13RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Sadik Mario U-13RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Zlomek Christopher U-13RCA Tyrolia
Vogl Franziska Mädch. U-14RSV Rosenheim E.V.
Altmannshofer Maria Mädch. U-14SV Eintracht Oberdietfurt - GER
Käfer Dario U-13TUS Caska Pucher Feldbach
Neubauer Patrick U-13TUS Caska Pucher Feldbach
Böhm Kevin U-13Union Radrennteam Pielachtal
U 15
Stadlmann Sigi U-15ARBÖ BBSV Floridsdorf
Popovtschak Alexander U-15ARBÖ Grassinger Lambach
Pöstlberger Lukas U-15ARBÖ Grassinger Lambach
Eigner Lukas U-15ARBÖ Purgstall
Kochberger Jan U-15ARBÖ Purgstall
Schrittwieser Peter U-15ARBÖ Purgstall
Ebenbichler Lukas U-15ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Reitmeir Tobias U-15ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Rendl Mario U-15ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Berthier Alexander U-15ARBÖ Radsportteam Ried
Fraueneder Armin U-15ARBÖ Radsportteam Ried
Fraueneder Rainer U-15ARBÖ Radsportteam Ried
Glatz Martin U-15ARBÖ Radsportteam Ried
Hangler Sebastian U-15ARBÖ Radsportteam Ried
Hoffellner Lukas U-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
Peinhaupt Marco U-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
Hofer Andreas U-15ARBÖ Sparkasse Pernitz
Pock Thomas U-15ARBÖ Thörl Baustoffe Trost
Illenberger Paul U-15C.T. RC Resch & Frisch Wels
Lindlbauer Christoph U-15C.T. RC Resch & Frisch Wels
Mach Jiri U-15Cyclo Velesin
Smola Lukas U-15Cyclo Velesin
Haller Marco U-15ÖAMTC Grafenstein
Riepan Iris MädchenÖAMTC Grafenstein
Vergeiner Jasmin MädchenÖAMTC Grafenstein
Wulz Philip U-15ÖAMTC Grafenstein
Wolf Philipp U-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Hafele Daniel U-15ÖAMTC Recheis Lattella
Hahn Jacqueline MädchenÖAMTC Recheis Lattella
Obkircher Marc U-15ÖAMTC Recheis Lattella
Weiss Martin U-15ÖAMTC Recheis Lattella
Beck Josefa MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
Hofer Klemens U-15RC ANF Mazda Eder Walding
Hofer Stefanie MädchenRC ANF Mazda Eder Walding
Konrad Patrick U-15RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Langer Catherine JuniorinnenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Migschitz Elisabeth MädchenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Migschitz Richard U-15RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Theuermann Christian U-15RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Winkler Andreas U-15RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Winkler Judith Elite FrauenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Kammerlander Alexander U-15RC ELK Haus Tirol West
Woisetschläger Viktor U-15RC ELK Haus Tirol West
Laresser Daniel U-15RC Eisenwurzen
Rechberger Lukas U-15RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
Brandner Daniel U-15RC UNION Haus
Ludwig David U-15RCA Tyrolia
Sylla Patrick U-15RSV Rosenheim E.V.
Schopf Stefan U-15Radsportverein 1895 Passau - GER
Weingartner Max U-15SV Eintracht Oberdietfurt - GER
Gollmann Daniel U-15TUS Caska Pucher Feldbach
Gollowitsch Patrick U-15TUS Caska Pucher Feldbach
Kobald Marco U-15TUS Caska Pucher Feldbach
Zoidl Daniel U-15UNION RC Schartner Bombe e
Kunz Martin U-15UNION Wilhelmsburg
Täubel Christoph U-15UNION Wilhelmsburg
Buttinger Benjamin U-15URC Radwelt VTA
Eichinger Michael U-15URC Radwelt VTA
Schindelars Daniel U-15Union Radrennteam Pielachtal
Zöchbauer Andreas U-15Union Radrennteam Pielachtal
Zöchbauer Bernhard U-15Union Radrennteam Pielachtal
U 17
Stammhammer Thomas U-17ARBÖ BBSV Floridsdorf
Friedl Heike JuniorinnenARBÖ Grassinger Lambach
Holzinger Jürgen U-17ARBÖ Grassinger Lambach
Perschl Christian U-17ARBÖ Grassinger Lambach
Rothauer Pascal U-17ARBÖ Grassinger Lambach
Schoibl Mario U-17ARBÖ Hallein
Erber David U-17ARBÖ Purgstall
Daum Christian U-17ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
Eder Dominik U-17ARBÖ RC Strasswalchen
Prossinger Christian U-17ARBÖ RC Strasswalchen
Burgstaller Rene U-17ARBÖ Radsportteam Ried
Ewerth Christoph U-17ARBÖ Radsportteam Ried
Riedl Fabian U-17ARBÖ Radsportteam Ried
Wallerstorfer Markus U-17ARBÖ Radsportteam Ried
Hetlinger Andreas U-17ARBÖ Sparkasse Pernitz
Stockreiter Markus U-17ARBÖ Sparkasse Pernitz
Zojer Philipp U-17C.T. RC Resch & Frisch Wels
Pecl Adam U-17Cyclo Velesin
Petrou Jan U-17Cyclo Velesin
Stanek Martin U-17Cyclo Velesin
Heitzmann Daniel U-17ÖAMTC Grafenstein
Kopeinig Florian U-17ÖAMTC Grafenstein
Riepan Stefan U-17ÖAMTC Grafenstein
Stöby Richard U-17ÖAMTC Grafenstein
Kandolf Christoph U-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Kapeller Hannes U-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Lener Andreas U-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Wanner Mathias U-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Wanner Philipp U-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
Mair Stefan U-17ÖAMTC Recheis Lattella
Obkircher Ricco U-17ÖAMTC Recheis Lattella
Steiner Fabian U-17ÖAMTC Recheis Lattella
Venier Elisabeth JuniorinnenÖAMTC Recheis Lattella
Kastner Werner U-17RC ANF Mazda Eder Walding
Kurtisi Mersad U-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Sobota Aleksandar U-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Zulfikari Elis U-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
Angermair Fabian U-17RC ELK Haus Tirol West
Auer Gernot U-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
Rinnerhofer David U-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
Szamosfalvi Mate U-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
Pavlu Michael U-17RC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
Zlomek Patrick U-17RCA Tyrolia
Köhler Tobias U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
Peter Matthias U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
Spechter Tobias U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
Weidner Max U-17Radsportverein 1895 Passau - GER
Herlt Anton U-17Rottaler RV e.V. - GER
Altmannshofer Ludwig U-17SV Eintracht Oberdietfurt - GER
Bauer Christoph U-17SV Eintracht Oberdietfurt - GER
Lanser Mathias U-17TUS Caska Pucher Feldbach
Steiner Hans Georg U-17UNION MTB Club Koppl
Dunzinger Robert U-17UNION RC Schartner Bombe e
Geyerhofer Gregor U-17UNION RC Schartner Bombe e
Hartl Wolfgang U-17UNION RC Schartner Bombe e
Hölzl Martin U-17UNION RC Schartner Bombe e
Scharinger Lukas U-17UNION RC Schartner Bombe e
Lockinger Stefan U-17UNION Sarleinsbach
Hasibeder Bernhard U-17URC Radwelt VTA
Hasibeder Thomas U-17URC Radwelt VTA
Sattlecker Florian U-17URC Radwelt VTA
Hoffmann Steffen U-17Union Cycling Team Niederösterreich
Bichler Johannes U-17Union Radrennteam Pielachtal
Fister Karlo U-17Union Radrennteam Pielachtal
Gelosky Lukas U-17Union Radrennteam Pielachtal
Grubner Georg U-17Union Radrennteam Pielachtal
Grubner Karl U-17Union Radrennteam Pielachtal
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2020 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details