Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 2. Salzburger ASKÖ Salzachuferkriterium - 4. August 2003 / Starter list Deutsch/English -- Tuesday 16. April 2024

Starter list 2. Salzburger ASKÖ Salzachuferkriterium
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Elite ABC / U23
1Glomser Gerrit AUTElite ASaeco Macchine per caffe - GS I
2Grundner Lukas AUTElite U23*ARBÖ Merida Graz - GS III
3Leimgruber Manfred AUTElite CARBÖ Merida Graz - GS III
4Pfannberger Christian AUTElite AVolksbank Ideal - GS III
5Summer Jochen AUTElite AVolksbank Ideal - GS III
6Mair Thomas AUTElite BARBÖ Resch & Frisch Wels
7Pichler Peter AUTElite AARBÖ Resch & Frisch Wels
8Comploi Martin AUTElite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
9Erler Tobias GERElite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
10Kink Stefan GERElite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
11Pöschl Andreas GERElite U23Sportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
12Schmidt Robert GERElite ASportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
13Rohracker Klaus GERElite BSportverein Wacker Burghausen E. V. - GER
14Grasmann Christian GERElite U23Ralph Denk Racing Team
15Pleier Christoph GERElite U23Ralph Denk Racing Team
16Heimkreitner Simon GERElite U23Ralph Denk Racing Team
17Heimkreitner Tobias GERElite ARalph Denk Racing Team
18Schmid Martin GERElite U23Ralph Denk Racing Team
19Höss Thomas GERElite U23Ralph Denk Racing Team
20Kotulla Jürgen GERElite AMerida International
21Leimeister Gordon GERElite U23RV UNION Nürnberg
22Rosenhäger Jens GERMaster IIARBÖ La Vitesse Maxwell
23Weissinger Rene GERElite ATeam Vermarc Sportswear GS III
24Reindl Jens AUTElite Abikepalast.com
25Probst Rupert AUTElite U23*bikepalast.com
26Baumschlager Alexander AUTElite Cbikepalast.com
27Probst Stefan AUTElite Cbikepalast.com
28Kammerer Niels GERElite ARC Herpersdorf
29Bauer Axel GERElite ARC Herpersdorf
30Eckert Timo GERElite BRC Herpersdorf
31Schwerdt Christoph GERElite U23*RC Herpersdorf
32Berein Friedrich AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
33Fischerlehner Martin AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
34Garber Roland AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
35Höller Mario AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
36Morscher Harald AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
37Riedesser Patrick AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
38Rucker Stefan AUTElite U23*Elk Haus UNION Schrems - GS III
39Scherzer Ralph AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
40Stocher Franz AUTElite AElk Haus UNION Schrems - GS III
41Wafler Roland AUTElite BElk Haus UNION Schrems - GS III
42Deinhammer Andreas AUTElite U23URC Radwelt Bramberger
43Gerstlohner Christoph AUTElite U23URC Radwelt Bramberger
44Riedl Christoph AUTElite U23URC Radwelt Bramberger
45Rzen Christian AUTElite U23URC Radwelt Bramberger
46Sattlecker Johannes AUTElite U23URC Radwelt Bramberger
47Schobesberger Michael AUTElite U23URC Radwelt Bramberger
48Kiechle Martin GERElite ARSC GAT Kempten
49Münsterer Marcus GERElite ARSC GAT Kempten
50Neuscheler Marcus GERElite ARSC GAT Kempten
51Siman Hans GERElite ARSC GAT Kempten
52Gantioler Bernhard AUTElite CARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
53Wallner Thomas AUTElite BARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
54Dürager Alexander AUTElite U23ARBÖ Bosch Hausgeräte Junkers
55Wurm Roland AUTElite BARBÖ RC SK Vöest Europlat
56Gschnaitner Wolfgang AUTElite CÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
57Westermayer Thomas AUTElite CARBÖ Pro Energettic VB
58Voithofer Marcel AUTElite U23ARBÖ Sparkasse Neukirchen/Grv.
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2024 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details